Založ si blog

Intuícia a zdravý rozum pri voľbách alebo Šimečka ako Lenin ?

Viem, že ten provokujúci titulok vyvolá u mnohých rozruch, obzvlášť u samotného šéfa progresívcov Michala Šimečku. Rozhodne však nejde o urážku alebo poníženie. Šimečka je vzdelaný človek a po prvotnom možnom šoku pochopí skratku.

Najprv citát od istého múdreho filozofa. Vraj v živote sú chvíle, keď sa treba slepo spoľahnúť na intuíciu. Einstein to doplnil výrokom, že základné zákony nie je možné objaviť logickou cestou. „Existuje len intuícia, ktoréj pomáha cit /alebo zdravý rozum/ pre chápanie zákonitostí, ktoré sa za určitým javom skrývajú“.

Takže dosť filozofovania a poďme k veci, teda k našim predčasným voľbám. Ako a podľa čoho sa rozhodovať ? Veriť programom strán ? Ukázalo sa, že ani podaktorí lídri nevedia, čo to tam vlastne stojí. Kdeže občianska spoločnosť, keď niet času na stovky tlačených strán, ktoré aj tak často vyznievajú ako frázy.

Veriť prieskumom ? Ak jedna agentúra prisúdi ktorejsi strane 10, 8 percent, ešte v ten istý deň ďalšia sotva sedem percent a vzápätí tretia iba 5, 2 percenta, zjavne ide o podvrhy a účelovosť.

Veriť debatám v rozhlase a v televízii ? Nuž áno, občan sa veľa dozvie, ale keď médiá otvorene forsírujú iba jedného lídra, ktorý s touto neférovou pomocou vykukuje z každého kúta, ako keby sa ho nevedeli nabažiť /ibaže národu to už lezie krkom/… Lebo všetkého veľa škodí.

Takže, poďme k tomu Leninovi. Podpredseda slovutného európskeho parlamentu sa hádam neurazí, keď na roveň sa mu stavia dakedajší vodca najväčšieho štátu sveta.

A v čom vidím pararelu ? Lenin to možno nemyslel zle, veď bol veľmi vzdelaný, pochádzal zo šľachtického rodu. Viedol však revolúciu, ktorá na desaťročia nemilosrdne a od podlahy zmenila všetko. Zrušil tradície, myslenie, postoj k náboženstvu, morálke, k vlastníctvu, /tože sexa nebylo/.

Nasledoval Stalin, Chruščov, Gorbačov. Mimochodom, aj dobré úmysly môžu viesť do pekla. Ten posledne menovaný vodca zakázal piť vodku a iné „spirtnoje“. Určite chvályhodný zámer, ale skúste u nás alebo u susedov v Čechách zakázať pivo… Možno to preženiem, ale v čase „perestrojky“ vodka bola niečo ako u nás bryndzové halušky.

Čítajúc program Progresívneho Slovenska bežného človeka až striasa. Ak vyhrá a nájdu sa spojenci bez chrbtovej kosti, po 30. septembri sa prebudíme do úplne iného štátu. S prezervatívmi zadarmo pre deti a mládež, s potratmi /pozor, nie žien a dievčat, ale osôb/, atď,atď.

Treba nám intuíciu a zdravý rozum pri vyberaní správnej obálky vo volebnej miestnosti. Cit napovedá, že v porovnaní so Šimečkom predseda Smer – SSD Robert Fico mnohým pripadá ako anjel spásy.

Tomu prvému to nemusí byť ľúto. Možno naozaj príde aj jeho čas, ktovie ? Dnes by mu malo stačiť tých 30 tisíc mesačne. Ak by sme mu my občania mali dať možnosť riadiť štát, popri kvalifikácii asistenta Zalu by mu rozhodne prospelo aspoň na tri mesiace dirigovať jednu stredne veľkú predajňu COOP TEMPO. To naozaj bez urážky.

A psychologický test, pravdaže, nielen jemu.

Šimečkove tri sekundy alebo Koľkože je tých pohlaví ?

27.09.2023

Sobotné voľby dajú odpovede na mnohé otázky. Debaty hlavných kandidátov všeličo naznačili. Ostalo niečo pod pokrývkou ? Nič v zlom, ale ak sa do premiérskej funkcie štylizuje aj Šimečka, mal by čosi vysvetliť a poslednou príležitosťou je večerné finále na RTVS, keď si sadne pred kamery s Ficom a Pellegrinim. Všetky doterajšie debaty sa podobali ako vajce vajcu. [...]

Časenka na úrad vlády alebo Oživme tigra

25.09.2023

Začína sa nám to kryštalizovať. Predvolebná kampaň už priniesla všeličo. Smutné i veselé. Toho smutného bolo viac. A veselé ? Menej, ale do popuku. Jeden z debatujúcich hovoril o časenkách. Pošmykol sa mu jazyk a vyriekol, že treba zaviesť časenky na úrad vlády. Nádejný politik sa opravil, mal na zreteli menej špičkovú inštitúciu. Iný politický matador sa [...]

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Rusko, Rostov na Done, vagnerovci

Vagnerovci sú späť v Bachmute s novým veliteľom. Nie sú už taká hrozba, tvrdia Ukrajinci

28.09.2023 10:07

Bývalí bojovníci ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny už sú zase na fronte na východe Ukrajiny.

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 430500x
Priemerná čítanosť článkov: 4100x

Autor blogu

Kategórie