Založ si blog

AKO ROZHODNE ŽIARSKY SÚD alebo KTO SA OSPRAVEDLNÍ POLICAJTOVI ?

Jedna z našich slávnych televízií zrejme  potešila svojich divákov, keď v hlavnej spravodajskej relácii sa v prvej správe venovala nešťastnému prípadu unikajúceho auta a streľbe so smrteľným následkom a potom  ďalšej skutočne senzačnej udalosti z Francúzska. Tam súdili  kohúta a do súdnej siene sa dostaví aj ostatná hydina. Nuž, čo…

Tej druhej  svetovej udalosti v ponímaní našich televíznych tvorcov sa radšej nebudeme venovať, ale prípadu auta, v ktorom zomrel mladý človek, treba venovať pozornosť, Aj preto, že redakcia to zvládla tak, že bežný televízny konzument je z toho poriadne zmätený. A mnohí aj krajne rozhorčení. Meno postreleného chlapca sme sa nedozvedeli, ale o policajtovi už vieme pomaly všetko, vrátane mena a priezviska.

Čo sa pred dvoma rokmi stalo na ceste v okrese Žiar nad Hronom, je známe. Osobné auto sa stalo podozrivé, keď nebezpečne jazdilo v nočnej dobe a nebolo to v deň deň po prvý raz. Policajti v služobnom vozidle sa usilovali zastaviť vozidlo, lebo zjavne ohrozovalo účastníkov cestnej premávky, Dokonca neznámy vodič v tom aute urobil manéver, ktorým iba šťastnou náhodou nevytlačil policajtov z cesty. Čo v takom prípade mali a mohli urobiť muži zákona ? Nevieme, čo sa im preháňalo mysľami, ale museli zvažovať aj to, že v protismere hrozilo nevinným a nič netušiacim vodičom a osádkam smrteľné nebezpečenstvo. Mohli si myslieť aj to, že v aute niekoho unášajú, prevážajú drogy, a pod.

Policajti majú zbrane a každý občan toto vie. Nie na parádu. Výstrely do vzduchu sú poslednom výstrahou. Spomalilo prenasledované auto ? Figu borovú, ako sa hovorí. V danej chvíli sa ukazovalo reálnym východiskom prestrelenie zadných pneumatík. Jeden výstrel mohol stačiť, ale projektil sa odrazil tak, že zasiahol pasažiera na zadnom sedadle.

Prvý, kto poskytoval prvú pomoc, bol strieľajúci policajt. Žiaľ, mladý človek to neprežil.

A vynárajú sa otázky. Kto bol vodičom auta, v ktorom zomrel nešťastný mládenec ? Nuž, iba tzv. vodič, lebo o vodičskom preukaze chlapec za volantom iba počul. Dostal vyše šesť rokov, čiže bol uznaný vinným. Prečo si ten na zadnom sedadle sadol do auta k šoférovi, ktorý na to nemal žiadne oprávnenie ? Vedel  o tom, že takáto frajerina oboch sa môže skončiť tragicky pre nich, ale nielen pre nich ?

Žiarsky súd vynesie rozsudok vo februári. Ešte bude treba všeličo dokazovať, kým súd – dúfajme – spravodlivo rozhodne.  Prokurátor je zatiaľ nekompromisný. Policajta už vlastne odsúdil. Videlo to celé Slovensko na obrazovkách. Ten človek má tak alebo  onak  zničený život. Plnil si svoju zákonnú povinnosť v záujme občanov a spoločnosti.  Hádam si niekto nemyslí, že mal úmysel ublížiť niekomu na zdraví. Kto sa jemu ospravedlní za to, že si plnil povinnosť, hoci s rizikom a nešťastným výsledkom ? Že takto konal, lebo iní porušovali zákon a možno sa cítili byť hrdinami ?

Áno, každému je ľúto mladého života a tragédie  jeho rodičov.  Avšak ľúto nám musí byť aj tých, ktorí denno – denne sú pripravení nasadiť svoje  životy proti páchateľom, často nebezpečným a nevypočítateľným. . A takí rozhodne sedeli  aj v tom prenasledovanom aute.

Je vecou súdu, ako rozhodne. Ak však odsúdi policajta, koľko sa nájde takých,  ktorí si budú robiť žarty z policajtov a ich zbraní ?

Keď tí  budú musieť vystreliť, budú sa zabávať, veď to je iba ako počítačová hra.

Ako by to asi bolo v Amerike ? Tam si veru žarty z mužov zákona nerobia.

Zamyslime  sa nad tým.

 

Keď sa to nepreorie teraz, tak už nikdy !

28.10.2019

Neviem ako koho, ale z početných víkendových televíznych debát našich ctených politikov mňa najviac zaujala polemika o miske váh statočných a nestatočných sudcov. Alebo inak povedané, či viac »

KOMU VYHOVUJE KOČNERIÁDA alebo OSTATNÍ NEHODNÍ V ZÁVETRÍ

25.10.2019

Už je to jasné - Kočnerov mobil a esemesky s touto osobou sú pre niektorých sudcov naozaj vážnym kameňom úrazu. Podaktorí už utekajú z talára, iných to ešte možno čaká. Viacerí sudcovia viac »

IDE O „DOBRÚ POVESŤ“ SUDCOV – AJ MINISTRA SPRAVODLIVOSTI !

21.10.2019

Dobre sa to počúvalo. Minister spravodlivosti JUDr. Gábor Gál v televíznej téme dňa dnes večer /21. 10./ prezentoval výstupy zo sedenia zainteresovaných zvolaného premiérom tak, že skutočne viac »

ČR česko streľba ostrava nemocnica

Exkluzívne: Česká polícia si myslela, že v Ostrave vraždil Slovák

10.12.2019 14:32

Je absolútne nevinný, ale vážne ho podozrievali z masakry v ostravskej fakultnej nemocnici.

vydrica

Ceny bytov ako keby nemali strop. Ich rast sa výrazne zrýchlil

10.12.2019 14:27

Tretí kvartál priniesol na slovenskom realitnom trhu až nečakané výsledky. Rast cien nehnuteľností sa výrazne zrýchlil.

D1, Budimír - Bidovce, Košice

Na východe pribudne vyše 50 km diaľnic a rýchlostných ciest

10.12.2019 14:18

Pri Košiciach a Prešove pribudne v najbližších rokoch vyše 50 kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest.

Prešov, výbuch plynu

Hrnko: Saková je po zásahu hasičov v Prešove pobúrená prístupom médií

10.12.2019 13:58

Hasiči pri požiari v Prešove podľa Hrnkových slov zasahovali s absolútnym nasadením svojich životom.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 116771x
Priemerná čítanosť článkov: 3073x

Autor blogu

Kategórie