Založ si blog

O „pekle“ ani chýru, ani slychu alebo Pán Matovič, načo ste vyhrali voľby ?

Dosluhujúci generálny prokurátor po zákernej vražde novinára Kuciaka a jeho partnerky zrejme v spravodlivom rozhorčení verejne sľuboval peklo. Sľuby sa sľubujú…

Ibaže, aj súčasný premiér Matovič akoby zabudol, aký bol hlavný dôvod, že s drvivou prevahou vyhral voľby.  Áno, prišla pandémia, ale či pre túto pliagu  musel ísť do úzadia sľubovaný predvolebný uragán boja proti korupcii, o tom pochybuje nielen tých pár stoviek demonštrantov, ktorí v sobotu žiadali odchod Matoviča i prezidentky Čaputovej. A či bolo treba tak prísne dbať o životy občanov za cenu úpadku ekonomiky a možného hladu, čo nám sľubuje opozícia?  V tomto mal zrejme pravdu premiér, ale ľahké to mať nebude.

Všeobecné konštatovania sú jednoduchým spôsobom, ako o čomsi argumentovať. Poďme teda na konkrétnosť. Čo si mám ako novinár so 40-ročnou praxou myslieť o tom, že v okrese Nové Zámky od roku 2014 orgány činné v trestnom konaní vytrvalo zametajú pod koberec otrasný zločin organizovanej zločineckej skupiny, ktorá vytunelovala miliardový podnik ? Ktorá novinára trikrát napadla,  postupne s tromi otrasmi mozgu, dokonca aj na polícii a súde ?

Konkrétne aspoň ten posledný prípad – najbohatší otec a najbohatší  syn z Nových Zámkov v septembri roku 2014 vrazili gangsterským spôsobom na schôdzu občianskeho združenia, spolu s bandou rómskych recidivistov  ako svedkov.  Päsťami dobili novinára, ktorý o vytunelovanom miliardovom podniku písal,  zároveň aj predsedu združenia, toho odviezla RZP, tri týždne bol hospitalizovaný v Nových Zámkoch a Bratislave, – a nič. Videli to kamery obecnej polície, išlo jednoznačne o dobre pripravenú akciu. A nič…

Lenže, policajt predvolal hlavného páchateľa až o  o s e m  mesiacov po skutku, mal čas si to premyslieť, Rómovia .- si nič nepamätali a napokon odmietli vypovedať. Dozorujúca prikurátorka v Nových Zámkoch mala rizikové tehotenstvo, čo ju možno ospravedlňuje za prieťahy, ale vec vyšetrovaná v tom istom okresnom meste pod č. j. ORP 1207/2014 sladko dospáva,  až zomrie na nečinnosť. Vlastne   už nik neverí, že multimilionárski zbohatlíci budú niekedy spravodlivo potrestaní.

Tí to mali perfektne poistené – novinára bolo treba nielen dobiť a zastrašiť, ale aj dostať do basy. Na toto sa podujal tretí z partie, ktorý sa v roku 2008 z podnikového právnika toho vybrakovaného podniku v SR a ČR a advokáta stal rovno sudcom, medzitým pravdepodobne najbohatším nielen v okrese.  Vraj sa na internete dozvedel, že novinár ho ohováral. Naťahovalo sa to na Okresnom súde BA 1 celých  12 rokov, kým novinára oslobodili spod obžaloby,  potvrdil to odvolací súd, „ohováranému“ sudcovi odmietli dovolanie, Štrasburg už tiež rozhodol.

Hlboké justičné morálne dno naznačuje aj to, že kolegovia zo Sudcovskej rady Okresného súdu Nové Zámky svojho sudcu – kamaráta vzorne podržali, aj keď majú zásadné  informácie, rovnako ako predsedníčka súdu JUDr. Kovácsová. Totiž, v tom „bradatom“ konaní na OS BA 1 pod prísahou vypovedali minimálne traja svedkovia, ktorí označili sudcu JUDr. Petra Rajňáka, parafrázujem, za vodcu pravdepodobne organizovanej ozločineckej skupiny, ktorá štát obrala o miliardu ! Počúval to tam aj dozorujúci prokurátor z OP BA 1, zdalo sa, že ho to nudí.

Z listu predsedníčky OS Nové Zámky,  ktorá svojho podriadeného kolegu pokladá za dôveryhodného, vyplýva, že ona sa nebude miešať do nejakých osobných a rodinných sporov .tohto  sudcu. Ale to, ženapr.  desiatky súdnych konaní sa z dôvodu predpojatosti musia uskutočňovať na okolitých súdoch a ľudia cestujú aj na stokilometrové vzdialenosti, jej zrejme neprekáža.

Nuž čo, treba počkať, kým sa ministerka spravodlivosti naozaj rozhýbe, kým nepríde nový generálny prokurátor, kým…

A poučenie i výzva pre premiéra Igora Matoviča ? Je naozaj dôležité žiť, ale aj ako žiť.

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi 15-tisícovú 25. armádu.

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417829x
Priemerná čítanosť článkov: 4057x

Autor blogu

Kategórie