Založ si blog

„KONKURZY“ VO VÍNNYCH PIVNICIACH alebo NA ŤAHU JE PELLEGRINI

Pravdepodobní tunelári  miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách, ktorých aktivity podľa verejnej mienky sú zametané pod koberec už pomaly dvadsať rokov, majú opäť nepokojný spánok. Ktovie, či ich tešia nahrabané milióny, ba stámilióny, podľa toho, či to rátame v eurách alebo v korunách.

Podľa odvysielanej relácie RTVS Reportéri z 13. januára, v „hre“ sú stále najmä dvaja ľudia, otec so synom, potom možno biely kôň,  a ešte jeden pán, ktorý nosí talár. Novozámockého sudcu doktora Rajňáka redaktor oslovil, ale arogantne ho odohnal, čo kamera poctivo zaznamenala, okrem tváre sebavedomej ctihodnosti.  Tí prví v jednej čiastkovej veci už boli obvinení, ich sťažnosť zamietla okresná prokuratúra, ale generálna im vyhovela a vyšetruje sa ďalej

Vyzerá to tak, že ľady sa naozaj pohli. O niekoľko dní začne pojednávať Okresný súd Nové Zámky a opäť ide o ukradnuté  pozemky pod Elektrosvitom za stámilióny a opäť je hlavným hrdinom biely kôň s tmavšou pleťou, tentoraz z Čiech. Vráťme sa však k Reportérom. Investigatívnym novínárom predložil farebnú fotografiu istý Imrich Mésaroš, ktorý nie je   hocikým, lebo fungoval ako generálny riaditeľ jednej z fabrík Elektrosvitu v moravských Svatobořiciach. A ten celému Slovensku ukázal, kto okrem neho bol na fotografii v jednom z vínnych “ sklípkov za našimi hranicami.

Radšej zacitovať : „Toto som ja, v mladšom vydaní, toto je hlavný dĺžnik Jozef Šutka, vedľa jeho syn Martin Šutka, inak aj zástupca konkurzného správcu, tuto je konkurzný správca Elektrosvitu Peter Priatka a toto konkurzný sudca z Krajského súdu Bratislava doktor Palášty“.

O tom, čo sa tam dialo, Mésaroš tiež informoval verejnosť – vraj boli sme v povznesenej nálade, všetko sme dohodli, presunnuli sme sa aj do iných pivníc a všetci sme boli spokojní…

Redaktor RTVS Ivan Brada išiel vyskúšať, ako sa dá kontaktovať s konkurzným sudcom, a to priamo v bratislavskom Justičáku. Nuž, .spolu so štábom verejnoprávnej RTVS ho vyviedla z budovy justičná stráž. A tu konkurzný sudca takto priamo poruke ? Bol v tej pivnici na služobnej ceste ?

Sú dve zásadné otázky – alebo si to bývalý generálny riaditeľ Mésaroš  všetko vymyslel, predložil nejakú štylizovanú fotografiu a sudca Palášty ho dostane do basy za krivé svedectvo, či obvinenie  a ohováranie. Toto sa dá pomerne jednoducho vyšetriť. Aj obyčaný fotograf – amatér hravo zistí, či ide o štylizovanú fotku s priirobenými hlavami, nehovoriac o úradnej expertíze. 

Alebo jedno svedectvo plus fotografia sa posúdi ako pravdivé priznanie a dôkaz a potom v tom sudca nepríjemne lieta. Toto je už parketa tých, ktorí to majú priamo v popise práce.

Náš pán ministerský predseda Pellegrini viackrát vysoko hodnotil novelizáciu o sudcoch ako výsloedok svojho vládnutia,  podľa ktorej už stačia dôvodné pochybnosti o tom, že sudca splńa predpoklady a spôsobilosti na výkon funkcie, aby dočasne prišiel o talár. Inak je ohrozená dôveryhodnosť súdnictva a dobrá povesť.

Je to naozaj tak, pán predseda vlády ? Koľkým sudcom už prišli na tie pochybnosti ? Skúste to preveriť u svojho rezortného  ministra a informujte verejnosť i voličov.

A ten druhý sudca z televíznych Reportérov ? Predsedníčka Súdnej rady JUDr. Praženková, ktorá predtým oôsobila na Okresnom súde Pezinok, kde šéfoval sudca Rajňák, dlhší čas ingoruje podnety poškodených občanov z okresu Nové Zámky, aby sa súdna rada pozrela na sudcu Rajňáka a jeho spôsobilosť. Rovnako aj rezortný minister, ktorý si nevšíma ani otvorené listy…

Podľa odhalenia Reportérov ide o tak vážne podozrenia z temnej predsudcovskej minulosti, že ťažko sa dá obhájiť dôveryhodnosť súdnićtva a dobrá povesť, ak sa zatvárajú oči pred škadalóznymi. faktami.

Majú tí „elektrosviťáci“ vlastne šťastie, že máme Kočnera. Inak by sa o ničom na Slovensku nerozprávalo, iba o fraške a zázračnom zbohatnutí, resp. ožobračení tisícov  zamestnancov bývalého slávneho Elektrosvitu

A hádajte, vážení čitatelia, ktorá politická strana sa už chystá do Nových Zámkov, aby sa „hlbkovo“ a od podlahy  pozrela na to, čo odhalila televízia…Ani jedna z vládnucich…

 

 

Keď právoplatný rozsudok v Mene republiky spochybňuje „poškodený“ sudca

05.02.2020

Prednedávnom, 13. januára, verejnosť prekvapila relácia Reportéri v RTVS o čachroch s pozemkami vytunelovaného miliardového Elektrosvitu. Išlo o vynikajúci televízny počin a odvahu redaktora. viac »

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

14.01.2020

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na zaplakanie. V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale viac »

Vianoce, Vianoce. . . alebo Prečo ľúbim Sovietsky zväz

26.12.2019

A máme to za sebou. Aj milé stretnutia rodín pri rozžiarenom vianočnom stromčeku obloženom darčekmi, ale aj splašené pobehovanie v obchodných reťazcoch, keď podaktorým akoby išlo len o to viac »

viktor orbán, maďarsko, fínsko, helsinky

Trump zavolal Orbánovi, hovorili aj o migrácii a ochrane hraníc

17.02.2020 17:20

Trump s Orbánom zdôraznili dôležitosť boja proti ilegálnej migrácii a ochrany hraníc.

Británia Dennis búrka voda vietor počasie

Británia druhý deň čelí záplavám, búrka Dennis zasiahla aj Nemecko

17.02.2020 16:45

Pri dopravných nehodách spojených s extrémnym počasím utrpelo v Nemecku zranenia najmenej deväť ľudí.

počasie cibula

Na Slovensko sa valí studený front. Zrazí rekordné teploty?

17.02.2020 16:45

Bude sa naďalej otepľovať, alebo nás zasiahne studený front, ktorý sa k nám valí?

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska: Za videom o pozemkovom spore je človek blízky Smeru

17.02.2020 16:16

Kiska poskytne orgánom činným v trestnom konaní meno človeka, ktorý údajne stojí za videom o jeho pozemkovom spore.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 135674x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie