Založ si blog

Päť mŕtvych a pobitie sa v krčme alebo Ľudia, spamätajme sa !

Ani zďaleka nie každý ovláda finesy trestného zákona a iných právnych predpisov, resp. podivných postupov všemocných anonymných sudcov, ktorí vás môžu aj bez právoplatného rozsudku posadiť do basy. Presnejšie do väzby. Aj na niekoľko rokov. Alebo aj nie, aj keď si každý myslí opak.

Päť mladých ľudí našlo svoju smrť pod kolesami opitého a možno aj nadrogovaného papaláša. Rodičov, priateľov a známych čakajú asi najťažšie chvíle v živote. A čo páchateľ ? Čiastočne sa už naplnilo to, čo vykrikoval policajtom a záchranárom bezprostredne po nehode. Vraj sa ešte ukáže, kto je a čím je. Podľa včerajšieho vyjadrenia súdneho hovorcu už nie je Dušanom Dědečkom, ale slobodným občanom D. D ! Neskončil vo väzbe, lebo mladý sudca mal iný názor.

Tomuto slobodnému občanovi pri odchode zo súdnej budovy usporiadali kordón kukláči. Už len čestná salva chýbala. Čo tam robili ? Neporušovali azda jeho ľudské práva, veď je slobodným občanom, ktorý sa len tak ponáhľal do taxíka. Ktovie, ako oslávil svoj príchod domov. Chvalabohu, auto roztrepal a ak nemá iné, sudca mal pravdu, že predbežne už nikoho nezabije.

Koľkých absurdít sa ešte dožijeme v tomto nešťastnom štáte, pardón krajine, ako hovoria naši politici ?

Z Palárikova toť nedávno sudkyňa Cviková, ako čítame v rozsudku, poslala do basy dosiaľ bezúhonného mládenca, ktorý sa pobil v krčme. Ako inak, o dievčinu, ktorú si chce vziať za manželku. Bolo to bez následkov, myslím, tá bitka, ale dostal 16 mesiacov. S dvojročnou podmienkou. Lenže, chyba lávky – nenosil rúško a oni ho hrdinsky chytili. Možno okrem toho išiel na bicykli bez svetla – a to sa nesmie, keď ste v podmienke. Či mu nitriansky riaditeľ väznice povolí aspoň sobáš, ešte sa nevie.

Ale načo ísť až do Palárikova, veď to bola bratislavská krčma, kde sa tiež pobili ľudia. Dokonca poslankyne, teda zákonodarkyne. Aj ony majú prsty v zákonoch, ktoré umožňujú jedných hladkať a iných tvrdo kárať. Dámy neboli k sebe nežné. Na verejnosti si kmásali drdoly alebo čo to majú na hlavách, ba dokonca padol aj úder päsťou zozadu. Práve do hlavy, Ako v hokeji. S trestnými oznámeniami najprv cudne váhali a potom, keď jedna, aj druhá.

Dám krk na to, že basa im nehrozí.

Ale vráťme sa na začiatok. Jedno občianske združenie založené kandidátom na župana v Nitre už vydalo verejnú ponuku, že úplne bezplatne pomôže obetiam. Aj takým, ktorí prišli o svojich drahých, aj takým, ktorí sú zbytočne za mrežami – čo však s takými, akými sú inak prítulné mladučké parlamentné dievčinky s platom, bisťubohu, 5 000 eur mesačne !

Starší ľudia, ktorí sa dostali na Slovensku na okraj, veď jedna tiež podarená poslankyňa ich označila za neužitočných a iní jej nadriadený kolega za takých, ktorí nevolia, a tak čo s nimi ? Čo si o tom všetko myslia ?

Mimochodom, koľkí, čo nás predbehli vo večnosti, sa obracajú v hroboch. Asi všetci. Koľkí vtedy brali 150 000 korún mesačne ? Muselo im stačiť 1000 korún, aj preto, aby dnešní poslanci mali svoje platy, aby mali budovy a vôbec – museli rešpektovať spoločenskú dohodu, lebo taká bola doba.

Ale aj dnes je nejaká doba, ťažká kríza. Ak bude silná zima a studené rebrá v radiátoroch, bude vysoká chorobnosť. Už nám len chýba, aby zavreli nemocnice a páni doktori odišli. Tiež majú malé, sprepytujem, platy. Ale nič v zlom, veď sa to ešte nejako usporiada.

To je však už o niečom inom. Alebo nie ? Nemá to všetko spoločného menovateľa ?

Nie sme veru ťažko chorou spoločnosťou, ktorá nevyhnutne potrebuje zásdadný reset ?

Spamätáme sa, pán Chmelár ? Prečo pán docent Chmelár ? Lebo iného, prisámbohu, múdrejšieho u nás nevidím.

Pachuť z volieb našich alebo Veď Adenauer mal takmer 90 rôčkov…

30.10.2022

Spojené voľby starostov, primátorov, županov a poslancov do zastupiteľstiev obcí, miest a krajov máme za sebou. Vyrojilo sa množstvo hodnotení. Ľahko sa dalo postrehnúť, že tí, ktorí vyhrali, sa tvária, ako keby to inak ani nemohlo byť. A tí, ktorí prehrali ? Neradostné výsledky formulovali opatrne. Veď prídu aj voľby parlamentné a ak niekto, obrazne povedané, spadol z [...]

Železničné blúdenie alebo Baránek to ešte nevie

29.10.2022

V novinárskej branži sa už dávnejšie traduje, že ak pes pohryzie človeka, nestojí to za reč, nieto ešte za titulok v novinách, či za správu na obrazovkách. Keď však človek pohryzie psa, na miesto činu sa priženie celá svorka bodrých redaktorov a redaktoriek, aby senzácie chtivých konzumentov nakŕmili aj podrobnosťami. Platí to aj v širšom ponímaní. Predostriem aspoň [...]

NENÁVISŤ V NÁS A OKOLO NÁS

17.10.2022

Krátky /dramatický/ príbeh z dnešného dňa skutočne stojí za hlboké zamyslenie. Čakáreň ambulancie internistu, čas 06, 45. hod. Azda až pätnásť ľudí, väčšinou starších, čaká už od šiestej na svoju lekárku. Najprv dorazila sestrička. S nádejou, že už sa to začne a príde pozvanie podľa objednania sa, sedemdesiatnik vstal zo stoličky a rozhodol sa postojačky [...]

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Irán zatkol neter ajatolláha Chameneího. Vo videu nazvala jeho režim vražedným

27.11.2022 15:09

Iránske vedenie podľa netere najvyššieho duchovného lídra zabíja deti.

Vladimir Putin

Estónsky minister Pevkur: Rusko nie je ani po deviatich mesiacoch vojny zásadne oslabené

27.11.2022 14:25

Hrozba, ktorú Rusko predstavuje pre západné krajiny, sa podľa estónskeho ministra obrany nijako nezmenšila.

nemocnica-bory.sk-nemocnica-stavba-jesen-lozkove-oddelenie-pacient-exterie19

Nemocnica Bory v Bratislave je skolaudovaná

27.11.2022 14:15

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, získala od príslušného stavebného úradu kolaudačné rozhodnutie, ktoré tento týždeň nadobudlo účinnosť.

Viktor Orbán

Orbán: Je potrebná suverénna Ukrajina, aby Rusko nebolo hrozbou pre Európu

27.11.2022 13:46

Maďarský premiér zmenil rétoriku v súvislosti s Ukrajinou v čase vrcholiaceho sporu Maďarska o vyplatenie peňazí z regionálnych fondov Európskej únie.