Založ si blog

O Matovičovi po Matovičovi alebo Aby z ohníka nebol veľký oheň

Ten incident s autom na chodníku pred Úradom vlády SR, s Matovičom s mikrofónom a tlampačmi a jasne vyprovokovanou fyzickou potýčkou napokon upadne do zabudnutia. Prídu do volieb ešte ďalšie prekvapenia, aké sa možno začali Mečiarom, keď svojho času do volebnej miestnosti nepriniesol občiansky preukaz ?

Marketingoví odborníci za nemalé peniaze odvtedy nespia a napokon sa asi ukáže, že Matovič postupoval cielene, veď čo mu už ostáva. Ľudia by dnes mali sledovať, ako sa k nemilej záležitosti, odohrávajúcej sa pred pobavenými ochrankármi vládnej budovy, stavajú ostatní politickí hráči. Nie sú to radostné poznatky, skôr veľmi smutný obraz stavu našej spoločnosti. Značná časť adeptov na vládnutie je totálne mimo. Nechcú vidieť príčinu a následok.

Nech mi je dovolené ako bežnému občanovi vyhnúť sa hlbokým politickým úvahám a preto skúsim to najjednoduchšie hodnotenie. Ukážem to na príklade – ak sa pred bytovkou rozhorieva ohník a prítomní policajti si ohrievajú ruky, potom vybuchne plyn a bytovka zhorí, koho treba stíhať ? Tých, ktorí sa snažili uhasiť ten na pohľad nevinný ohník alebo toho, kto ho založil a vyvolal reťazovú reakciu s fatálnymi následkami ?

Zodpovedne tvrdím, že na Slovensku prevláda hrubé nerešpektovanie aj základných civilizačných pravidiel. Na každom kroku. Veď čo ? Ohník, je tam toho. Veď čo ? Tisíce šoférov pijú, ale len málokedy dôjde k vážnej nehode. Veď čo ? Matovič vyliezol pred úradom vlády s mohutným autom na chodník a dal mu niekto za to pokutu ? Pýtali si vodičský a technický preukaz ? Dali mu dýchať ? Následný incident nemusel byť.

Čiže na pohľad maličkosti, mávnutie rukou s výsledkom, že sa vlastne nič svetoborné nestalo. Ibaže, to masové porušovanie základných pravidiel a pravidiel a často ťažkých následkov je rakovinou spoločnosti a každý čitateľ by mohol uvádzať desiatky a stovky zlovestných príkladov zo života. Divíme sa, že sa tu niekomu nechce žiť ?

Kto bude hodnotiť porušovanie pravidiel ? Ústavný súd ? Tajná služba ? Stoja nás miliardy a treba im viac naložiť.

Každý by mal začať od seba. Ibaže, obávam sa, že to nie je účinný spôsob. Obávam sa, že sú to progresívci, ktorí vnášajú do nášho života hlboký rozvrat civilizačných hodnôt a zaužívaných pravidiel . Lovia neskúsených mladých ľudí.

Takže, čo bude po Matovičovi ? Lebo ten definitívne prehral a už zrejme nevymyslí ďalšiu „bombovú“ vilu vo Francúzsku. Napriek tomu sa ocitne v učebniciach. Niet iného politika, ktorý v takom masovom meradle porušoval pravidlá. A tak dlho sa mu darilo, kým nedostal citeľnú príučku.

Vyhrá Fico a bývalá opozícia. Podľa posledných prieskumov až drvivo. Niet im však čo závidieť. Migrantov rýchle vyriešia, ale to čo sa uhniezdilo v pomýlených hlavách, bude sifyzovská robota…

Dúfajme, že nie beznádejná !

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi 15-tisícovú 25. armádu.

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417889x
Priemerná čítanosť článkov: 4057x

Autor blogu

Kategórie