Založ si blog

Už viem, prečo Matovič „vyhral“ alebo Pavlínka sa musí obracať

Priateľ má mamičku, ktorá v primerane dobrom zdraví pred mesiacom prekročila vekovú hranicu 95 rokov. Nebyť sfušovanej operácii kĺbu, ešte by to dala všetko do poriadku, ako často hovorí. Jej duševnú agilnosť možno závidieť. Zanietene debatuje nielen o Ficovi, ale aj hokeji.

Celú volebnú noc presedela pri rádiu. Informáciu o Matovičovej „výhre“ prijala tak, že telefónom burcovala všetkých príbuzných a možno aj známych s tým, že tých 500 eur od Matoviča je už istých. Ona to pochopila tak, že práve prítomnosť OĽANO v parlamente je tou zárukou, že celkom zaujímavá sumička na prilepšenie je už v kešeni.

Keď sa nasledujúci večer z reportáží v televíziách dozvedela, že Matovič prevalcoval všetkých a získal aj vyše 90 percent v mnohých rómskych osadách, bolo jej všetko jasné. Keď ona uverila, prečo nie aj ostatní záujemcovia o pol tisíca eur.

A zlatý klinec ? Keď to Matovič nezariadi v parlamente, určite nájde aj iné spôsoby. Nemôže predsa riskovať, že celé hordy voličov, ktorí už napevno rátajú s peniažkami a obišli by naprázdno, sa nenahrnú k jeho novostavbe v Trnave. Z veľkej lásky sa to rýchlo môže obrátiť na veľkú zlosť.

Takže, financmajsterka v Matovičovej rodine sa bude mať čo obracať. Či to Pavlínka tuší alebo nie, čo si navaril Igor, nevedno. Ak nebude poldruha miliardy zo štátneho, ak doma povymetá všetky kúty, niečo sa nájde.

A teraz celkom vážne. Nejde len o rómske osady a tých nešťastných 500 eur, pre ľudí, ktorí uverili a možno ešte veria, ale najmä o ďalší vývoj v tomto utrápenom štáte.

Pán Fico síce vyhral, ale zdá sa, ako keby prezidentka už zostavovala vládu. Jednu už domrvila, možno sa chystá na repete ? Na fotke s Ficom sa obaja tvária akoby pred rozvodom a s mladším Šimečkom ako pri ťuťumuťu, pardon toto nie je vhodný výraz, tak ako pri slávnosti pri vinobraní.

Len aby nám to víno nezhorklo.

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638525x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie