Založ si blog

Veselšie v neveselej dobe alebo koronavírus nie je len vírus

Žijeme v smutnej dobe, doľahlo to na nás nečakane, nik nevie, ako to bude ďalej. Aj tí z nás, ktorých politika nezaujímala, častejšie ako predtým sledujú vyjadrenia z obrazoviek televízorov, z rádií, či na internete. – a porovnávajú. Politika vždy bola panským huncútstvom a je dôležité, či tie stanoviská sú úprimné a žičlivé alebo niekedy akoby za každú cenu zlomyseľné.

Jedno je isté – ak sa premiérovi tohto štátu občas zlomí hlas a neskrýva dojatie, posmech si z toho môžu robiť iba odroni a cynici. Mnohí prominenti z opozície by sa radšej mali tešiť, že koronavírus /netvrdím, že ho chceli/, odsotil na vedľajšiu koľaj  nevyhnutné riešenia, ktoré ľudia chcú, lebo volili zmenu.

Trochu pridlhý úvod, ak čitateľ očakáva trochu veselosti.

Dlhodobo si všímam istého mladého politika, inak  vychádzajúcu opozičnú hviezdu vo sfére propagandy a marketingu, ktorému to melie jedna radosť. Myslí to úprimne, ak zotiera menej zdatných rétorov ?

Mám pred sebou list podpísaný jeho vlastnou rukou. Adresoval ho z pozície hovorcu ministra vnútra  mojej vtedy 85-ročnej matke. Prečo nie priamo mne, to som sa nikdy nedozvedel.

Stala sa taká vec, že počas kúpeľnej liečby som sa náhodne stretol s vtedajším ministrom, ktorý skoro ráno vychádzal zo zadného vchodu zariadenia Ozón. Ako áno, ako nie, jeho bodygardi, podľa pokynu tejto chránenej osoby,  nás odfotili. Ako novinár som ihneď publikoval trochu nadnesený  článok s titulkom Sisi, politika a minister – .  a priložil foto dvoch neformálne odetých „parobkov“ v priateľskom objatí.

Nemohol som tušiť, čo bude nasledovať  Počas dlhočiznej kariéry v médiách sa mi nič podobné nikdy nestalo. Traja organizovaní zločinci, ktorí vytunelovali  miliardový podnik, zareagovali tak, že vystrihnutý článok poslali hovorcovi ministra s poznámkou, že člen vlády sa stretáva s trikrát súdne trestaným podvodníkom. Smejú sa na tom dodnes. Aj preto, že ich ešte nezavreli.  Hovorcovi mohlo trvať minútu, aby zo svojej pozície zistil, že ten druhý na fotke nemá ani odpis a ani výpis z registra trestov, ktorý by naznačoval čosi podobné o údajne trestanom podvodníkovi.  Asi si chcel len šplhnúť a svojho šéfa radšej klamlivo informoval.

Aféra pokračovala. Inak komunikatívny minister Ficovej vlády sa nezabudol posťažovať v istej zábavnej relácii  Markíza, že aha, s kým sa niekedy nevdojak stretáva a v Bardejove  to bol pochybný a možno aj nebezpečný jedinec…

To meno zodpovedného úradníka na ministerstve si pamätám, lebo bol menovcom istej cyklistickej legendy.  Až zozelenel, keď  som mu faktami preukázal, že ak na fotke sú dvaja ľudia a jeden je dokonca  trikrát trestaný podvodník, ja to evidentne nie som a ak nepríde ospravedlnenie, uverejním to všade, kde to len pôjde.

Po nejakom čase na adresu mojej matky dorazil ospravedlňujúci list, ktorý však nebol celkom úprimný, skôr úlisný. Ale, čo už s tým.

Medzitým ten mladý pán, ktorý to všetko spískal svojou nezodpovednosťou, pozoruhodne šliapal po rebríčku moci, ba dokonca sa hovorí o tom, že raz by mohol vystriedať všemocného predsedu. Nech sa páči,  ale dodnes sa mi neospravedlnil, keď ma hnusne znemožnil, resp. zneužil na to ministra, hoci mal túto povinnosť.

Všimol som si mnohé mediálne prešľapy tohto politika, poslanca, predtým tiež novinára, občas aj nejaký úskok. Len aby Erik nepokračoval aj pri koronavíruse. Tu sa nehrá o to, kto je na nejakej fotke a kto je zločinec.

Brzdiť však treba viac, aby koronavírus neostal v nás aj potom, keď ho porazíme.

 

Zakliati princovia na súdoch alebo Ministerka Kolíková musí mať guráž

07.05.2020

Nitriansky kraj má vraj najmenej nakazených pandémiou v porovnaní s ostatnými krajmi. Platí to aj na súdoch tohto kraja, pokiaľ ide o zvláštny vírus spočívajúci napríklad v tom, že všetko akoby spalo a nič sa nedeje ? Totiž deje, keď sa dlhodobo nekoná a občania buď zúria alebo už rezignovali, ba v jednom nižšie opísanom hanebnom prípade dokonca už iba s plačom [...]

Zákopová vojna v parlamente alebo Prechod na vopred pripravené pozície ?

30.04.2020

Aké nešťastie ešte musí postihnúť náš národ slovenský, aby sa konečne mohol spoľahnúť na pevné, jednotné a spoľahlivé vedenie štátu, t. j. parlament, vládu a ostatné inštitúty, vrátane orgánov činných v trestnom konaní, súdov, a pod. ? To nám nestačí najväčšia hrozba od konca druhej svetovej vojny, keď sa všetci bez rozdielu musíme báť o zdravie, [...]

Fico a jeho učeníci

21.04.2020

Odpradávna je známe, že najmä pokútni advokáti sa utiekajú k lacnému triku, keď argumenty sporovej protistrany nehodnotia poctivo analyticky, teda krok sa krokom a na konci urobia syntetizujúci záver, ale jednoducho to hneď na začiatku zabijú syntézou, napr. typu on je psychopat, hlupák, podvodník, a pod. Obávam sa, že presne tohto neblahého konania sa dopustil predseda [...]

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Ozbrojený muž vo Francúzsku zastrelil tri osoby a postrelil sám seba

28.05.2020 09:05

Muž vstúpil do administratívnych priestorov spoločnosti prevádzukujúcej kameňolom a začal strieľať.

sud, Kocner, Marian Kocner,

Na čo pamätať pri čítaní celej Kočnerovej Threemy

28.05.2020 09:00

Správy okrem najrôznejšej podnikateľskej či korupčnej činnosti obsahujú aj mnoho intímnych detailov o zdravotnom stave niektorých ľudí či klebety.

kamión, požiar, diaľnica

Na diaľnici D2 smerom do Bratislavy blokuje cestu horiaci kamión

28.05.2020 08:19

Pri udalosti sa podľa slov polície nikto nezranil.

Hong Kong Extradition Law

Hongkonskí aktivisti vyzvali svet, aby sa postavil voči plánom Pekingu

28.05.2020 08:00

Peking chcel zaviesť v Hongkongu čínsky zákon o národnej bezpečnosti.