Založ si blog

Šimečkove tri sekundy alebo Koľkože je tých pohlaví ?

Sobotné voľby dajú odpovede na mnohé otázky. Debaty hlavných kandidátov všeličo naznačili. Ostalo niečo pod pokrývkou ? Nič v zlom, ale ak sa do premiérskej funkcie štylizuje aj Šimečka, mal by čosi vysvetliť a poslednou príležitosťou je večerné finále na RTVS, keď si sadne pred kamery s Ficom a Pellegrinim.

Všetky doterajšie debaty sa podobali ako vajce vajcu. Televízni a rozhlasoví dramaturgovia si nemuseli priveľmi lámať hlavu. Stále o tom istom – migrácia, sociálne témy, konsolidácia, a pod. Nepochybne veľmi dôležité pre budúcnosť, čo je práve hlavným sloganom predsedu progresívcov.

V utorkovej tiež vo veľkej debate na TA 3 sa zástupca Republiky Uhrík obrátil na Šimečku s otázkou, koľko je pohlaví. Vraj na odpoveď stačia tri sekundy, ktoré dokonca chcel obetovať v prospech hlavy progresívcov. Moderátor odmietol, údajne sa to nedá. A Šimečka múdro mlčal.

Takže, figu borovú sme sa dozvedeli .

Aby som to zjednodušil. Tak ako to vlastne je ? Kultúrno – etické otázky sú tabu ? Pre koho ? Keď po voľbách všetci tí múdri politici vyriešia zdravotníctvo, školstvo, ceny energií a potravín, Ukrajinu, verejné financie, atď, atď, to nám bude sveta žiť.

Ale komu ? Mužom, ženám, alebo iným pohlaviam, tehotným osobám, deťom s prezervatívmi zadarmo a ak to zlyhá, aj potratmi bez problémov, ak sa o tom v prípade maloletých nedozvedia rodičia ? Alebo to všetko a mnoho iného je iba ohováranie progresívcov ?

Bude sa Fico s Pellegrinim dnes večer na televíznej jednotke jasne a dôrazne pýtať Šimečku, ako to vlastne myslí s naším štátom, pardon, krajinou práve v kontexte s vyššie uvedenými zámermi ?

S tými pohlaviami by na odpoveď stačili tri sekundy.

Prichádza mi na um bradatý žart o tlačive na colnici, kde bolo treba vyplniť odpoveď na otázku Pohlavie. Ľudia sa na tom bavili a paličkovým písmom písali, že mám… Ešteže tie colnice sa to už nepýtajú, lebo poctivý turista by sa dostal do pomykova.

Aké pohlavie vlastne má ?

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638534x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie