Založ si blog

Veselšie v neveselej dobe alebo koronavírus nie je len vírus

Žijeme v smutnej dobe, doľahlo to na nás nečakane, nik nevie, ako to bude ďalej. Aj tí z nás, ktorých politika nezaujímala, častejšie ako predtým sledujú vyjadrenia z obrazoviek televízorov, z rádií, či na internete. – a porovnávajú. Politika vždy bola panským huncútstvom a je dôležité, či tie stanoviská sú úprimné a žičlivé alebo niekedy akoby za každú cenu zlomyseľné.

Jedno je isté – ak sa premiérovi tohto štátu občas zlomí hlas a neskrýva dojatie, posmech si z toho môžu robiť iba odroni a cynici. Mnohí prominenti z opozície by sa radšej mali tešiť, že koronavírus /netvrdím, že ho chceli/, odsotil na vedľajšiu koľaj  nevyhnutné riešenia, ktoré ľudia chcú, lebo volili zmenu.

Trochu pridlhý úvod, ak čitateľ očakáva trochu veselosti.

Dlhodobo si všímam istého mladého politika, inak  vychádzajúcu opozičnú hviezdu vo sfére propagandy a marketingu, ktorému to melie jedna radosť. Myslí to úprimne, ak zotiera menej zdatných rétorov ?

Mám pred sebou list podpísaný jeho vlastnou rukou. Adresoval ho z pozície hovorcu ministra vnútra  mojej vtedy 85-ročnej matke. Prečo nie priamo mne, to som sa nikdy nedozvedel.

Stala sa taká vec, že počas kúpeľnej liečby som sa náhodne stretol s vtedajším ministrom, ktorý skoro ráno vychádzal zo zadného vchodu zariadenia Ozón. Ako áno, ako nie, jeho bodygardi, podľa pokynu tejto chránenej osoby,  nás odfotili. Ako novinár som ihneď publikoval trochu nadnesený  článok s titulkom Sisi, politika a minister – .  a priložil foto dvoch neformálne odetých „parobkov“ v priateľskom objatí.

Nemohol som tušiť, čo bude nasledovať  Počas dlhočiznej kariéry v médiách sa mi nič podobné nikdy nestalo. Traja organizovaní zločinci, ktorí vytunelovali  miliardový podnik, zareagovali tak, že vystrihnutý článok poslali hovorcovi ministra s poznámkou, že člen vlády sa stretáva s trikrát súdne trestaným podvodníkom. Smejú sa na tom dodnes. Aj preto, že ich ešte nezavreli.  Hovorcovi mohlo trvať minútu, aby zo svojej pozície zistil, že ten druhý na fotke nemá ani odpis a ani výpis z registra trestov, ktorý by naznačoval čosi podobné o údajne trestanom podvodníkovi.  Asi si chcel len šplhnúť a svojho šéfa radšej klamlivo informoval.

Aféra pokračovala. Inak komunikatívny minister Ficovej vlády sa nezabudol posťažovať v istej zábavnej relácii  Markíza, že aha, s kým sa niekedy nevdojak stretáva a v Bardejove  to bol pochybný a možno aj nebezpečný jedinec…

To meno zodpovedného úradníka na ministerstve si pamätám, lebo bol menovcom istej cyklistickej legendy.  Až zozelenel, keď  som mu faktami preukázal, že ak na fotke sú dvaja ľudia a jeden je dokonca  trikrát trestaný podvodník, ja to evidentne nie som a ak nepríde ospravedlnenie, uverejním to všade, kde to len pôjde.

Po nejakom čase na adresu mojej matky dorazil ospravedlňujúci list, ktorý však nebol celkom úprimný, skôr úlisný. Ale, čo už s tým.

Medzitým ten mladý pán, ktorý to všetko spískal svojou nezodpovednosťou, pozoruhodne šliapal po rebríčku moci, ba dokonca sa hovorí o tom, že raz by mohol vystriedať všemocného predsedu. Nech sa páči,  ale dodnes sa mi neospravedlnil, keď ma hnusne znemožnil, resp. zneužil na to ministra, hoci mal túto povinnosť.

Všimol som si mnohé mediálne prešľapy tohto politika, poslanca, predtým tiež novinára, občas aj nejaký úskok. Len aby Erik nepokračoval aj pri koronavíruse. Tu sa nehrá o to, kto je na nejakej fotke a kto je zločinec.

Brzdiť však treba viac, aby koronavírus neostal v nás aj potom, keď ho porazíme.

 

Čo nedokončili komunisti, s prehľadom dokončia… alebo Koho a čo chce Šimečka poraziť

24.09.2023

Ešteže ľudia majú pamäť. Do základnej školy som chodil v 50-rokoch. A na náboženstvo. V kostole bolo plno. Stálo sa aj medzi lavicami. Jeden farár, spravidla dvanásť miništrantov. Neďaleko kostola je kaštieľ. Tam sa konali sobáše, najmä detí papalášov z Bratislavy a okolitých miest. To všetko bolo zakázané zlými komunistami. Dnes nie je zakázané nič. V tom istom [...]

Janka sa napokon nevyzliekla alebo Mohol som byť minister

21.09.2023

Každý deň predvolebnej kampane prináša nečakané prekvapenia. Škoda vymenúvať, bolo toho už nemálo. Poďme na to trošku nadnesene. Včerajšok pridal aj pikantnú vsuvku. Pričinila sa o to poslankyňa SAS, ktorú pred kamerami privítali ako Janku. Stála vedľa predsedu Sulíka. Ten začal neohrozene tým, akou hrozbou je Fico /bol tuším len najmenej trikrát premiérom, kým SAS [...]

Všetci rozumejú všetkému alebo Prečo nežijeme v blahobyte

21.09.2023

Po včerajšku a dnešku budeme mať za sebou prvé dve z tzv. veľkých debát v jednej z televízií. Včera, t. j. v stredu, sadli si pred kamery piati predsedovia strán, ktoré podľa prieskumov figurujú vraj v druhej časti rebríčka preferenčne zatiaľ najúspešnejších adeptov na kreslá v parlamente. Teda, Kollár, Uhrík, Matovič, Danko a Majerský, ktorí to majú na hrane a [...]

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi 15-tisícovú 25. armádu.

Korňa, Dedina roka

Dedina roka má ropný prameň aj cintorín obetí hladomoru. Nájdete ju na Kysuciach

25.09.2023 05:00

Neopísateľná atmosféra, nezvyčajné atrakcie, nádherná príroda, no najmä dobrí ľudia sú podľa starostky aktuálnej Dediny roka za triumfálnym ziskom tohto titulu.

Taliansko, migrácia

Nemecko financuje skupiny, ktoré zachraňujú migrantov na mori. Rím žiada vysvetlenie

25.09.2023 03:50

Taliansko kritizuje Nemecko za to, že sa rozhodlo financovať skupiny, ktoré organizujú záchranu migrantov v Stredozemnom mori.

ukrajinska samohybna hufnica Gvozdika

Quo vadis, ukrajinská protiofenzíva? Ohlásený prielom môže byť len súčasťou zahmlievania

25.09.2023 03:00

Podaril sa Ukrajincom prielom ruských línií na juhu Záporožskej oblasti? Jednoduchá odpoveď znie: áno aj nie. A teraz sa poďme pozrieť na tú zložitejšiu odpoveď.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 417944x
Priemerná čítanosť článkov: 4058x

Autor blogu

Kategórie