Založ si blog

Tak toto ňe /major Haluška/ alebo Ako ďalej s Matovičom

Slovensko pred obrazovkami televízorov. Takto sa dá charakterizovať situácia, keď občania sledujú dnes v stredu 25. októbra zavŕšenie výmeny zákonodarnej i vládnej moci po predčasných parlamentných voľbách. Kto sa tešil, že Fico sa oficiálne ujme moci o avízovanej štrnástej hodine, bol trochu sklamaný. Posunulo sa to o hodinu, ale prezidentka za to nemôže.

A kto za to môže ? Keby sme to mali premeniť na drobné a ísť až na koreň veci, bol to parlament, ktorý v uvedenom čase ešte len začal voliť predsedu. Voľba je tajná a tak to celé trvá trochu dlhšie. Zlá organizácia zo strany paláca alebo odchádzajúceho Kollára ? To prvé nie, to druhé len čiastočne.

Či definitívne lúčiaci sa predseda predvídal, že pred voľbou Pellegriniho za nástupcu vystúpi staronový poslanec Matovič a jeho tradičný spôsob podnieti až osem poslancov, aby si vyskúšali, ako sa to robí s faktickými poznámkami, neviem, skôr nie. V každom prípade sa tým zdržal akt slávnostného vymenovania novej vlády.

Tak toto ňe, zvolal by major Haluška zo známeho filmu o pétépákoch. Ukázalo sa, že nech si Fico a jeho ministri, či väčšina v parlamente pôjde hoci nohy polámať, aby vyviedli Slovensko z hlbokého marazmu, čo sa možno bude dariť, ale parlamentný marazmus zavlečený a pokračujúci matovičizmom sa ústavnými prostriedkami odstrániť alebo aspoň eliminovať asi nepodarí.

Ale veď nejde o to, aby sa obmedzovali práva poslancov. Nech sa vyrečnia podľa chuti. Lenže najnižšie pudy, chrapúnsky uvoľnené, a podpásové údery a urážky, ktorých cieľom je ponižovať, osočovať, urážať a provokovať, k ničomu dobrému nepovedú. Byť na mieste nového poslanca, ktorý sa od Matoviča dozvedel, že je „blbeček“, podpredsedu, ktorý prežíva hlbokú traumu, keď neušetria ani jeho nebohého otca – a ďalej radšej nepokračujem, lebo je to neprekonateľný hnus, asi by pomohla len parlamentná stráž.

Keď predseda SNS sa včera vyjadril, že bez neho ani Fico by nebol premiérom, v prvej chvíli som to Dankovi zazlieval, ale vlastne niet prečo. Fakty a čísla to potvrdzujú, tak ako to platí aj v rodine, kde bez otca by nebolo syna, atď. V dobrej rodine si to nevyčítajú, naopak. Ani v štáte to nemá byť inak a pán Danko to zle nemyslel, len trochu upozornil na svoju dôležitosť. A veď prečo nie…

Už vieme, aká je prezidentka, kto je Fico a jeho vláda, spoznáme novú garnitúru, ktorú k moci posunuli výsledky volieb. Poznáme a spoznáme aj parlament. Ak by mal Matovič pokračovať tak ako dnes obnovene začal, do pekla !

Ešteže jeho kamaráta podobného razenia Naďa si pozvala do Prahy ministerka Černochová, ktorá podľa plamenných prejavov by bojovala na ukrajinskom bojisku aj s odhalenou hruďou, obrazne povedané. Aby jej radil, má sa na čo tešiť. Aj Naď, ktorý si prilepší.

Matovič osirel o jedného osvedčeného supermana, ale zdá sa, že prežije. Máme sa všetci na čo tešiť….

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638532x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie