Založ si blog

Ešte raz o chladničke a Šimečkovi

Priznám sa, že ma potešil enormný záujem čitateľov o včerajší článok, ktorý poukazoval na to, že progresívny šéf Šimečka počas víkendu vystupuje ako na potvoru vlastne vo všetkých rozhlasových a televíznych debatách, pričom jeho súperi nanajvýš tak raz. Vy

Na jednej strane povzbudí okolo 13 tisíc tých, ktorí sa začítali do mojich blogových úvah, veď doposiaľ – a píšem už roky – tento počet azda nikdy neprekročil tisíc. Ale naozaj nejde o to, hladkať si ego. Vyplýva z toho jeden skalopevný záver – deje sa niečo mimoriadne a treba spozornieť. Aby nám opäť nepomútili hlavy a zvolili nám, koho chcú oni. Jedni povedia, že to Soroš, iní, že kaviareň v hlavnom meste a ďalší, že ohlupujúce médiá.

To majú byť férové voľby ?

V každom prípade jedno je takmer isté – možno s istotou sa dá vylúčiť, že si dakde sadli dramaturgovia, ak nie šéfovia RTVS, JOJ, Markízy, a pod., aby sa dohodli, pod patronátom kohosi z vyšších poschodí, že zo všetkých kútov vyduria Šimečku a postavia ho pred kamery a mikrofóny, lebo inak nevyhrá.

Avšak, so 100-percentnou istotou sa dá povedať, že predsa Šimečka vedel, kde ho volajú. Ak neupozornil na to, že nemôže byť všade, že to je fyzicky aj psychicky náročné, že sa bude opakovať, že to vyzerá na vnucovanie sa, ohrozil nielen svoje renomé, serióznosť, zdravie, ale preukázal hrubú neúctu k národu, ktorý už vie alebo aj nevie, koho má voliť. Takéto podceňovanie sa nemusí vyplatiť.

Kto ešte nevie, o čo ide, tak včera v sobotu sme počuli Šimečku v rádiu v RTVS, dnes v nedeľu si ho pozrieme na TA 3, ale aj na Markíze. Možno to ešte nie je všetko, ale aj toto stačí, aby ľudia vymýšľali žarty. Napr. o chladničke alebo kukučkovych hodinách.

Takže, o 5 minút Šimečka číslo jeden…

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

pellegrini, fico, šimečka

Koho budú voliť, kto by mal byť premiér a aké má mať vláda priority. Vo virtuálnych voľbách hlasovalo vyše 42-tisíc čitateľov Pravdy

25.09.2023 06:00

Prvá trojka ostáva istá - Smer, PS a Hlas. Do parlamentu by sa podľa našich čitateľov dostali aj Demokrati. Naopak, mimo neho skončili KDH, OĽaNO, Sme rodina aj Republika.

virtuálna asistentka, IDA, sociálna služba, seniorka, Prievidza

Seniorka hovorí o bezmocnosti po páde v špajzi. K osamelým ľuďom posielajú virtuálne asistentky

25.09.2023 06:00

Vysilená sa Anežka (86) nedokázala ničoho zachytiť, na pomoc čakala tri hodiny. Teraz má v dome neinštalované zariadenie, ktoré jej blízkych upozorní na rizikovú situáciu.

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi na smrť 15-tisícovú 25. armádu.

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 418048x
Priemerná čítanosť článkov: 4059x

Autor blogu

Kategórie