Založ si blog

Nebláznite, sú tu ľudia alebo Opäť pokazená nedeľa II.

V predošlom piatkovom príspevku v tomto blogu pod titulkom Nebláznite, sú tu ľudia, vyčnievala motivácia o tom, aby vo vzťahoch, najmä prostredníctvom médií pri politických debatách, čo nás čaká až do predčasných volieb, sa prestali používať zákerné údery pod pás, vzájomné obviňovanie z klamstiev, hrubé osobné invektívy, urážky spolubesedujúcich a dokonca aj ich rodín.

Cieľom bolo poukázať na to, že toto je rozhodne kontraproduktívne, lebo nenávisť a neskrývaná zloba, resp. snaha ponížiť toho druhého, nevyhnutne vyvoláva podobnú reakciu, najmä keď takmer každý má nejaké to masielko na hlave a väčšina poriadne veľké maslo.

Po piatku prišla nedeľa a s ňou tri poludňajšie súperenia – v niektorých momentoch až na život a smrť. Začal to ako obyčajne Iliev na TA 3. Nevedno, kto a prečo dovolil tomuto novinárskemu nedôchodčaťu v trápnych a jednostranných /i nenávistných/ prológoch hovoriť si čo chce. Ak píšem nedôchodčaťu, viem, čo hovorím. Bol som desaťročia aj šéfredaktorom a takému človeku bez skúseností a s neskrývanou jednostrannou orientáciou by som nedovolil pomaly ani škrtnúť perom v mienkotvornom médiu.

Keď v RTVS na začiatku relácie o päť minút dvanásť sa začali hladkať dvaja bývalí a súčasní predsedovia parlamentu o udeľovaní štátnych cien, zdalo sa, že nedeľa by nemusela byť pokazená. Chyba lávky – asi to začal šéf Sme rodina Boris Kollár, ktorý vôbec akosi stráca glanc. Označiť svojho predchodcu za paródiu na politika nemá úroveň a merateľnosť. Pravdaže, Danko zo SNS svojsky reagoval . Chvíľami nechodil ďaleko pre trefné protiútoky a moderátor nemal šancu to zastaviť, ak sa nemalo pristúpiť k vypnutiu mikrofónov.

Nemá zmysel komentovať jednotlivé výroky a ďalej odhaľovať slabiny. Ľudské, spoločenské, politické. Ak teraz uvediem, že Danko vyhral o konskú hlavu a Kollárovi sa nebude dobre spávať, každý nemusí súhlasiť, ale toto nie je podstatné.

Jedno poučenie z toho rozhodne vyplýva – treba si dávať veľký pozor na jazyk, lebo používať druhý „mozog“ , ktorý sa vraj nachádza v blízkosti slabín a označujeme to ako podpásové údery solar plexus, sa nevyplatí.

A čo naša krásavica, ktorá sa hrdí, že telo je na tele ? Účasť síce neskúseného /vo vysokej politike/, ale spravidla slušného Majerského z KDH a ostrieľaného Tomáša z Hlasu dávala predpoklad, že občania sa viac dozvedia, koho majú voliť a prečo. Ibaže Šipoš z OĽANO to s prepáčením pohnojil. Hrubou neúctou ku kolegom a občanom. Prísť do nedeľnej relácie v tričku ako Zelenský a s infantilným nápisom o mafii je vrcholne trápne.

Mimochodom, mafia… Vie ten poslanec a mládenec zo Starej Ľubovne s čím sa zahráva ? Pokiaľ je známe, jedna mafia to druhej nikdy len tak nedarovala. Strieľalo sa a vraždilo. To chce majiteľ trička nebodaj bojovať aj so zbraňou v ruke ? Po vyše troch rokoch, keď s „mafiou“ nezatočil ? Radšej nech si to vyskúša na Ukrajine.

Tak dosť, veľavážení politici a adepti na uchopenie moci. Keď takto budete pokračovať a pri absencii konštruktívnych cieľov v prospech ľudí neprestanete obrazovkami a na vlnách éteru šíriť zlobu, nevraživosť a nenávisť aj zákernými metódami, choďte do kelu a nechajte nám aspoň nedeľu !

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417641x
Priemerná čítanosť článkov: 4055x

Autor blogu

Kategórie