Založ si blog

Keď aj manželka usmerňuje alebo Radšej písať o kope hnoja

Dve veci na upresnenie titulku – to slovko usmernenie nemá nič spoločné s víťaznou stranou vo voľbách a ten hnoj sa netýka politiky. A tá manželka ? Skôr by sa mohlo uviesť, že čoraz častejšie kritizuje svojho žurnalistického životného súputníka, čo sa spája aj s politikou. Ale aj s tým hnojom.

Ide o to, že novinári to nemajú ľahké. Často sa im krivdí. Osobne som presvedčený, že sa na nich sype všetko, čo by sa malo podeliť aj s inými subjektami, napr. politikmi. Príklad – píšete veľa a ak sa neviete vyhnúť tomu, že sympatie máte bližšie povedzme k Smeru, môže nastať problém. Manželky zvyčajne chodia nakupovať a tam sa stretnú s kde kým, hoci aj s voličkou Republiky. A už je oheň na streche, ešte viac ak taká volička inklinuje k Šimečkovi. A vraj, čo ten váš muž ? To naozaj myslí vážne ? Nezbláznil sa ? Veď ten Smer… / a dosadiť si môžete ďalšie a ďalšie politické subjekty/.

Domov sa vráti nešťastná s výčitkou, že treba ti to ? Lepšia a krajšia polovička chodí do kostola a tak jej vysvetľujete, že aj ten jej duchovný pastier, tak ako manžel, pôsobí na verejnosť a nosí svoju kožu, ako sa hovorí na trh. Vo vopred prehratom dialógu napokon dospejete aspoň k záveru, že ten pár farár to má ľahšie. Prežehná sa, odvolá sa na božie tajomstvo a je to v suchu. Kdeže debatovať, a to ešte v kostole… Minule sa o to pokúsil istý, no, trochu zvláštny občan, a vyvliekli ho von až dvaja kostolníci.

Novinár ? Ak sa nepodpíše, čo v blogoch býva obvyklé, schytá spŕšku kritiky, že je potmehúd, skrývajúci sa neviem za čo. Ak tam „vyčapí“ svoje meno, dočká sa reakcie, že sa vyťahuje, že je najmúdrejší a všetko vie ako naposledy pod článkom o smerákoch.

A že je alibista. Toť minule kopa ľudí pozorovala sudcu z dediny, ktorý do pohostinstva, kde bola akási uzavretá spoločenská akcia, tak ako pravidelne, aj teraz prišiel na vodku a pivo – a odšoféroval. V glose ste neuviedli meno a ani bližšie informácie. Koľkí za to kritizovali… Mohol nastať opačný prípad, veď videli to ľudia. Máte dôkaz ? Fotku alebo videjko ? Ale veď sudcu nemožno fotiť a snímať a dokonca zvrejňovať jeho ctihodnú tvár. Tak buďte múdri, sprepytujem najmúdrejší novinár.

A už len k tomu hnoju. Do takej záhradky, kde pestujete zemiaky, zeleninu a tak, to treba ako soľ a nie je jednoduché získať tento vzácny artikel. Najlepšie je vyhrať to v tombole. Aj sa tak stalo. Ibaže, novinár si vec neoveril a napísal, že tá konkrétna a štedrá rodina /kúpila si tombolové lístky za pár sto eur/ práve ten hnoj nevyhrala. Ale vyhrala ! A spravodlivá a nábožná manželka trvá na oprave a ospravedlnení.

Nuž, majú alebo nemajú to tí novinári ľahké ? A to nejde ani len o politiku, kde je tých trecích plôch nadostač.

Len o obyčajnú kopu /podľa možností kravského/ hnoja…

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638510x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie