Založ si blog

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na  zaplakanie. 

 

V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale Reportéri mali punc najvyššej kvality, aj keď to určite nebolo  zámerom ich tvorcov.

 

Veď posúdte sami – reportéri vyrejnojprávnej televízie a štáb konečne našli doma v Palárikove  predsedu predstavenstva, štatutára a čosi ako  generálneho riaditeľa vytunelovaného miliardového Elektrosvitu Nové Zámky. Podľa zistení pravdepodobne nevychodil ani základnú školu. Jedno múdre  strategické rozhodnutie však učinil. Z jeho hlavy to asi nebolo.  Tento mladý rómsky spoluobčan a zjavne nevedomý biely  kôň ešte v deň svojho viac ako bizarného vymenovania vystavil univerzálnu plnú moc pre Novozámčana Martina Šutku. Podľa Reportérov je spolu s otcom a jedným či dvoma sudcami  hlavnou postavou nielen  relácie,  ale aj podozrení o vytunelovaní podniku.

 

A stovky  veriteľov krachujúceho Elektrosvitu spolu so štátom sa môžu ísť pásť. Pozemky v lukratívnej časti mesta medzi Kauflandom a zimným štadiónom .-  podľa znaleckého posudku v hodnote miliónov a to sa ešte nezačalo stavať  – spomínaný Novozámčan kúpil za 15 tis. /slovom za pätnásť tisíc/ Eur. Nezistilo sa, ako, kedy a komu  to zaplatil  Možno len sebe. Pozemky patrili mestu. Okresný súd v Nových Zámkoch  najprv rozhodol právoplatne tak a potom po rokoch – záhadne –  úplne opačne. V prospech Šutku. To sa nedá ani v Zimbabwe.

 

Policajti vlani  konečne obvinili otca a syna Šutkovcov  z trestného činu poškodzovania veriteľov. Okresná prokuratúra sťažnosť zamietla, ale generálna to všetko zrušila a vrátila na došetrenie.

 

Toto je však len jedna  sekvencia z toho miliardového koláča. Onedlho,  12. februára,  sa na na Okresnom súde Nové Zámky začína pojednávanie o ďalších pozemkoch Elektrosvitu v hodnote stámiliónov,  kde znova figuruje presne podobný biely  kôň, tentoraz z Čiech. aj tie isté zainteresované osoby.

 

A ako zareagoval ten palárikovský, keď zbadal mikrofón a kameru ?  Jednoducho šťavnato poslal  redaktorov  tam, kam sa posielajú štamgasti v piatej cenovej skupine krátko pred záverečnou. Preto v piatej, ak vôbec existuje, lebo aj vo štvrtej cenovej už badať vyšší level. A rázne pribuchol dvierka.

 

A čo je najzábavnejšie a zároveň pre slovenského občana aj  najtragiíckejšie ? V prípade Kočnera a kočneriády – treba uznať –  ide o istú štábnu kultúru a sofistikovanosť. Trochu nadnesene sa dá povedať, že Kočner „úradoval“ v kancelárii generálneho prokurátora, ten z Palárikova, ako to videla kamera,  práve vyliezal z chlieva. Neporovnávajme,  aby sme neprávom neurazli.

 

Odvážni tvorcovia prvých tohtoročných Reportérov so skúseným  autorom Ivanom Bradom na začiatku neobvyklej monotematickej relácie o miliardovom zločine na úkor štátu a akcionárov vyzvali orgány činné v trestnom konaní, aby konali ! Celé Slovensko videlo a rozumelo, že to majú ako na podnose a že to dlhoročné zametanie pod koberec by už malo prestať.  Totiž, ak podstate veci rozumejú  pomaly aj školáci, prečo by nemali rozumieť všetci tí, ktorí nás majú chrániť a pomáhať, vrátane prokurátorov a sudcov ?

 

Panuje názor, že ak na to z nejakého dôvodu nemajú alebo nechcú mať,  nech si radšej čerpajú platené dovolenky. Štát a spoločnosť to výjde lacnejšie, lebo nájdu sa aj statoční a neúplatní.

 

A ešte dovetok -autor týchto riadkov včera prehral stávku. Bol presvedčený, že po Kuciakovi sa už na Slovensku nenájde redaktor a médiá, ktoré si posvietia na Elektrosvit. Veď ešte stále mnohí čelia trestným oznámeniam o ohováraní a takmer 20 rokov trvajúcim civilným súdnym sporom vo veci údajného ohovárania, a ďalším nepríjemnostiam.

 

A našiel sa. Po  RTVS sa zrejme  ešte nájdu ďalší, lebo malých kočnerov je  určite  oveľa viac ako si niekto myslí…

Ľudia Matoviča nevolili kvôli testovaniu alebo Čo s justičnou koronou ?

02.11.2020

Prvá časť titulku je jasná a to, čo vyjadruje, bude mať zrejme dôsledky, v preferenciách a pod. Druhá časť je nezodpovedanou otázkou. Takmer by som sa stavil, že sudcovská kolegialita a platonické zákony možno dokonca prispejú k tomu, že zabásnutí sudcovia napokon skončia s podmienkami. Pritom sa nehrá o fazuľky. Pán Janíček, jeden z tvrdo postihnutých, [...]

Keď súd /v Nitre/ sladko spí alebo Aj za tým je koronavírus ?

02.10.2020

Pani ministerka Kolíková včera v televízii veľmi múdro obhajovala svoje postoje a reformné kroky voči justícii. Otázkou je, či aj ona vôbec tuší tú hĺbku dna, v ktorej sa spravodlivosť nachádza. Uvediem aspoň jeden otrasný príklad, so spoločným menovateľom, ktorým je porušovanie ľudskej dôstojnosti bohorovným sudcovským stavom : Dnes už 92, 5 ročná občianka, [...]

Spravodlivosť naša slovenská alebo Keď sa treba dožiť sto rokov

23.08.2020

Predchádzajúci blog pod titulkom “Spravodlivosť zo Štrasburgu a spravodlivosť po slovensky” vyvolal množstvo ohlasov, ktoré svedčia o bezmocnosti ľudí. Nahrávaním pojednávaní sa síce rozšírená sudcovská svojvôľa o čosi zmiernila, ale zrejme len o čosi. Uveďme konkrétne dôkazy. Na Okresnom súde Nové Zámky v istom konaní sa dá zistiť, že zápisnica z [...]

Jake Sullivan, Joe Biden

Biden: Sme pripravení viesť svet

24.11.2020 20:54

Novozvolený americký prezident Joe Biden predstavil svoj národnobezpečnostný tím. "Sme pripravení viesť svet, nie ustupovať z neho," uviedol.

Ide o pravdu, Juraj Kopáček

Virológ Kopáček v Ide o pravdu: Vedcom dochádza trpezlivosť

24.11.2020 20:00

„Pochopil by som spor o plán v boji s pandémiou medzi koalíciou a opozíciou. Ale súboj v koalícií nechápem,“ povedal v Ide o pravdu Juraj Kopáček zo SAV.

BBC

Do rebríčka 100 najvplyvnejších žien sa dostali aj Marinová a Cichanovská

24.11.2020 19:33

Rebríček stovky najvplyvnejších žien roka 2020 zostavila britská spravodajská stanica BBC.

Fico, Kamenický

Smeru sa nepozdáva ani jeden z kandidátov na generálneho prokurátora

24.11.2020 19:00

Zákony, týkajúce sa sociálnych opatrení, sú podľa Fica v súčasnosti oveľa dôležitejšie, ako otázky nového vedenia GP.