Založ si blog

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na  zaplakanie. 

 

V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale Reportéri mali punc najvyššej kvality, aj keď to určite nebolo  zámerom ich tvorcov.

 

Veď posúdte sami – reportéri vyrejnojprávnej televízie a štáb konečne našli doma v Palárikove  predsedu predstavenstva, štatutára a čosi ako  generálneho riaditeľa vytunelovaného miliardového Elektrosvitu Nové Zámky. Podľa zistení pravdepodobne nevychodil ani základnú školu. Jedno múdre  strategické rozhodnutie však učinil. Z jeho hlavy to asi nebolo.  Tento mladý rómsky spoluobčan a zjavne nevedomý biely  kôň ešte v deň svojho viac ako bizarného vymenovania vystavil univerzálnu plnú moc pre Novozámčana Martina Šutku. Podľa Reportérov je spolu s otcom a jedným či dvoma sudcami  hlavnou postavou nielen  relácie,  ale aj podozrení o vytunelovaní podniku.

 

A stovky  veriteľov krachujúceho Elektrosvitu spolu so štátom sa môžu ísť pásť. Pozemky v lukratívnej časti mesta medzi Kauflandom a zimným štadiónom .-  podľa znaleckého posudku v hodnote miliónov a to sa ešte nezačalo stavať  – spomínaný Novozámčan kúpil za 15 tis. /slovom za pätnásť tisíc/ Eur. Nezistilo sa, ako, kedy a komu  to zaplatil  Možno len sebe. Pozemky patrili mestu. Okresný súd v Nových Zámkoch  najprv rozhodol právoplatne tak a potom po rokoch – záhadne –  úplne opačne. V prospech Šutku. To sa nedá ani v Zimbabwe.

 

Policajti vlani  konečne obvinili otca a syna Šutkovcov  z trestného činu poškodzovania veriteľov. Okresná prokuratúra sťažnosť zamietla, ale generálna to všetko zrušila a vrátila na došetrenie.

 

Toto je však len jedna  sekvencia z toho miliardového koláča. Onedlho,  12. februára,  sa na na Okresnom súde Nové Zámky začína pojednávanie o ďalších pozemkoch Elektrosvitu v hodnote stámiliónov,  kde znova figuruje presne podobný biely  kôň, tentoraz z Čiech. aj tie isté zainteresované osoby.

 

A ako zareagoval ten palárikovský, keď zbadal mikrofón a kameru ?  Jednoducho šťavnato poslal  redaktorov  tam, kam sa posielajú štamgasti v piatej cenovej skupine krátko pred záverečnou. Preto v piatej, ak vôbec existuje, lebo aj vo štvrtej cenovej už badať vyšší level. A rázne pribuchol dvierka.

 

A čo je najzábavnejšie a zároveň pre slovenského občana aj  najtragiíckejšie ? V prípade Kočnera a kočneriády – treba uznať –  ide o istú štábnu kultúru a sofistikovanosť. Trochu nadnesene sa dá povedať, že Kočner „úradoval“ v kancelárii generálneho prokurátora, ten z Palárikova, ako to videla kamera,  práve vyliezal z chlieva. Neporovnávajme,  aby sme neprávom neurazli.

 

Odvážni tvorcovia prvých tohtoročných Reportérov so skúseným  autorom Ivanom Bradom na začiatku neobvyklej monotematickej relácie o miliardovom zločine na úkor štátu a akcionárov vyzvali orgány činné v trestnom konaní, aby konali ! Celé Slovensko videlo a rozumelo, že to majú ako na podnose a že to dlhoročné zametanie pod koberec by už malo prestať.  Totiž, ak podstate veci rozumejú  pomaly aj školáci, prečo by nemali rozumieť všetci tí, ktorí nás majú chrániť a pomáhať, vrátane prokurátorov a sudcov ?

 

Panuje názor, že ak na to z nejakého dôvodu nemajú alebo nechcú mať,  nech si radšej čerpajú platené dovolenky. Štát a spoločnosť to výjde lacnejšie, lebo nájdu sa aj statoční a neúplatní.

 

A ešte dovetok -autor týchto riadkov včera prehral stávku. Bol presvedčený, že po Kuciakovi sa už na Slovensku nenájde redaktor a médiá, ktoré si posvietia na Elektrosvit. Veď ešte stále mnohí čelia trestným oznámeniam o ohováraní a takmer 20 rokov trvajúcim civilným súdnym sporom vo veci údajného ohovárania, a ďalším nepríjemnostiam.

 

A našiel sa. Po  RTVS sa zrejme  ešte nájdu ďalší, lebo malých kočnerov je  určite  oveľa viac ako si niekto myslí…

Keď súd /v Nitre/ sladko spí alebo Aj za tým je koronavírus ?

02.10.2020

Pani ministerka Kolíková včera v televízii veľmi múdro obhajovala svoje postoje a reformné kroky voči justícii. Otázkou je, či aj ona vôbec tuší tú hĺbku dna, v ktorej sa spravodlivosť nachádza. Uvediem aspoň jeden otrasný príklad, so spoločným menovateľom, ktorým je porušovanie ľudskej dôstojnosti bohorovným sudcovským stavom : Dnes už 92, 5 ročná občianka, [...]

Spravodlivosť naša slovenská alebo Keď sa treba dožiť sto rokov

23.08.2020

Predchádzajúci blog pod titulkom “Spravodlivosť zo Štrasburgu a spravodlivosť po slovensky” vyvolal množstvo ohlasov, ktoré svedčia o bezmocnosti ľudí. Nahrávaním pojednávaní sa síce rozšírená sudcovská svojvôľa o čosi zmiernila, ale zrejme len o čosi. Uveďme konkrétne dôkazy. Na Okresnom súde Nové Zámky v istom konaní sa dá zistiť, že zápisnica z [...]

Spravodlivosť zo Štrasburgu a „spravodlivosť“ po slovensky

22.08.2020

Po takmer dvanástich rokoch prerušovaného súdenia na Okresnom súde Bratislava 1 č. j. 5T 9/13, v podmienkach obžaloby za údajné ohováranie sudcu JUDr. Petra Rajňáka, ktorý teraz pôsobí na Okresnom súde Nové Zámky, sa žalovaný novinár dožil právoplatného zbavenia viny. Navyše aj sumy osemtisíc eur ako satisfakcie, o čom rozhodol Európsky súd pre [...]

koronavírus testovanie

Pribudlo 25 úmrtí. Laboratóriá potvrdili 2890 nových prípadov

24.10.2020 10:20, aktualizované: 10:32

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších až 1061 pacientov. Najmenej nových prípadov pribudlo v Bratislavskom kraji, najviac v Prešovskom.

Covid-19 / Koronavírus /

Križan: Nárok na pandemickú PN nie je. Pre medzeru v zákone

24.10.2020 10:00

Po prvej vlne celoplošného testovania budeme môcť ísť do práce, len ak budeme mať negatívny výsledok testu.

NAKA špeciálny prokurátor Kováčik

Na Dušana Kováčika podal prokurátor ÚŠP návrh na vzatie do väzby

24.10.2020 08:59, aktualizované: 09:06

Návrh na väzobné stíhanie podal prokurátor aj na vysokého policajného funkcionára Norberta Pakšiho.

Tvrdošín, plaváreň

Ako prebiehalo testovanie - deň prvý? V pokoji

24.10.2020 08:30

Občas ostrejšie slovo, ale ľudia disciplinovane čakali v radoch, aby sa mohli dať otestovať. Viac-menej všade prebiehal prvý deň v pokoji.