Založ si blog

Pohotovosť ako pochybné vymáhanie, resp. vydieranie

Je nemálo, až desaťtisíce občanov, ktorí sa museli uchýliť k osobnému bankrotu, lebo z komára sa stal slon, presnejšie, z požičanej stovky to sú zrazu pomaly tisíce. Ani ten bankrot nie je zadarmo. Advokáti pýtajú za podanie žiadosti, po schválení súdom treba platiť celých päť rokov konkurzného správcu. Vaše meno sa objaví v Obchodnom vestníku – a tých päť rokov by vám nič nemalo hroziť, ak nezdedíte, nevyhráte milión, a pod. 

Ibaže, na Slovensku to je tak, že všetko je ináč. Sú také spoločnosti, kitoré sa rozhodli nerešpektovať právny stav, ani informáciu v Obchodnom vestníku o oddĺžení.  Z bratislavského telefónneho čísla 59803333 sa denno – denne „prihovárajú“  inak dosť arogantné hlasy údajne zástupcov spoločnosti Pohotovosť, ktoré naučeným a nezastaviteľným monológom pýtajú nejaké sumy a vraj ak do päť dní to nebude uhradené, prídete o rodinný dom. K slovu vás nepustia, pridajú k tomu ešte esemesky. Vraj, ak chcete zaplatiť, fajn, polovicu odpustia.

Iba v jednej obci na juhu Slovenska evidujeme už zopár takýchto pravidelných  pokusov na ľuďoch. Na adresu Pohotovosti išli plné moci, doporučene poštou,  to im zrejme nič nehovorí. Písomné požiadavky, aby telefonáty doplnili  písomnou formou, sa míňajú účinkom.

Vyhrážky exekútormi a súdmi, ktoré sú obsahom telefonátov, sú určite iba vydieraním, na čo by sa mali pozrieť policajti. Totiž, je jasné, žiaden exekútor by neprijal návrh na exekúciu, keď prekážkou je právoplatný rozsudok konkurzného súdu.

A  tak sa veselo telefonuje. Systémom, že motyka možno vystrelí. Možno sa nájde niekoľko bojazlivcov, ktorí chcú mať pokoj a tých pár stoviek, či tisícov /?/ radšej zaplatia, najmä keď sa im z milej Pohotovosti núkajú odpustenie polovice dlhu.

Ešteže Matovič má iné starosti,  s vírusovou pliagou. Na boj s hnojom takmer v každej oblasti sa možno nájde čas neskôr.

P. S. Zablokujete si číslo, z ktorého otravujú ? Nepomôže, lebo majú iné a iné. Zmeníte sí telefónne číslo ? Oni si nájdu nové. A budú zvoniť aj o druhej v noci.

 

Praženková zo Súdnej rady to už /určite/ nevybaví

23.06.2020

Na adresu novinára, ktorý sa spolu s ďalšími kolegami už dvadsať rokov zaoberá vytunelovaným miliardovým Elektrosvitom v SR a ČR, dorazil včera po vyše pol roku od podania podnetu na Súdnu radu SR 10-stranový list. Mal by sa týkať istého sudcu Okresného súdu Nové Zámky a predtým sudcu Okresného súdu Pezinok, ktorý v predsudcovskom období bol členom všetkých [...]

O „pekle“ ani chýru, ani slychu alebo Pán Matovič, načo ste vyhrali voľby ?

07.06.2020

Dosluhujúci generálny prokurátor po zákernej vražde novinára Kuciaka a jeho partnerky zrejme v spravodlivom rozhorčení verejne sľuboval peklo. Sľuby sa sľubujú… Ibaže, aj súčasný premiér Matovič akoby zabudol, aký bol hlavný dôvod, že s drvivou prevahou vyhral voľby. Áno, prišla pandémia, ale či pre túto pliagu musel ísť do úzadia sľubovaný predvolebný [...]

Zakliati princovia na súdoch alebo Ministerka Kolíková musí mať guráž

07.05.2020

Nitriansky kraj má vraj najmenej nakazených pandémiou v porovnaní s ostatnými krajmi. Platí to aj na súdoch tohto kraja, pokiaľ ide o zvláštny vírus spočívajúci napríklad v tom, že všetko akoby spalo a nič sa nedeje ? Totiž deje, keď sa dlhodobo nekoná a občania buď zúria alebo už rezignovali, ba v jednom nižšie opísanom hanebnom prípade dokonca už iba s plačom [...]

veroniak remišová

Remišová: V najbližšom čase oznámim, či budem kandidovať za šéfku Za ľudí

10.07.2020 13:29

Veronika Remišová chce o vízii strany do budúcnosti hovoriť s členmi v regiónoch.

NAKA / Mochovce /

Podnikateľ Peter Kuba, zadržaný v rámci akcie Dobytkár, bude stíhaný väzobne

10.07.2020 11:11, aktualizované: 11:29

Rozhodol o tom v piatok senát Najvyššieho súdu

Ide o pravdu, Silvia Porubänová

Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina?

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.