Založ si blog

Ako /ne/kampaňovať/alebo Voľby ako nekalá súťaž ?

Článok v blogu pod titulkom Keď Bielik v TA3 mlčí a Harabín kádruje,  zo dňa 23. 2., vyvolal  nebývalý záujem čitateľov. Takmer 10 tisíc ohlasov je môj blogerský rekord, článok sa ocitol medzi najčítanejšími  a teší ma, že nadchádzajúce voľby sú naozaj v centre pozornosti. To by mohlo naznačovať aj vysokú volebnú účasť. 

Víťazi a porazení budú po volebnom dni analyzovať predvolebnú kampaň a bolo by dobre, keby sa poučili. Spomínaný článok by tiež mohol poslúžiť ako jedno z poučení. Ide totiž aj o to, či v najviac sledovaných televíznych debatách kandidátov treba najmä dokonale predstaviť seba, spolubojovníkov  na kandidátke,  stranu alebo  hnutie.  V článku sa hovorilo, iba zhodou okolností,  o Harabínovi. Padla mu do lona možnosť, že sám, bez akejkoľvek oponentúry, mohol desať minút čistého času, bez prerušovania zo strany moderátora  hovoriť,  čo sa mu len zachcelo.  Aj hovoril.

Keby  však niekto čakal, a to aj spomedzi jeho priaznivcov, že predostrie o svojej strane,  vrátane o sebe,  obrazne povedané, aj  čísla topánok, musel byť sklamaný. Pán Harabín sa totiž rozhodol, že národu objasní, podľa jeho slov  paradoxy, presnejšie svojráznu kádrovú charakteristiku, o všetkých ostatných v predvolebnom ringu. Nešetril veru nikoho. Ani svojich priateľov, ktorých kedysi úprimne poceloval, ani súperov jeho váhovej katagórie, resp. tých, ktorý nad ním preferenčne vysoko vyčnievajú.

Aby ma každý pochopil – nič osobne  proti Harabínovi. Jednoducho šikovne a zručne využil príležitosť, Nekonal ani protizákonne, zrejme ani  proti pravidlám televíznych debát.

Či takýto postup niekto chápe ako volebnú nekalú súťaž, jeho problém, lebo pokiaľ sa nezmení zákon o voľbách, dovolené je aj to, čo niekto pociťuje ako rozpor s morálkou. Odmietam názor jedného čitateľa, ktorý súčasnú predvolebnú kampaň v niektorých  ohľadoch  porovnáva s postojom pochybnej dámy na rohu ulice, o ktorú málolkto zavadí a ona vymyslí účinný trik. Všetky kolegyne označí za nakazené. Dokazovať nič nemusí a výsledok má zaručený. Alebo nie ?  Až takto príkro by som naše voľby a podivné úkazy  pred nimi neporovnával. Ale dôkazov o tom, že účel svätí prostriedky, je nadostač.

Nad tým všetkým je však kolektívna múdrosť občanov Slovenska,  ktorí  už teraz pripravujú vysvedčenia. Mnohí z tých, ktorí oprávnene alebo iba iluzóŕne poškuľovali po parlamente, budú prekvapení. .Aj preto, lebo dobre alebo zle oslovili voličov.

 

 

 

Ďaleko je z Nových Zámkov do USA alebo prečo rakúske pozadia sú iné

19.03.2020

Bývalá ministerka zdravotníctva MUDr. Kaľavská, ktorá bola sympatickou členkou vlády a má povesť výbornej medicínskej odborníčky, sa včera v médiách vyjadrila, že starí ľudia sú pokladom národa. Vedia to aj za oceánom a ako sa ukazuje, oveľa lepšie ako u nás. Obe komory Kongresu USA, ktoré sa podľa médií donedávna nevedeli dohodnúť na ničom, prijali [...]

Matovič to prepískol alebo čo s mafiánmi na úradoch?

18.03.2020

Vyjadrenie nového premiéra o tom, že úradníci sa nemusia obávať, lebo nebudú politické čistky a k výmenám dôjde iba vo vrchových funkciách, ako sa ukazuje, bolo jedným z tých menej šťastných. Svoje o tom vedia občania možno vo všetkých v okresoch, kde sa potýkajú a asi naďalej budú s bohorovnými úradníkmi, čo platí o okresných úradoch, obvodných úradoch, [...]

Potrebujeme pomoc zo zahraničia alebo Sudcu nemôže súdiť /náš/ sudca !

16.03.2020

Môj príspevok pod titulkom Podaktorí sa ešte smejú alebo Treba nám sudcov zo zahraničia ! vyvolal početné ohlasy. Najmä priatelia a známi bombardovali telefonátmi, ako sa to dá, či nedá. Jeden z čitateľov napísal ohlas, že sa to nedá, lebo sudca musí mať u nás trvalý pobyt a podľa neho je neprekonateľný problém neznalosť jazyka. Priam ukážkové preniknutie do [...]

Igor Matovič,

NÁZOR: Toto je rýchlotest Igora Matoviča. Bude pozitívny alebo skončí v Dunaji?

29.03.2020 08:00

Premiérovi sa už po niekoľkých dňoch podarilo dostať do stavu, do ktorého sa iní dostávajú mesiace či roky. Posťažovať si, že ľudia nedoceňujú jeho prácu.

Južná Kórea, koronavírus,

Online: Počet mŕtvych v USA rýchlo rastie

29.03.2020 05:00, aktualizované: 08:00

V Spojených štátoch prekročil počet mŕtvych ľudí pre kornavírus dvojtisícovú hranicu. Skôr či neskôr sa vírusom nakazí väčšina populácie.

Koronavírus / Bozk / Láska /

Prieskum: Ohrozenie koronavírusom pociťujú ľudia s vyššou toleranciou neistoty menej

28.03.2020 18:30

Väčšina respondentov priznala,že dodržiava preventívne opatrenia od začiatku.

pocasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentny prijem

Na domáce odbery nemáme sanitky

28.03.2020 17:33

Ako má človek, u ktorého existuje riziko, že je nakazený koronavírusom, postupovať? Odbery doma sa budú realizovať len vo výnimočne.