Založ si blog

Palárikovo ako Amerika. . . alebo Šprintujúci policajt a unikajúca cyklistka

Počas 40 rokov novinárskej kariéry som také čosi nikdy nezažil, tobôž nie v rodnej obci Palárikovo. Ako sa ukazuje, tém na novinársky postreh je nadostač.  To, čo vypuklo  v stredu  12. augusta na Hlavnej ulici blízko kostola, sa na internete stalo doslova hitom.  Už počas prvých hodín to videlo vyše 15 tisíc ľudí. Policajt v uniforme, v 35-stupňovej horúčave, šprintoval asi 50 metrov za staršou dámou, ktorá sa  policajnej hliadke vytrhla, policajta údajne aj sotila a unikala na bicykli. Márne kričal, aby ostala stáť, napriek svojej minimálne stokilovej hmotnosti ju napokon dostihol a priviedol naspäť na miesto činu. Bolo dosť takých divákov na frekventovanej ulici, ktorí policajtom zatlieskali.

Diskutujúci na internete sa oprávnene pýtali, o čo išlo pri tejto policajnej akcii. Hádam prekročila rýchlosť na bicykli ? Alebo bola pod vplyvom alkoholu, či nemala zvonček a ďalšie náležitosti na svojom inak novom a drahom bicykli ? Nie, odmietla sa  legitimovať napriek tomu, že policajnú hliadku privolala spolu so sestrou, každá zvlášť. Vraj tieto takmer 70-ročné inžinierky napadla ich vyše 90-ročná matka. Keď policajti zistili, že o žiadne napadnutie nemohlo ísť, lebo matka sa celý čas nepohla z okna domu a dcéry sa nachádzali na chodníku, čo potvrdili aj  susedia, začali sa o vec viac zaujímať. A dozvedeli sa, že mali byť prostriedkom na zastrašovanie, lebo dcéry prišli matku doslova vyhodiť z domu. V ktorom býva už 70 rokov. Vraj tento jej dom kúpili, inak za 150-tinu trhovej ceny, totiž za 1100 eur ! Naše súdy v Nitre a Nových Zámkoch  pojednávajú o tom už od roku 2017 a  – zatiaľ nič.

Preto pokus o oprávnené  pozretie občianskeho  preukazu a následná naháňačka. V Palárikove kolujú zvesti  že ten policajt môže mať aj opletačky, veď unikajúca dáma má na súde dcéru a zaťa. Doteraz sa vraj každému pomstila. Ktovie, či títo sudcovia ju už pochválili za cirkusové číslo.

Takže inak celkom solídna a pokojná obec, s nádherným anglickým parkom a kaštieľom,  sa opäť dostala do nepekného svetla. Turecké nájazdy prežila iba tak, že ju osídlili prisťahovalci zo Zubří. Chváliť sa nemôže ani petičnou akciou obyvateľov tzv. milionárskej ulice, ktorí nechceli hospic, lebo vraj sa budú často prevážať mŕtvoly.

Predsedom petičného výboru bol vtedy advokát a dnes sudca, totiz ten zať. Keď to už bolo v rozhlase, televízii a obrázkových časopisoch, miestny pán farár, žiaľ, už nebohý, sa na to nemohol dívať. Spolu s jedným novinárom napísali list na arcibiskupský úrad do Trnavy, či by na cirkevnom pozemku namiesto pestovania kukurice nemohla stáť budova hospicu zasvätená sv. Františkovi. Novinár sa vrátil so súhlasom cirkevnej vrchnosti. Podpísal to generálny vikár.

Hospic už funguje a spája sa s tým aj úsmevná historka. Pri istej príležitosti, keď bývalý arcibiskup  navštívil Palárikovo, mu ľudia ďakovali.  Šibalsky sa pousmial a vyhlásil, že vraj ten dedko /generálny vikár/ by „naše majetky len tak rozdával…“

A akú má súvislosť policajná naháňačka s hospicom? Nemajú tie dve sestry kde bývať ? Ale nie. Vlastnia poschodové domy. V tomto kontexte – vtedy bola petícia proti, teraz možno bude ďalšia proti – pohrebníctvu. Tie dve naozaj podarené sestry údajne dom svojej matky potrebujú na takúto podnikateľskú aktivitu.  V centre dediny…

A ešte jedna petícia bola v Palárikove a dokonca následne aj demonštrácia v Bratislave. Proti pripravovanej výstavbe najväčšej veľkofarmy ošípaných. Bývalý starosta spolu s niekoľkými poslancami to odsúhlasil, ktovie prečo ? Zahraniční investori sa držia príležitosti zubami – nechtami. A tak reálne hrozí, že popri občas výraznom zápachu z neďalekej chemičky preváži iný smrad. A „potešia“ aj desiatky nákladných áut voziace močovinu. !

Je aspoň niečo pozitívne ? Možno to, že o Covide 19 zatiaľ v obci nechyrujeme. Už len to by chýbalo….

 

 

 

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417633x
Priemerná čítanosť článkov: 4055x

Autor blogu

Kategórie