Založ si blog

Keď policajti si idú nohy polámať…alebo Kto si pamätá Allendeho a Pinocheta ?

Trojnásobný a zrejme aj presvedčivý víťaz blížiacich sa parlamentných volieb Robert Fico dnes ohromil verejnosť tvrdením o štátnom prevrate. Toto nie sú žarty, aj keby to hovoril bežný občan na ulici. V kontexte s tým sa chodí do basy dokonca až na doživotie.

Zažil to svet niekedy v minulosti ? Mladším treba vysvetľovať, že existuje štát s názvom Chile, bol demokraticky zvolený prezident Allende, ktorému ozbrojené zložky na čele s generálom Pinochetom rozbombardovali palác, on sa bránil so samopalom v ruke, ale neubránil a čo nasledovalo ? Štátny prevrat a tisícky mŕtvych na štadiónoch, kde zhromažďovali politických odporcov.

Hrôza, ani sa na to nechce spomínať. Je to prehnaná analógia ? Asi áno, ale… To len na ilustráciu, o čom sa vlastne hovorilo na TB Fica, keď povedal, že nejde o pokus, ale naozaj o štátny prevrat v réžii časti polície. Čo to všetko znamená pre obyčajného človeka ? Hádam len nádej, že to nepôjde až do kritických rozmerov.

Občan nemá informácie, aby veciam dokonale rozumel. Politike neverí, je frustrovaný skoro zo všetkého. Keď počuje o generálovi , ktorého vytiahli z postele o 04, 40 hodine, potom o nájazde na dom šéfa tajnej služby /ozaj, vie niekto meno napríklad izraelského šéfa a kde vôbec býva?/, keď sa valia informácie o zadržaní tých, ktorí by mali zabezpečovať zákonnosť v polícii, vníma odvolanie slušného človeka – ministra vnútra podriadenými policajtami, atď, atď. , je rozpačitý a zneistený.

Upozorňujem na to, že občan pozoruje ohromné aktivity ozbrojených zložiek, ale zamýšľa sa, či naozaj si idú nohy polámať vždy a všade. Figu borovú, ako hovorieval môj nebohý otec. V takom Palárikove celé procesie chodia za podnikateľom, ktorý veselo vyberá zálohy na materiál a nevzrušujú ho ani právoplatné rozsudky o povinnosti vrátiť spreneverené peniaze, vraj idú už do desaťtisícov.

A čo polícia ? Vraj to je obchodný prípad a čo oni s tým ? Ibaže, ukázalo sa, že ten pán sa každému vyhráža. Aj susedom, ktorým oznámil, že ak ho budú hnevať a nezmiznú, /ten výraz bol neslušný/, podpáli im dom. A čuduj sa svete, o pár dní vyhorel susedný dom a začalo horieť u druhého suseda ! Samozrejme, nemusí ísť o príčinnú súvislosť, ale verejné vyhrážanie má vyšší dôraz.

Nemalo by dôjsť aspoň k výsluchu podozrivého, keď sa začalo trestné stíhanie ? Hliadka prišla, zabúchala na bránu a – nič. Nikto neotvoril a ktovie, ako to pokračuje.

Polícia v Nových Zámkoch, lebo ide o tento okres – pred pár rokmi vyšetrovala podnikateľa, ktorý prešustroval spolu s otcom miliardový podnik, trikrát kaličil novinára, bol odsúdený Okresným súdom v Komárne najprv na dva roky a potom na 400 eur pokuty – a dnes je advokát.

Čo je pozoruhodné ? Ten viťúz bol prvý raz vypočutý až po ôsmich mesiacoch od verejného ťažkého ublíženia na zdraví. Pozvoľna sa to dostalo pod koberec.

Resumé – opakujem, občan nerozumie tomu, čo vyúsťuje do vyhlásení Fica a štátnom prevrate. O tom, že v podvedomí sa obáva najhoršieho, niet pochýb. Rozumie však tomu, ak na rozdiel od vysokých poschodí polícia, prokuratúra a súdy postupujú naopak platonicky v stovkách a tisícov prípadov, kde sa skutok vraj nestal.

Takže je načase zásadná, radikálna a nemilosrdná zmena. Nemalo by sa však počkať na voľby? Pán policajný prezident, vy už radšej nič nehovorte. Načo sa teraz ponáhľať ? Alebo, nemlčte a chytajte takých, ktorí sa vám vyškierajú, napríklad toho v Palárikove a v stovkách iných prípadov.

P. S. Len jedno ma vyrušuje – pán Fico, ak to viete a vnímate správne, čo ste občanom štátu zvaného Slovensko, dnes ráno povedali, máte v rukách Trestný zákon a Trestný poriadok ? Nie je namieste v prvom kroku vyzvať Generálnu prokuratúru SR ? Zvolávanie schôdzí parlamentu veru vyzerá na figu borovú…

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi 15-tisícovú 25. armádu.

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417817x
Priemerná čítanosť článkov: 4056x

Autor blogu

Kategórie