Založ si blog

SMER smeruje správnym smerom alebo Čakanie na spásu

Najprv k tomu čakaniu. Bol som členom okrskovej volebnej komisie v Nových Zámkoch a niečo o tom viem. Vstávať bolo treba ráno o štvrtej a až o 24 hodín neskôr prišla spása.

Nadriadená okresná volebná komisia konečne dala zelenú, aby sa išlo do hajan. Hoci zápisnicu sme odoslali elektronicky a v poriadku pol hodinu po polnoci, to čakanie „o chlebe a vode“ bolo už neznesiteľné. V škôlke, kde sú stoličky a stolčeky pre malinké detičky…

Nemám najmä na zreteli túto vskutku úmornú záležitosť, lebo napokon prevážil pocit dobre vykonanej práce.

Ide o iné. Bol tam aj ďalší pocit. Keď sme dve hodiny pred polnocou otvorili urnu s obálkami a hlasovacími lístkami, už bolo jasné, že ľudia volili predovšetkým Ficov Smer a až potom s veľkým odstupom ďalších adeptov na vládnutie. A tu zrazu bomba. Markíza nám prezradila, že má k dispozícii odhad od vraj 20-tisícovej masy spolupracovníkov, ktorí odchytávali voličov pred volebnými miestnosťami po celom Slovensku.

A vraj vyhrali progresívci… Neveriacky sme doslova „čumeli“ na tú neporovnateľne väčšiu kopu hlasovacích lístkov s označením Smer a v hlavách sa nám preháňala myšlienka, či nejde o nejakú habaďúru v zmysle volebnej manipulácie alebo práve naša okrsková komisia je výnimočne až tak veľmi priaznivá k Ficovej strane.

Neskôr sa to začalo vyjasňovať. To len Markíza chcela byť pápežskejšia ako pápež a spolu s ktorousi agentúrou vypustila do sveta nebotyčnú hlúposť.

V tejto chvíli v nedeľu popoludní už detailne poznáme výsledky tak dlho očakávaných volieb a aj naozaj štátnické vyjadrenia zjavne trochu unaveného predsedu Smer-u z hľadiska jeho hlasovej spôsobilosti, lebo ako sám priznal, vyspevovali do rána.

Pred voľbami som v tomto blogu Pravda uverejnil viac desiatok podporných článkov Ficovej sociálnej demokracii, lebo som sa riadil akousi intuíciou a vnuknutím, čo mi napovedalo, že smerovanie Smer-u je správne a ten Šimečka nie je úprimný. Zjednodušene, ak chce o. i. len tak meniť pohlavia, rozdávať prezervatívy zadarmo a umožňovať maloletým dievčatám potraty /je toho oveľa viac/, mal to poctivo vysvetľovať.

Fico ani predtým, teda v čase predvolebnej kampane, ani teraz, nič nezatajoval. Je ako otvorená kniha, či sa to niekomu páči alebo nie. Skutočne už dospel do životného štádia, keď sa stáva akoby starostlivým otcom národa. Mnohí od neho očakávajú spásu a môžu sa dočkať.

A čo Šimečka ? Jeho reakcia, že Fico je hrozba, je detinským výrazom prehry. Nie je to demokratické. Priznáva, že prezidentka poverí víťaznú stranu, ale vraj, keď sa nič nestane. A čože také by sa malo stať ? Nech radšej dá pokoj, veď aj v opozícii môže inak využiť svoje avízované schopnosti na vysokú exekutívnu funkciu.

Pravda, keď zabudne na skutočnú hrozbu, ktorú nám pripravoval.

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638512x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie