Založ si blog

Čo chýba a bude chýbať Ficovi alebo Igor nám ešte ukáže ?

Dnes v stredu, iba pár dní po voľbách, sa udiali dve veci. Potvrdilo sa, že Robert Fico mal úplnú pravdu, keď predčasom, zoči-voči migrantom, dôrazne vyzval vládu na okamžitú kontrolu na slovensko-maďarskej hranici s tým, že okolité štáty to urobia a sme nahratí.

To druhé zaklincoval ešte stále predseda parlamentu v tlačovej besede na TA 3. Desať policajtov v piatich áutách a nezistený počet novinárov podľa neho usporiadalo cirkus. Odviezli niekoľko faktúr z Leškovej 5 v Bratislave, kde sídli jeho rádio. Ten cirkus je vraj preto, lebo bolo treba prekryť to, o čom sa píše v prvom odseku. Totiž, fatálne zlyhanie Ódorovej vlády s migrantmi.

Aj iné zaujalo – Boris Kollár sa po ôsmich rokoch, keď nemohol, veľmi jasne a zreteľne vymedzil proti médiám a žurnalistom tuším zo SME, Denníka N a Aktualít, keďže teraz už môže. Uňho si títo novinári neškrtnú, lebo sú propagandisti.

Spomeňme si v tejto chvíli na donedávna koaličného kolegu Sme rodiny Igora Matoviča. Čelí podozreniam aj na videách, že tých rekordných 80 až vyše 90 percent hlasov v rómskych osadách získal nedovoleným spôsobom, či už ide o údajných 500 eur alebo prísľub iných výhod. Ak je tak, na to sú orgány činné v trestnom konaní a ústredná volebná komisia, ak dostane podnety od oprávnených subjektov.

A teraz k Ficovi, ktorému podľa titulku niečo chýba a bude chýbať. Ťažko vie niečo zmeniť, aj keby si nohy polámal. Keby som napísal, že nám hrozí vláda propagandistov, čo už naznačuje končiaci predseda parlamentu, ktorý nie vždy „mohol“ alebo mohol vždy a nechcel, až toto by vyvolalo cirkus. Pomaly aj z OSN by nás vylučovali. Mám na mysli kontrolu médií, aby nestrieľali od boku a neoblbovali – prepáčte za výraz – verejnosť, keď ide voliť alebo aj vždy inokedy. To by asi neprešlo. A majitelia médií i húfy niekedy až prisprostých, sprepytujem, novinárov, ostanú na svojich miestach.

Možno hrozí aj niečo viac. Predstavme si, že Matovič alebo Matovič 2 či iný fiškus dokáže zopakovať vrcholné cirkusové číslo z osád či už s pomocou propagandistov alebo aj sám. A výsledkom bude tých 80 či 90 percent v jeho prospech možno na celom Slovensku.

Fantazmagória ? Len aby…

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638522x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie