Založ si blog

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest.

To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom kostole na hlavnej tzv. hrubej omši, je jeden farár, odnedávna dvaja kostolníci, ktorí behajú medzi tou malou hŕstkou veriacich, väčšinou starých žien, a usilovne vyberajú na obetu, moju i vašu, ako to sprevádza kňazov hlas. Nevedno prečo chlapov treba hľadať s lupou.

A koľko je tých miništrantov ? Majú to hádam zakázané, keď občas sa vyskytne iba jeden ? Takže, niet najmenších pochýb, že „za komunistov“ to veriaci nemali ľahké. Dnes to majú ľahšie, ale bude to tým „zakázaným ovocím“, ktoré vtedy lákalo napriek nepriazni moci ?

Komunisti nedokončili ataky proti viere. A čo dnes ? Určite nejde o to, koľko ľudí je v kostole. Niekedy viac, inokedy menej. Ak sme pozorne počúvali biskupský list , ktorý sa všade čítal pred niekoľkými dňami, každý tomu rozumel, aj keď progresívcov nemenoval. Akoby „prst boží“ sa vznášal v chrámoch.

Čo nám otcovia biskupi chceli povedať ? Veľmi ich straší ideológia a prax šimečkovcov. Boja sa, že ich ovečky sa o. i. naozaj stanú ovcami, lebo aj toto môže byť slobodne vybraté pohlavie, medzi sedemdesiatimi ďalšími. Napokon, program strany nežne nazvanej ako peesko je dostupný každému a medzi riadkami je ešte hrozivejší.

Teda, čo nedokončili komunisti, sa zavŕši teraz ? Naozaj nám hrozí rozvrat základov spoločnosti, v ktorej žili naši predkovia a zanechali nám podstatu, ktorej každý rozumie ? Vyzerá to len na ťažký konflikt mladých a starých ? Ak v bezduchých televíznych súťažiach pubertiačky sú v tranze, keď zbadajú dajakého speváka a ochkajú na plné hrdlá ako istá tenistka pri returne, s tým asi ťažko niečo urobiť. Ich voľba je jasná a nech starí rodičia a rodičia kamsi zalezú…

A na záver, vážne – to naozaj niekto verí, že cieľom progresívcov je iba vyhrať voľby ? Alebo „iba“ poraziť Fica ? Je takmer isté, že to druhé. Správať sa ako zvláštna religiózna sekta, zničiť druhého, to nie je dobrá správa pre Slovensko.

Ešte nie je koniec predvolebných debát. Čo keď ten „porážaný“ Fico , ktorého to už zjavne prestáva baviť, keď naráža na stenu hlúpostí a zavádzania, sa nedá vtiahnuť do neplodných rečí ? A začne od začiatku do konca a potom naopak čítať to, čo s nami plánujú šimečkovci ? A dôrazne sa pýtať !

Smiechu sa nezdržíme… Len aby to napokon nebol smiech nad plačom.

Študenti a študentky, poďme do toho ! alebo Vieme, do čoho ?

20.11.2023

V spravodajskej televízii TA3, ktorá nás po novom už každú chvíľu zásobuje prívalom informácií tzv. fleškami, aby ich vzápätí podrobne dopĺňala a rozoberala, dnes na začiatku týždňa zaujali osobitným prístupom k najdôležitejším témam a pohľadom na ne. Najprv skúsená redaktorka Štefanovičová správne sa chopila prvoradej udalosti, ktorou nepochybne je zasadanie [...]

Ľudia sa slobodnejšie smiali

17.11.2023

Pri príležitosti pamätného 17. novembra odznievajú všakovaké výroky. Či sa to niekomu páči alebo nie, ide o významnú historickú udalosť. Niečo sa v spoločnosti naozaj zásadne zmenilo a mnohé osobnosti pokladajú za svoju dejinnú povinnosť sa k tomu vyjadriť. Ten pamätný deň je práve dnes a dá sa očakávať, že plejáda výrokov sa bude ešte rozširovať, ale čo [...]

Orgán ešte stále v hre alebo Súdiť sa – zábava aj ješitnosť

27.10.2023

A máme to pred očami – noví ministri sa rozbehli do svojich úradov a berú to do rúk. Mnohí podriadení až teraz pochopili, že boli voľby a to znamená veľa aj pre ich kariéru. Niektorí sa poberú iba domov, iný až do Popradu, aby splnil rozkaz. O tom, aké predstavy majú občania, ministri vedia, tušia alebo ešte iba zistia. Dnes sa trochu pozrime na rezort spravodlivosti. [...]

česká poslanecká snemovňa

Českí poslanci schválili štátny rozpočet, bude mať schodok 252 miliárd korún

29.11.2023 23:35

Predsedníčka poslaneckého klubu Babišovho ANO Schillerová počas rozpravy hovorila o "najhoršom nekrízovom rozpočte v novodobých dejinách krajiny".

pápež františek

Pápeža Františka trápi pľúcny zápal, jeho stav je však stabilný, uviedol Vatikán

29.11.2023 22:11

Šesťdesiatosemročná hlava katolíckej cirkvi kvôli niekoľko dní trvajúcim zdravotným problémom na odporúčanie lekárov zrušila účasť na klimatickom summite v Dubaji.

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 638509x
Priemerná čítanosť článkov: 4561x

Autor blogu

Kategórie