Založ si blog

Keď Bielik v TA3 mlčí a Harabín kádruje

V sobotu nastala zaujímavá situácia, keď v televíznej Téme dňa na TA3 nemohla do diskusného kresla zasadnúť zástupkyňa jedného hnutia a nečakané terno padlo do lona protipólu. Deň po operácii zástupkyňa OĽANO mala právo na rehabilitáciu.  V ten istý deň  ochorel aj Pellegrini a do debát predbežne nezasiahne, ba dokonca ani Fico nie je zdravý. Nuž čo, stáva sa.   

V TA3 však Harabín zrazu  nemal oponenta. Diváci očakávali, že skúsený moderátor Bielik ukočíruje priebeh deja tak, že nebude mlčať ako partizán a usmerní myšlienkové pochody svojho hosťa, aby sa občania  pred obrazovkou dozvedeli, čo to  je Vlasť,  kto a čo za ňou stojí, kto ju  financuje, niečo o programe,  ako si to Harabín a strana naozaj predstavuje, ak sa dostane do parlamentu, a pod.

Čo sa však nestalo…Bývalý alebo ešte stále sudca dostal nebývalý priestor na monológ, ktorý chvíľami pripomínal lavínu alebo dakedajšieho komunistického prokurátora Urválka. Nič v zlom proti Harabínovi, veď kto by nevyužil vítaných desať minút čistého času v televíznom vysielaní pred voľbami, keď odrazu  netreba rešpektovať rovnaké možnosti oponenta a nebáť sa toho, že moderátor položí nepríjemnú otázku. Do vlastných radov kandidáta, prípadne o jeho minulosti. Tak ako to býva v týchto debatách.

Naopak, počuli sme toho veľa – o každom v štýle nemilosrdného kádrovania. Akoby zločincov a nie politických súperov.  Na súde sa páchateľ môže brániť, aj keď sudca niekedy to preženie. Ten páchateľ má právo na obhajcu. Spravodlivosť má svoje pravidlá. Ešte je v sieni prokurátor, verejnosť. V Téme dňa akoby nebol nikto, lebo Bielik zo záhadných dôvodov mlčal a možno sa vyžíval v tom, ako to Harabín každému a svojským psôsobom natrel. Bez možnosti akejkoľvek obrany.

Nuž, Bielik a TA3…Nič múdre mi už neprichádza na jazyk, ale verejnosť a voliči si možno najmä toto zapamätajú.

Ďaleko je z Nových Zámkov do USA alebo prečo rakúske pozadia sú iné

19.03.2020

Bývalá ministerka zdravotníctva MUDr. Kaľavská, ktorá bola sympatickou členkou vlády a má povesť výbornej medicínskej odborníčky, sa včera v médiách vyjadrila, že starí ľudia sú pokladom národa. Vedia to aj za oceánom a ako sa ukazuje, oveľa lepšie ako u nás. Obe komory Kongresu USA, ktoré sa podľa médií donedávna nevedeli dohodnúť na ničom, prijali [...]

Matovič to prepískol alebo čo s mafiánmi na úradoch?

18.03.2020

Vyjadrenie nového premiéra o tom, že úradníci sa nemusia obávať, lebo nebudú politické čistky a k výmenám dôjde iba vo vrchových funkciách, ako sa ukazuje, bolo jedným z tých menej šťastných. Svoje o tom vedia občania možno vo všetkých v okresoch, kde sa potýkajú a asi naďalej budú s bohorovnými úradníkmi, čo platí o okresných úradoch, obvodných úradoch, [...]

Potrebujeme pomoc zo zahraničia alebo Sudcu nemôže súdiť /náš/ sudca !

16.03.2020

Môj príspevok pod titulkom Podaktorí sa ešte smejú alebo Treba nám sudcov zo zahraničia ! vyvolal početné ohlasy. Najmä priatelia a známi bombardovali telefonátmi, ako sa to dá, či nedá. Jeden z čitateľov napísal ohlas, že sa to nedá, lebo sudca musí mať u nás trvalý pobyt a podľa neho je neprekonateľný problém neznalosť jazyka. Priam ukážkové preniknutie do [...]

Južná Kórea, koronavírus,

Online: Počet mŕtvych v USA rýchlo rastie

29.03.2020 05:00, aktualizované: 05:58

V Spojených štátoch prekročil počet mŕtvych ľudí pre kornavírus dvojtisícovú hranicu. Skôr či neskôr sa vírusom nakazí väčšina populácie.

Koronavírus / Bozk / Láska /

Prieskum: Ohrozenie koronavírusom pociťujú ľudia s vyššou toleranciou neistoty menej

28.03.2020 18:30

Väčšina respondentov priznala,že dodržiava preventívne opatrenia od začiatku.

pocasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentny prijem

Na domáce odbery nemáme sanitky

28.03.2020 17:33

Ako má človek, u ktorého existuje riziko, že je nakazený koronavírusom, postupovať? Odbery doma sa budú realizovať len vo výnimočne.

sklo / nehoda / cesta / črepiny / črepina /

Vodič skončil v Košiach s autom na streche

28.03.2020 16:34

Dostal šmyk a s autom zišiel z cesty, kde narazil do železného stĺpika. Nafúkal viac ako dve promile.