Založ si blog

Kto vyhrá…alebo Komu chýba Švejk

Nebohý Satinský by povedal, že šľak ho ide trafiť. Švejk pri bombardovaní lamentoval, že nebláznite, veď sú tu ľudia. Toto mi prišlo dnes v nedeľu bezprostredne na um pri sledovaní diskusnej relácie vo verejnoprávnej televízii.

Najprv sa bolo treba začudovať, že medzi kvartetom pozvaných hostí absentoval zástupca opozície. Alebo už ani moderátor netuší, kto je kto a za koho vlastne kope ? Prvou hviezdou zápasu, najmä podľa výzoru, lebo dáma je dáma, bola poslankyňa za SAS.

V poriadku, ibaže kto sa práve chystal prehĺtať nedeľný obed, musel rátať s horkosťou v ústach. S takou ľahkosťou, s akou hovorila medzi riadkami o možnom konci sveta, dokonale súperila aj s babou Vangou, či ako sa volá tá veštica. Už len chýbalo, aby povedala, /myslím Cigánikovú/, že ak tá Ukrajina nevyhrá, sama príkladne pôjde do prvej línie so samopalom v ruke a s pocitom, že veď ten Naď dodá ďalšie a ťažšie zbrane.

Poslanecká Jana fanúšikovsky hovorila o inak naozaj nešťastnej vojne ako o športovom zápase. Lenže, asi predsa má ďalej k súťaženiu na športovom poli, keď sväto-sväte tvrdí, že Ukrajina vyhrá. Inak vraj máme Rusov kdesi pri Sobranciach, to síce nepovedala, ale presne tak to myslela. /Nech obyvatelia tohto mestečka prepáčia, možno sú aj iné mestá a dediny ešte bližšie k hranici/.

A teraz k tomu športu. Ak by išlo o meranie síl vo futbale, možno by Ukrajinci nad Rusmi vyhrali. Avšak napríklad v hokeji… Keby sa slovutná madam Cigániková a jej podobní hoci aj na hlavu postavili, výsledok by bol iný.

Paralela je jasná každému, kto nemá slepačí mozog. Veď na jednej strane je jadrová veľmoc, s ktorou si nezahráva ani Amerika, na strane druhej štát, ktorý by skončil o hodinu, keby sa vyprázdnili arzenály „spriatelených“ krajín, vrátane Slovenska.

Prisahám, že nie som priaznivec vojny a už vonkoncom nie prípadnej jadrovej skazy a neštylizujem sa do úlohy rozhodcu. Od ústavných činiteľov, kam treba zaradiť aj spomínanú poslankyňu, by som očakával aspoň jedno dve slová – prímerie a mier. Ale kdeže… „Naši vyhrajú“. Len kto vyhrá, keď nebude ani jedného Ukrajinca alebo ani jedného Rusa, ak to niekto chce ?

Namiesto výzvy na spamätanie sa, ešte spomeniem nezabudnuteľného Dibarboru. Spieval, že sa šinie k mantinelu už o šiestej a hostia sa zmocňujú puku. Vraj, zdvihne sa tornádo, že sudca je hovado a niekomu stíska ruku…

Nebolo by treba radšej stískať ruku, ako hovoriť o vážnych veciach, keď by skôr pristala vareška ?

Prosím si jedno auto, pardon, kosačku…

25.05.2023

V časoch hlbokého socializmu, po spravidla dlhých rokoch čakania na auto, nastala zmena. Do predajne vtedajšej Mototechny prišla pani, položila na stôl balík peňazí a predavača o niečo poprosila. Náhodne prítomný novinár vzápätí uverejnil v mienkotvornom denníku riport pod senzačným titulkom Prosím si jedno auto. Dnes je iná doba. Netreba na nič čakať. Dokonca aj také [...]

Hochštaplerizmus v politike…

20.05.2023

Uvažujem, aké morové rany postihli naše inak krásne Slovensko iba v posledných hodinách a dňoch. Bolo to súdne oslobodenie Kočnera, čo málokto čakal ? Bola to prehra v hokeji s Kazachstanom, čo tiež nemilo prekvapilo a rozčarovalo ? V tom prvom prípade ide o neprávoplatný rozsudok, všeličo sa ešte môže zmeniť , ale prvostupňový rozsudok treba brať ako fakt, aj keď [...]

Veselo i vážne o Ľubochni

21.02.2023

Národný ústav endokrinologický a diabetologický v Ľubochni. To, že sa nachádza v malebnej dedinke neďaleko od Rużomberka, uprostred nádhernej prírody Veľkej Fatry, vedia odborníci, ale najmä pacienti. Človek trpiaci na vraj bezbolestnú, ale o to zákernejšiu cukrovku, sa najčastejšie ústnym podaním dozvie, že :tam: rozhodne treba ísť. Dnes, keď internet je priam [...]

Taliansko, Benátky kanál

Záhada v Benátkach: Canal Grande sa sfarbil dozelena

28.05.2023 18:20

Polícia vyšetruje príčinu. K akcii sa neprihlásilo žiadne environmentálne hnutie.

Mikloško

Majerský: Kandidátku KDH posilní do volieb uznávaná celebrita

28.05.2023 17:59

Šéf strany Milan Majerský v nedeľu ohlásil posilu KDH do volieb. Novým menom má byť politický veterán František Mikloško.

prigožin, vagnerovci

Prigožin sa sťažuje, že Kremeľ zakázal štátnym médiám o ňom informovať

28.05.2023 17:30

Správu o údajnom dobytí Bachmutu ruská štátna televízia odvysielala až po 20 hodinách od oznámenia vagnerovcov.

Putin

Putin nariadil posilniť bezpečnosť na hraniciach Ruska

28.05.2023 15:37

K tomuto rozhodnutiu prišlo v čase, keď na území Ruska hlásia čoraz častejšie útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 84
Celková čítanosť: 341479x
Priemerná čítanosť článkov: 4065x

Autor blogu

Kategórie