Založ si blog

Ako F. Mikloško videl Lenina alebo Prečo pri modlení ďakovať Ficovi

Bolo to dávno. Turistická skupina družstevníkov z Rejdovej túžila vidieť Lenina v moskovskom Mauzóleu. Lenže, ten rad bol až od Alexandrovského parku, hýbalo sa to slimačím tempom, milicioneri „špízlili“ po každom. A dolu pri sargofágu hrozilo, že stačí aj malý podozivý pohyb, a máte ich na krku.

Ktosi vymyslel, že tí družstevníci a družstevníčky mohli byť v Povstaní. Preto „byvšije učastniki“ mohli ísť dopredu. K nim sa priplichtila ešte jedna skupina zo Slovenska. Nik , samozrejme, netušil, že medzi nimi sa nachádza aj budúci predseda NR SR a kandidát na prezidenta František Mikloško. To sa ukázalo až po mnohých rokoch. Pri nejakej prednáške cez prestávku prednášajúci pán Mikloško prišiel za mnou /bol som kedysi vedúcim zájazdu/ a so šibalským úsmevom sa vyjadril, že nebyť vás, nevidel by som vodcu proletariátu… Možno trochu parafrázujem.

Prečo mi práve teraz prišiel na um Ferko, ako ho vraj volajú v jeho okolí ? Vsimol som si, že tento sympatický, priateľský, vždy dobre naladený pán a najmä múdry človek je znova v parlamente. Úspešne vstúpil do tej istej rieky, kde kedysi aj šéfoval.

A hneď povedal /nevedno, či sa o tom radil aj so svojou dvojičkou Čarnogurským, dosť pochybujem,/, že “ KDH si musí rozmyslieť, či tu chce byť aj naďalej… alebo či chce zapadnúť do populistického tábora…“

Milý Ferko, prepáčte, ak sa vás dotknem týmto familiárnym oslovením, ale veď o tom sa už možno rozhodlo. Vďaka „populistovi“ Ficovi. Ak by vyhrali progresívci a vzali by to od podlahy, čo by sa stalo s ovečkami ? Ak by ich Šimečka premenil na baranov, nemuselo by to byť to najhoršie. Ale veď cirkev svätá, ktorú vy nesmierne milujete spolu s miliónmi Slovákov a príslušníkov iných národností, predsa striktne zakazuje aj prezervatívy, nielen pre deti, a pod. čo je otvorené a skryté v programe nežne nazývanej peesko.

Takže, čiernobiele videnie sveta, čím sa prezentoval aj dakedajší vodca proletárov alebo mohutne ochkajúce dievčatá, keď vidia zblízka speváka, je nanič. Ak to ešte nevie neskúsený predseda KDH, on na to ešte príde.

Ale vy, pán Mikloško ?

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638520x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie