Založ si blog

Aj Dibáková vie byť ľúbezná alebo Možno to bez Danka nepôjde

V prvej polovici dnešnej utorkovej relácie Analýzy na hrane na JOJ 24 som neveril vlastným zmyslom. Moderátorka Dibáková sa usmievala, ako keby sa jej niečo milé prihodilo, prekypovala nežnosťou až ľúbeznosťou a treba povedať aj korektnosťou k dvom pozvaným hosťom, t. j. Dzurindovi a Dankovi.

Podľa mňa sú len dve možnosti – buď sa vedenie televízie poučilo z masovej verejnej kritiky dvoch podarených moderátorov na TA 3 a vydalo príslušné pokyny alebo samotná Janka si uvedomila, že má pred sebou dvoch skutočných matadorov, ktorí si len tak nedajú brnkať pod nosom.

Začnem Dzurindom. Či sa to niekomu páči alebo nie, bývalý dlhoročný premiér ukázal, že kto vie a chce a navyše vehementne dáva najavo, že to myslí úprimne, zaslúži si uznanie. Nech ho nikto nepodceňuje s poukazovaním na vek – kancelár Adenauer mal možno o 20 rokov viac a hľa, čo dokázal urobiť pre Nemcov.

Pokiaľ ide o Danka, rátam teraz aj s rozhorčenými reakciami jeho neprajníkov. Kto si však v pokoji a aspoň dvakrát pozorne vypočuje obsah jeho vystúpení pred kamerami, všetka česť. A čuduj sa svete, tentoraz to ocenil aj jeho spolubesedník. Môj názor je, že z bývalého predsedu NR SR nám nezadržateľne rastie uznávaný politik. Rozumný a triezvo uvažujúci človek – v prospech Slovenska.

A ak sa niekomu jednoznačne zdá, že to bude Pellegrini ako ten, kto v tom po voľbách bude mať rozhodujúce „prsty“, možno to nebude až také veľké prekvapenie, že napokon túto úlohu zohrá Andrej Danko. Uvidíme.

Vráťme sa na záver k Dibákovej. V druhom polčase relácie začala viac hryzkať, ale toto jej nemožno vyčítať. Konečne dobrý dojem si pokazila jednou hlúpo podanou replikou voči Dankovi. Možno jej časť pospolitosti bude tlieskať, ale výrok, že ona „nechce Rusa na hranici“, je trápne pošmyknutie.

Ak sa práve týmto vyjadrením chcela niekomu zapáčiť, prosím, ale to je gól do vlastnej siete. Nedovoľme zhrubnutie slovníka, napokon ak Ukrajina vstúpi do NATO /lebo to bol kontext/ alebo keď sa aj bez toho rozhorí globálny jadrový konflikt, budú ešte nejaké hranice ?

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417574x
Priemerná čítanosť článkov: 4054x

Autor blogu

Kategórie