Založ si blog

Palárikovo ako „príklad“ medziľudských vzťahov alebo Pohrebníctvo na Hlavnej ulici

Inak úhľadná a donedávna usporiadaná obec na hlavnom ťahu Bratislava – Nové Zámky, sa v poslednom období akoby otriasala v základoch. Niektorí hovoria o neuveriteľnom hyenizme, iní „len“ o chamtivosti znásobenej nervozitou a obavami z covidu a ďalší, že udalosti hojne prezentované aj na sociálnych sieťach by si zaslúžili spracovať poviedku alebo film ballekovského typu. Napokon názov Palánek nemá ďaleko od Palárikova..

V diele nezabudnuteľného Ladislava Balleka Pomocník sa nachádzajú podobné črty človeka s nesmiernou aroganciou a cynizmom a na druhej strane majiteľa obchodíku, ktorého okolnosti doženú až na pokraj samovraždy a totálnej rezignácie.

V Palárikove nejde o mäsiarstvo, ale o – pohrebníctvo. Malo by sa zriadiť v centre, na hlavnej ulici, oproti kultúrnemu domu a blízko kostola. Majiteľkou sa hotuje byť vyše 70-ročná miestna obyvateľka, ktorá už osvedčila svoje riaditeľské kvality v minulosti, keď šéfovala sociálnemu ústavu. Keď ju na hodinu vyhodili, určite to bol výsledok komunistického útlaku.

A tu je jedna zaujímavá paralela. Pred rokmi sa Palárikovo stalo celoslovensky známou dedinou, lebo obyvatelia milionárskej ulice organizovali petíciu proti hospicu. Podpisy usilovne zbierala aj adeptka na pohrebníctvo, lebo predsedom výboru bol jej zať dnes sudca a manzel sudkyne. Vtedy hlavný argument bol, že ako to bude vplývať na deti /zbohatlíkov,/ keď po ulici budú voziť mŕtvoly z hospicu. Dnes už mŕtvoly neprekážajú.

Potiaľto by to nebolo nič mimoriadne. Patália v nejakej dedine…Lenže, tak ako sa od Balleka dali zovšeobecniť tragické mikroosudy zopár ľudí, aj tu je jeden doslova celospoločenský  problém. Nič proti podnikateľským zámerom, veď k životu patrí aj umieranie, lenže…

To slávne pohrebníctvo má byť na veľkej nehnuteľnosti, ktorej kráľuje krásny dom – štvorec. V tom dome už 70 rokov býva dnes 93-ročná matka tej nádejnej pohrebnej podnikateľky. Ako ju dostať z tohto domu ? Najprv sa konalo na Okresnom súde v Nových Zámkoch /pardon, v Komárne, lebo v Nových Zámkoch sudcuje spomínana dcéra a zať budúcej podnikateľky/ viacnásobné pojednávanie o zbavení svojprávnosti vtedy 90-ročne matky. Súdny znalec a docent z Nitry osvedčil, že o tom nemôže byť ani reči, že posudzovaná je mimoriadne emočne  a rozumovo vyspelá, vie rovnako debatovať o Ficovi a o hokeji. Slovom, súd návrh podarenej dcéry zamietol. Odvolala sa a žiadala posudok od špeciálneho psychiatra. Ani krajský súd sa nepomýlil.

Do veci sa vložila ďalšie dcéra. Obe inžinierky vymysleli bohovský trik. Podali žalobu na vypratanie domu. Najprv ju maju strčiť do útulku  v Dolnom Ohaji alebo na Kopci. .

O tom. čo prežíva stará žena.si vedia urobiť predstavu len tí čo to uz niekedy prežili.

Obe dcéry  zavolail policajtov. Keďže išlo o bezdovodný výjazd .policajt pýtal doklad.  Staršia dcera. čo ma byt direktorkou pohrebníctva. strčila uniformovaného do prs. vysadla na bicykel a šprintovala domov.. On nelenil a po sto metroch ju drapil za rameno. Na internete to malo veľký úspech. Jeho mozno vyhodia.

To je zatial všetko. Mozno  sa bude konat v priamom prenose aj to vypratavanie.

Predbezne pokračuje „len“ hyenizmus. A bezmocnost. Pre políciu sa skutok  nestal a obecný urad nema kompetencie….

 

 

V Palárikove jedno nešťastie za druhým – kto sa na tom nabalil ?

01.12.2020

Nad Palárikovom, takmer päťtisícovou obcou na južnom Slovensku, svojho času s titulom najkrajšej dediny, sa už dlhší čas sťahujú mraky. Jedna „morová rana“ strieda druhú. Kým prednedávnom mnohí Bratislavčania predávali byty v hlavnom meste a za štvrtinu kúpili v bývalom Slovenskom Mederi rodinné domy aj so záhradami, teraz to začínajú ľutovať. Nad [...]

Ľudia Matoviča nevolili kvôli testovaniu alebo Čo s justičnou koronou ?

02.11.2020

Prvá časť titulku je jasná a to, čo vyjadruje, bude mať zrejme dôsledky, v preferenciách a pod. Druhá časť je nezodpovedanou otázkou. Takmer by som sa stavil, že sudcovská kolegialita a platonické zákony možno dokonca prispejú k tomu, že zabásnutí sudcovia napokon skončia s podmienkami. Pritom sa nehrá o fazuľky. Pán Janíček, jeden z tvrdo postihnutých, [...]

Keď súd /v Nitre/ sladko spí alebo Aj za tým je koronavírus ?

02.10.2020

Pani ministerka Kolíková včera v televízii veľmi múdro obhajovala svoje postoje a reformné kroky voči justícii. Otázkou je, či aj ona vôbec tuší tú hĺbku dna, v ktorej sa spravodlivosť nachádza. Uvediem aspoň jeden otrasný príklad, so spoločným menovateľom, ktorým je porušovanie ľudskej dôstojnosti bohorovným sudcovským stavom : Dnes už 92, 5 ročná občianka, [...]

Vladimir Putin

Ruská vláda označila Česko a USA za nepriateľské krajiny

14.05.2021 23:02

České veľvyslanectvo v Moskve bude môcť zamestnať nanajvýš 19 ruských pracovníkov a americká ambasáda žiadnych.

pocasie-15-5-2021

Čaká nás chladný víkend, vylepší sa to v budúcom týždni?

14.05.2021 18:21

Najbližšie májové dni budú chladné, víkend môže byť daždivý. Pri premenlivom počasí čakajte častejšie zmeny. Zostane to tak aj neskôr?

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

V prvom májovom týždni zaznamenali vyše 1000 pandemických priestupkov

14.05.2021 18:03

Na pokutách, ktorých policajti uložili 627, vybrali celkovo 25 545 eur.

Výťah

Mamička, ktorú zachytil a pritisol výťah, neprežila

14.05.2021 16:54

Mladá mamička, ktorú v nedeľu 9. mája zachránili po zaseknutí sa vo výťahu na Legionárskej ulici v Bratislave, svojim zraneniam podľahla.