Založ si blog

Ľudia Matoviča nevolili kvôli testovaniu alebo Čo s justičnou koronou ?

Prvá časť titulku je jasná a to, čo vyjadruje, bude mať  zrejme dôsledky, v preferenciách a pod.  Druhá časť je nezodpovedanou otázkou. Takmer by som sa stavil, že sudcovská kolegialita a platonické zákony možno dokonca  prispejú   k tomu, že zabásnutí sudcovia napokon  skončia s podmienkami. 

Pritom sa nehrá o fazuľky. Pán Janíček, jeden z tvrdo postihnutých, hovorí o „kriminálnej bande“, o „jankovskej gangu“, Tvrdí,že páchali zločiny  na jeho osobe  s úmyslom privodiť mu trestné stíhanie s pomocou vydierania, kriminalizovania a zastrašovania. Podľa neho dlhé roky mali pocit, že sa im nič nemôže stať. Aj keď hrubo a zločinne ovplyvňovali spravodlivosť.

Podpisujem sa pod tieto slová. Presne to isté som ako novinár zažíval dvanásť rokov v pozícii obžalovaného. Vďaka  dnešnému sudcovi novozámockého súdu, predtýn členovi všetkých orgánov Elektrosvituv SR  a ČR,  ktorý si myslel a ešte si myslí,  že ohováranie je to, ak napíšete kancelárii prezídenta, že novovymenovaný sudca stále podniká. /Podnikal ešte päť rokov, aspoň podľa výpisu z obchodného registra/ . Svedkovia na súde pod prísahou vypovedali, že ten človek  sa podieľal  na tunelovaní miliardového  podniku a možno bol , teraz parafrázujemj, vodcom organizovanej zločineckej skupiny.

Tu by to mohlo skončiť, Obžalovaný bol definitívne oslobodený, sudca-   oznamovateľ veselo súdi ďalej.   Mám právoplatné rozsudky o nevine, potvrdil to aj štrasburský súd. Ibaže, ten novozámocký sudca, ktorý  sa tam stále cíti ctihodný,   aj s pani manželkou,  nielenže ovplyvňoval kolegov – sudcov počas dvanástich rokov, bolo tam aj podozrenie o korupcii vo vzťahu k dozorujúcemu prokurátorovi, v tom pokračuje.

Tretím zákonným sudcom na OS BA 1, po sudcovi Dekánkovi a Mihálovi, bol teraz už predseda súdu Golian.

A čo sa nestalo ? Hrôza, čo si niekto  dovoľuje.  To ako keby občan po vynesení rozsudku vstal a sudcom  vmietol do tváre, že ten rozsudok si môžu strčiť niekam. Lebo ten sudca, ktorý prehral s novinárom, si nemyslí, že naozaj.prehral  Vraj sudca Golian je zrejme mäkká povaha a uľutostil sa obžalovaného vzhľadom na vek a zdravie! To mu odkázal v právnickom časopise a na internete. 

A teraz  paradox – môj list kancelárii prezidenta o sudcovi Rajňákovi, lebo o tohto pána ide, čítali dve pracovníčky a ešte vtedajší riaditeľ Rusnák.,

Nepravdivé, účelové, zlomyseľné a ťažko poškodzujúce verejné vyjadrenie sudcu Rajňáka, kde ma predstavuje s mojím plným menom, priezviskom, titulom  a aj takpovediac s číslom topánok, čítalo desaťtisíce ľudí, aspoň podľa internetovej štatistiky. Trestný čin ohovárania ako vyšitý.

To prvé bolo najprv na 300-eurový peňažný trest, potom na 18 mesiacov basy, s podmienečným odkladom,  a až potom prišlo oslobodenie.

To druhé podľa policajtov – no jasné, skutok sa nestal.

V čom je pointa tohto príspevku ? Justícia je na dne. Občan je bezmocný. Nepomáhajú ani otvorené listy ministrom.Mnohí vo svojom okolí poznajú škodnú, ale kto už má chuť písať, oznamovať, ťahať sa za prsty so všemocným sudcovským stavom ?

Nemalo by sa tvrdo trestať každé zistené pochybenie ? Nemalo by stačiť niekedy aj podozrenie ? Ak povedzme rušňovodič nestlačí správnu páčku alebo prehliadne návestidlo, hrozí mu strata života, ohrozenie stoviek cestujúcich a s istotou aj viacročný trest.

A sudcovia ? Hanbiť sa musia tí statoční, lebo je ich tam dosť, ale kvôli kolegom slovo sudca má byť nadávkou ? Lebo mnohí nielen nestláčajú správnu páčku nejakým nedopatrením, ale úmyselne konali a konajú   opačne,  kašľali na červenú  a ešte sa nechali nehorázne podplácať. Ozaj, aký majú plat rušňovodiči a akí sudcovia ?

Tak ako ďalej, politici ?

Nemalo by sa ďalej testovať a povinne  očkovať  ale proti inej, možno ešte horšej korone ? Netreba čakať na vakcínu…

 

 

 

 

 

 

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417661x
Priemerná čítanosť článkov: 4055x

Autor blogu

Kategórie