Založ si blog

Červená, biela a zelená čiara… alebo Čo sa nám ešte vyfarbí do volieb

Predvolebná kampaň politických strán má vysoké obrátky na rozhlasových vlnách i prostredníctvom televízie, keď obyvateľstvo je priam zaplavované rozličnými lákadlami, pozlátkami, aj falošnými trikmi s pomocou slovných ekvilibristík. Aby každý išiel voliť, čo by nebolo to najhoršie, že bude lepšie, čo by bolo dobré, až po provokácie, čo je chvíľami už smutnotragické.

Po víkendovom záplavovom tsunami od šéfa progresívcov Šimečku, keď zázračne naozaj vykúkal z každého rohu, pondelkové ráno na TA 3 prinieslo isté upokojenie. Debata zástupcu SNS Tarabu a reprezentanta maďarskej Aliancie Pála nebola iskrením ako v minulosti, keď sa malo ísť na „tankoch“ do hlavného mesta susedného štátu a keď aj maďarskí kandidáti to občas poriadne prepískli, sem-tam aj na šovinistickej vlnke.

Pán stavebný inžinier Pál spokojne prečítal pripravené univerzálne odpovede na otázky moderátorky a Taraba rovnako pokojne prednášal predstavy jeho strany. Nereagoval ani na názor spolubesedníka, že najlepšie by bolo zaviesť maďarčinu na území celého štátu /parafrázujem, možno nepresne/, a dvojjazyčné nápisy na železniciach všade, teda aj napríklad v Čadci.

Taraba prešiel bez povšimnutia/ a to je škoda, lebo to zaujíma každého/ ako to myslel Attila Pál s odpoveďou na otázku moderátorky, aké sú „červené čiary“ po voľbách. Nemá vraj takmer žiadne, iba „červené, biele a zelené“.

Toto si naozaj žiada vysvetlenie a verím, že to neostane tajomstvom. Dá sa totiž vykladať na „tisícero“ spôsobov, teda všelijako.

Ukazuje sa, že do volieb sa nám to ešte bude pozoruhodne vyfarbovať a kde-kto bude vypúšťať aj krikľavé farby, aby to pomohlo ku kreslám a moci.

Ale dobre, nik sa nebude môcť vyhovárať, keď volil zle, lebo nemal dostatok informácií. Kto nerozumie slovu a písmu, bude to mať aj nakreslené, dokonca aj s pomocou farbičiek…

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417657x
Priemerná čítanosť článkov: 4055x

Autor blogu

Kategórie