Založ si blog

Kto vyhrá…alebo Komu chýba Švejk

Nebohý Satinský by povedal, že šľak ho ide trafiť. Švejk pri bombardovaní lamentoval, že nebláznite, veď sú tu ľudia. Toto mi prišlo dnes v nedeľu bezprostredne na um pri sledovaní diskusnej relácie vo verejnoprávnej televízii.

Najprv sa bolo treba začudovať, že medzi kvartetom pozvaných hostí absentoval zástupca opozície. Alebo už ani moderátor netuší, kto je kto a za koho vlastne kope ? Prvou hviezdou zápasu, najmä podľa výzoru, lebo dáma je dáma, bola poslankyňa za SAS.

V poriadku, ibaže kto sa práve chystal prehĺtať nedeľný obed, musel rátať s horkosťou v ústach. S takou ľahkosťou, s akou hovorila medzi riadkami o možnom konci sveta, dokonale súperila aj s babou Vangou, či ako sa volá tá veštica. Už len chýbalo, aby povedala, /myslím Cigánikovú/, že ak tá Ukrajina nevyhrá, sama príkladne pôjde do prvej línie so samopalom v ruke a s pocitom, že veď ten Naď dodá ďalšie a ťažšie zbrane.

Poslanecká Jana fanúšikovsky hovorila o inak naozaj nešťastnej vojne ako o športovom zápase. Lenže, asi predsa má ďalej k súťaženiu na športovom poli, keď sväto-sväte tvrdí, že Ukrajina vyhrá. Inak vraj máme Rusov kdesi pri Sobranciach, to síce nepovedala, ale presne tak to myslela. /Nech obyvatelia tohto mestečka prepáčia, možno sú aj iné mestá a dediny ešte bližšie k hranici/.

A teraz k tomu športu. Ak by išlo o meranie síl vo futbale, možno by Ukrajinci nad Rusmi vyhrali. Avšak napríklad v hokeji… Keby sa slovutná madam Cigániková a jej podobní hoci aj na hlavu postavili, výsledok by bol iný.

Paralela je jasná každému, kto nemá slepačí mozog. Veď na jednej strane je jadrová veľmoc, s ktorou si nezahráva ani Amerika, na strane druhej štát, ktorý by skončil o hodinu, keby sa vyprázdnili arzenály „spriatelených“ krajín, vrátane Slovenska.

Prisahám, že nie som priaznivec vojny a už vonkoncom nie prípadnej jadrovej skazy a neštylizujem sa do úlohy rozhodcu. Od ústavných činiteľov, kam treba zaradiť aj spomínanú poslankyňu, by som očakával aspoň jedno dve slová – prímerie a mier. Ale kdeže… „Naši vyhrajú“. Len kto vyhrá, keď nebude ani jedného Ukrajinca alebo ani jedného Rusa, ak to niekto chce ?

Namiesto výzvy na spamätanie sa, ešte spomeniem nezabudnuteľného Dibarboru. Spieval, že sa šinie k mantinelu už o šiestej a hostia sa zmocňujú puku. Vraj, zdvihne sa tornádo, že sudca je hovado a niekomu stíska ruku…

Nebolo by treba radšej stískať ruku, ako hovoriť o vážnych veciach, keď by skôr pristala vareška ?

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi 15-tisícovú 25. armádu.

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417936x
Priemerná čítanosť článkov: 4058x

Autor blogu

Kategórie