Založ si blog

V Palárikove jedno nešťastie za druhým – kto sa na tom nabalil ?

Nad Palárikovom, takmer päťtisícovou obcou na južnom Slovensku, svojho času s titulom najkrajšej dediny, sa už dlhší čas  sťahujú mraky. Jedna „morová rana“ strieda druhú. Kým prednedávnom mnohí Bratislavčania predávali  byty v hlavnom meste a za štvrtinu kúpili v bývalom Slovenskom Mederi rodinné domy aj so záhradami, teraz to začínajú ľutovať.  Nad dedinou stále visí hrozba veľkoošipárne a zápachu. 

 

Vyzerá to tak, že po viacerých protikladných rozhodnutiach orgánov životného prostredia jednotlivých stupňov a podivnom prístupe rezortu desaťtisíce ošípaných sa naozaj stanú neželanými spoluobyvateľmi. S tým súvisí nielen zápach na mieste ich pobytu, pri „priaznivom vetre“ aj v príbytkoch, ale aj stovky nákladných áut s močovinou a iným odpadom pendlujúcich  po obecných komunikáciách.

 

Až teraz sa ukazuje, akou chybou bol nepochopiteľný a sebecký postup obecného zastupiteľstva, ktoré zamedzilo výstavbu impozantného  cyklochodníka od miestneho parku až po železničnú stanicu, ba ešte ďalej na Šurany.  Ľudia už dávnejšie tŕpnu, kedy a  koho zrazí auto na  úzkych cestách. Mamičky s kočíkmi asi budú potrebovať vrtuľníky. .  Keď sa doprava zintenzívni vďaka prasatám a ich dánskym /?/ majiteľom, bude to ešte veselšie.

 

Hľadá sa vinník. A nie je ďaleko. Bývalý starosta podpísal za obec súhlas s veľkoošipárňou. Údajne bez vedomia obecného zastupiteľstva. Načo ? Ale keď vyrobil spolu s podarenou zástupkyńou sfalšovanú správu o povesti o novinárovi z obce, vtedy len kvôli tomu /a dokonca protiprávne/   zvolal mimoriadne zastupiteľstvo. To len tak na okraj.  K tomu patrí aj poznámka, že keď novinár napísal o tom článok do miestnych novín, cenzúra zapracovala. Redakčná rada článok hodila do koša.

 

Zlé jazyky v obci hovoria, že za tou veľkoošipárňou je aj možná korupcia.- NAKA je však  od Palárikova asi priďaleko…

 

Jedno nešťastie strieda ďalšie.  Už dve televízie oznámili, že do obce jazdia desiatky nákladných áut  z Poľska a možno aj z Maďarska. A čo dovážajú.? Predstavte si – odpad, aj biologický. A zaplňajú týmto sajrajtom /tiež parádne smrdí/  – prenajaté haly a priestory poľnohospodárskeho družstva !

 

Kto sa aj na tomto zvláštnom obchode nabalil, sa len pošepkáva..

 

Nuž tak. Ľudia z obce – bolo ich stovky – svojho času protestovali v Bratislave pred budovou životného prostredia. Dodnes ľutujú,že spolu s transparentami o smrade neviezli so sebou aj zopár veľkých ošípaných…Možno tie by boli presvedčili viac. .

 

Dr. Milan Španír

 

 

Ľudia Matoviča nevolili kvôli testovaniu alebo Čo s justičnou koronou ?

02.11.2020

Prvá časť titulku je jasná a to, čo vyjadruje, bude mať zrejme dôsledky, v preferenciách a pod. Druhá časť je nezodpovedanou otázkou. Takmer by som sa stavil, že sudcovská kolegialita a platonické zákony možno dokonca prispejú k tomu, že zabásnutí sudcovia napokon skončia s podmienkami. Pritom sa nehrá o fazuľky. Pán Janíček, jeden z tvrdo postihnutých, [...]

Keď súd /v Nitre/ sladko spí alebo Aj za tým je koronavírus ?

02.10.2020

Pani ministerka Kolíková včera v televízii veľmi múdro obhajovala svoje postoje a reformné kroky voči justícii. Otázkou je, či aj ona vôbec tuší tú hĺbku dna, v ktorej sa spravodlivosť nachádza. Uvediem aspoň jeden otrasný príklad, so spoločným menovateľom, ktorým je porušovanie ľudskej dôstojnosti bohorovným sudcovským stavom : Dnes už 92, 5 ročná občianka, [...]

Spravodlivosť naša slovenská alebo Keď sa treba dožiť sto rokov

23.08.2020

Predchádzajúci blog pod titulkom “Spravodlivosť zo Štrasburgu a spravodlivosť po slovensky” vyvolal množstvo ohlasov, ktoré svedčia o bezmocnosti ľudí. Nahrávaním pojednávaní sa síce rozšírená sudcovská svojvôľa o čosi zmiernila, ale zrejme len o čosi. Uveďme konkrétne dôkazy. Na Okresnom súde Nové Zámky v istom konaní sa dá zistiť, že zápisnica z [...]

Joe Biden

Biden v telefonáte so Stoltenbergom potvrdil oddanosť USA voči NATO

26.01.2021 23:37

Biden oznámil svoj úmysel radiť sa a pracovať so spojencami v celej škále spoločných bezpečnostných problémov.

Ide o pravdu, Lucia Ďuriš Nicholsonová

Nicholsonová v Ide o pravdu: Ak SaS opustí koalíciu, vláda padne

26.01.2021 20:00

Sulík alebo Matovič? Jeden bude musieť ustúpiť. "Scenárov je niekoľko,“ povedala v relácii Ide o pravdu europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

Peter Pellegrini

Hlas-SD: Ak premiér prizná zodpovednosť za smrť obetí COVID-19, mal by odísť

26.01.2021 19:44

Hlas-SD naďalej trvá na predčasných voľbách.

Matovič, priebežne vysledky skriningu

V rámci skríningu otestovali takmer 2,6 milióna osôb, pozitivita dosiahla 1,18 percenta

26.01.2021 17:13, aktualizované: 19:37

Z testovania najlepšie vyšli okresy Veľký Krtíš, Svidník a Tvrdošín, najhoršia situácia je podľa premiéra Matoviča v Hlohovci, Topoľčanoch a Leviciach.