Založ si blog

Intuícia a zdravý rozum pri voľbách alebo Šimečka ako Lenin ?

Viem, že ten provokujúci titulok vyvolá u mnohých rozruch, obzvlášť u samotného šéfa progresívcov Michala Šimečku. Rozhodne však nejde o urážku alebo poníženie. Šimečka je vzdelaný človek a po prvotnom možnom šoku pochopí skratku.

Najprv citát od istého múdreho filozofa. Vraj v živote sú chvíle, keď sa treba slepo spoľahnúť na intuíciu. Einstein to doplnil výrokom, že základné zákony nie je možné objaviť logickou cestou. „Existuje len intuícia, ktoréj pomáha cit /alebo zdravý rozum/ pre chápanie zákonitostí, ktoré sa za určitým javom skrývajú“.

Takže dosť filozofovania a poďme k veci, teda k našim predčasným voľbám. Ako a podľa čoho sa rozhodovať ? Veriť programom strán ? Ukázalo sa, že ani podaktorí lídri nevedia, čo to tam vlastne stojí. Kdeže občianska spoločnosť, keď niet času na stovky tlačených strán, ktoré aj tak často vyznievajú ako frázy.

Veriť prieskumom ? Ak jedna agentúra prisúdi ktorejsi strane 10, 8 percent, ešte v ten istý deň ďalšia sotva sedem percent a vzápätí tretia iba 5, 2 percenta, zjavne ide o podvrhy a účelovosť.

Veriť debatám v rozhlase a v televízii ? Nuž áno, občan sa veľa dozvie, ale keď médiá otvorene forsírujú iba jedného lídra, ktorý s touto neférovou pomocou vykukuje z každého kúta, ako keby sa ho nevedeli nabažiť /ibaže národu to už lezie krkom/… Lebo všetkého veľa škodí.

Takže, poďme k tomu Leninovi. Podpredseda slovutného európskeho parlamentu sa hádam neurazí, keď na roveň sa mu stavia dakedajší vodca najväčšieho štátu sveta.

A v čom vidím pararelu ? Lenin to možno nemyslel zle, veď bol veľmi vzdelaný, pochádzal zo šľachtického rodu. Viedol však revolúciu, ktorá na desaťročia nemilosrdne a od podlahy zmenila všetko. Zrušil tradície, myslenie, postoj k náboženstvu, morálke, k vlastníctvu, /tože sexa nebylo/.

Nasledoval Stalin, Chruščov, Gorbačov. Mimochodom, aj dobré úmysly môžu viesť do pekla. Ten posledne menovaný vodca zakázal piť vodku a iné „spirtnoje“. Určite chvályhodný zámer, ale skúste u nás alebo u susedov v Čechách zakázať pivo… Možno to preženiem, ale v čase „perestrojky“ vodka bola niečo ako u nás bryndzové halušky.

Čítajúc program Progresívneho Slovenska bežného človeka až striasa. Ak vyhrá a nájdu sa spojenci bez chrbtovej kosti, po 30. septembri sa prebudíme do úplne iného štátu. S prezervatívmi zadarmo pre deti a mládež, s potratmi /pozor, nie žien a dievčat, ale osôb/, atď,atď.

Treba nám intuíciu a zdravý rozum pri vyberaní správnej obálky vo volebnej miestnosti. Cit napovedá, že v porovnaní so Šimečkom predseda Smer – SSD Robert Fico mnohým pripadá ako anjel spásy.

Tomu prvému to nemusí byť ľúto. Možno naozaj príde aj jeho čas, ktovie ? Dnes by mu malo stačiť tých 30 tisíc mesačne. Ak by sme mu my občania mali dať možnosť riadiť štát, popri kvalifikácii asistenta Zalu by mu rozhodne prospelo aspoň na tri mesiace dirigovať jednu stredne veľkú predajňu COOP TEMPO. To naozaj bez urážky.

A psychologický test, pravdaže, nielen jemu.

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417707x
Priemerná čítanosť článkov: 4055x

Autor blogu

Kategórie