Založ si blog

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na  zaplakanie. 

 

V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale Reportéri mali punc najvyššej kvality, aj keď to určite nebolo  zámerom ich tvorcov.

 

Veď posúdte sami – reportéri vyrejnojprávnej televízie a štáb konečne našli doma v Palárikove  predsedu predstavenstva, štatutára a čosi ako  generálneho riaditeľa vytunelovaného miliardového Elektrosvitu Nové Zámky. Podľa zistení pravdepodobne nevychodil ani základnú školu. Jedno múdre  strategické rozhodnutie však učinil. Z jeho hlavy to asi nebolo.  Tento mladý rómsky spoluobčan a zjavne nevedomý biely  kôň ešte v deň svojho viac ako bizarného vymenovania vystavil univerzálnu plnú moc pre Novozámčana Martina Šutku. Podľa Reportérov je spolu s otcom a jedným či dvoma sudcami  hlavnou postavou nielen  relácie,  ale aj podozrení o vytunelovaní podniku.

 

A stovky  veriteľov krachujúceho Elektrosvitu spolu so štátom sa môžu ísť pásť. Pozemky v lukratívnej časti mesta medzi Kauflandom a zimným štadiónom .-  podľa znaleckého posudku v hodnote miliónov a to sa ešte nezačalo stavať  – spomínaný Novozámčan kúpil za 15 tis. /slovom za pätnásť tisíc/ Eur. Nezistilo sa, ako, kedy a komu  to zaplatil  Možno len sebe. Pozemky patrili mestu. Okresný súd v Nových Zámkoch  najprv rozhodol právoplatne tak a potom po rokoch – záhadne –  úplne opačne. V prospech Šutku. To sa nedá ani v Zimbabwe.

 

Policajti vlani  konečne obvinili otca a syna Šutkovcov  z trestného činu poškodzovania veriteľov. Okresná prokuratúra sťažnosť zamietla, ale generálna to všetko zrušila a vrátila na došetrenie.

 

Toto je však len jedna  sekvencia z toho miliardového koláča. Onedlho,  12. februára,  sa na na Okresnom súde Nové Zámky začína pojednávanie o ďalších pozemkoch Elektrosvitu v hodnote stámiliónov,  kde znova figuruje presne podobný biely  kôň, tentoraz z Čiech. aj tie isté zainteresované osoby.

 

A ako zareagoval ten palárikovský, keď zbadal mikrofón a kameru ?  Jednoducho šťavnato poslal  redaktorov  tam, kam sa posielajú štamgasti v piatej cenovej skupine krátko pred záverečnou. Preto v piatej, ak vôbec existuje, lebo aj vo štvrtej cenovej už badať vyšší level. A rázne pribuchol dvierka.

 

A čo je najzábavnejšie a zároveň pre slovenského občana aj  najtragiíckejšie ? V prípade Kočnera a kočneriády – treba uznať –  ide o istú štábnu kultúru a sofistikovanosť. Trochu nadnesene sa dá povedať, že Kočner „úradoval“ v kancelárii generálneho prokurátora, ten z Palárikova, ako to videla kamera,  práve vyliezal z chlieva. Neporovnávajme,  aby sme neprávom neurazli.

 

Odvážni tvorcovia prvých tohtoročných Reportérov so skúseným  autorom Ivanom Bradom na začiatku neobvyklej monotematickej relácie o miliardovom zločine na úkor štátu a akcionárov vyzvali orgány činné v trestnom konaní, aby konali ! Celé Slovensko videlo a rozumelo, že to majú ako na podnose a že to dlhoročné zametanie pod koberec by už malo prestať.  Totiž, ak podstate veci rozumejú  pomaly aj školáci, prečo by nemali rozumieť všetci tí, ktorí nás majú chrániť a pomáhať, vrátane prokurátorov a sudcov ?

 

Panuje názor, že ak na to z nejakého dôvodu nemajú alebo nechcú mať,  nech si radšej čerpajú platené dovolenky. Štát a spoločnosť to výjde lacnejšie, lebo nájdu sa aj statoční a neúplatní.

 

A ešte dovetok -autor týchto riadkov včera prehral stávku. Bol presvedčený, že po Kuciakovi sa už na Slovensku nenájde redaktor a médiá, ktoré si posvietia na Elektrosvit. Veď ešte stále mnohí čelia trestným oznámeniam o ohováraní a takmer 20 rokov trvajúcim civilným súdnym sporom vo veci údajného ohovárania, a ďalším nepríjemnostiam.

 

A našiel sa. Po  RTVS sa zrejme  ešte nájdu ďalší, lebo malých kočnerov je  určite  oveľa viac ako si niekto myslí…

„KONKURZY“ VO VÍNNYCH PIVNICIACH alebo NA ŤAHU JE PELLEGRINI

15.01.2020

Pravdepodobní tunelári miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách, ktorých aktivity podľa verejnej mienky sú zametané pod koberec už pomaly dvadsať rokov, majú opäť nepokojný spánok. viac »

Vianoce, Vianoce. . . alebo Prečo ľúbim Sovietsky zväz

26.12.2019

A máme to za sebou. Aj milé stretnutia rodín pri rozžiarenom vianočnom stromčeku obloženom darčekmi, ale aj splašené pobehovanie v obchodných reťazcoch, keď podaktorým akoby išlo len o to viac »

AKO ROZHODNE ŽIARSKY SÚD alebo KTO SA OSPRAVEDLNÍ POLICAJTOVI ?

19.11.2019

Jedna z našich slávnych televízií zrejme potešila svojich divákov, keď v hlavnej spravodajskej relácii sa v prvej správe venovala nešťastnému prípadu unikajúceho auta a streľbe so smrteľným viac »

Trump donald

Demokrati končia so zdôvodňovaním impeachmentu

24.01.2020 22:55

Zdôvodnenie žaloby je na programe impeachmentu od stredy.

Donald Trump

Trump obvinil demokratov z radikálneho postoja k interrupciám

24.01.2020 22:25

Pochod za život je neodmysliteľnou súčasťou diania vo Washingtone od 70. rokov 20. storočia.

Pakistan / zemetrasenie /

Východ Turecka zasiahlo zemetrasenie, zomreli najmenej štyria ľudia

24.01.2020 22:15, aktualizované: 22:35

Otrasy zeme postihli oblasť neďaleko mesta Sivrice vo východotureckej provincii Elazi.

Agentúra Standard & Poor's potvrdila Slovensku rating A+

24.01.2020 22:07

Vďaka domácemu dopytu sa podľa S&P nemusí Slovensko obávať výrazného spomalenia ekonomiky.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 132109x
Priemerná čítanosť článkov: 3222x

Autor blogu

Kategórie