Založ si blog

Neslávne čakanie a neslávne odhady

Neviem, ako je to inde, ale v Nových Zámkoch členovia niektorých okrskových komisií nadávali ako pohania. Nečudo, veď vstávali o štvrtej ráno a o takmer 24 hodín neskôr ešte posedávali a čakali, či z okresu konečne dajú signál na odchod do hajan.

Okrskové komisie č. 11 a 12 fungovali materskej škôlke. Detičkám vyhovujú malinké stoličky a nízke stoly, ale pre dospelých to je utrpenie. Nejaký čas sa to dá vydržať, ale keď ešte pred polnocou odovzdali elektronicky čo mali, ďalšie takmer štyri hodiny už atmosféra bola pred vzburou.

Prečo to takto dlho trvá? Prečo okres nekomunikuje. Zápisnicu dávno schválil, ale domov cestu zahatal. Mimochodom, tá odmena… Vydeľte si tých pár eur 24 hodinami a zistite, že ide o žobrácky zárobok.

A ešte niečo, krátko po desiatej v noci sa dozvedeli, ako slávne to vyhral Šimečka s progreívcami, aj Sulík sa rozplýval blahom a pod., a napokon po zrátani 55 percent hlasov to všetko bolo naopak a Fico vyhrával o tri komské dľzky. Pravdaže, ešte to môže do rána skončiť trochu ináč, ale načo sa Markíza musela tak hlúpo ponáhľať?

Takže, hurá, voľby máme za sebou, ale aj blen v ústach. Niečo nie je s kostolným poriadkom.

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638528x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie