Založ si blog

AKO ROZHODNE ŽIARSKY SÚD alebo KTO SA OSPRAVEDLNÍ POLICAJTOVI ?

Jedna z našich slávnych televízií zrejme  potešila svojich divákov, keď v hlavnej spravodajskej relácii sa v prvej správe venovala nešťastnému prípadu unikajúceho auta a streľbe so smrteľným následkom a potom  ďalšej skutočne senzačnej udalosti z Francúzska. Tam súdili  kohúta a do súdnej siene sa dostaví aj ostatná hydina. Nuž, čo…

Tej druhej  svetovej udalosti v ponímaní našich televíznych tvorcov sa radšej nebudeme venovať, ale prípadu auta, v ktorom zomrel mladý človek, treba venovať pozornosť, Aj preto, že redakcia to zvládla tak, že bežný televízny konzument je z toho poriadne zmätený. A mnohí aj krajne rozhorčení. Meno postreleného chlapca sme sa nedozvedeli, ale o policajtovi už vieme pomaly všetko, vrátane mena a priezviska.

Čo sa pred dvoma rokmi stalo na ceste v okrese Žiar nad Hronom, je známe. Osobné auto sa stalo podozrivé, keď nebezpečne jazdilo v nočnej dobe a nebolo to v deň deň po prvý raz. Policajti v služobnom vozidle sa usilovali zastaviť vozidlo, lebo zjavne ohrozovalo účastníkov cestnej premávky, Dokonca neznámy vodič v tom aute urobil manéver, ktorým iba šťastnou náhodou nevytlačil policajtov z cesty. Čo v takom prípade mali a mohli urobiť muži zákona ? Nevieme, čo sa im preháňalo mysľami, ale museli zvažovať aj to, že v protismere hrozilo nevinným a nič netušiacim vodičom a osádkam smrteľné nebezpečenstvo. Mohli si myslieť aj to, že v aute niekoho unášajú, prevážajú drogy, a pod.

Policajti majú zbrane a každý občan toto vie. Nie na parádu. Výstrely do vzduchu sú poslednom výstrahou. Spomalilo prenasledované auto ? Figu borovú, ako sa hovorí. V danej chvíli sa ukazovalo reálnym východiskom prestrelenie zadných pneumatík. Jeden výstrel mohol stačiť, ale projektil sa odrazil tak, že zasiahol pasažiera na zadnom sedadle.

Prvý, kto poskytoval prvú pomoc, bol strieľajúci policajt. Žiaľ, mladý človek to neprežil.

A vynárajú sa otázky. Kto bol vodičom auta, v ktorom zomrel nešťastný mládenec ? Nuž, iba tzv. vodič, lebo o vodičskom preukaze chlapec za volantom iba počul. Dostal vyše šesť rokov, čiže bol uznaný vinným. Prečo si ten na zadnom sedadle sadol do auta k šoférovi, ktorý na to nemal žiadne oprávnenie ? Vedel  o tom, že takáto frajerina oboch sa môže skončiť tragicky pre nich, ale nielen pre nich ?

Žiarsky súd vynesie rozsudok vo februári. Ešte bude treba všeličo dokazovať, kým súd – dúfajme – spravodlivo rozhodne.  Prokurátor je zatiaľ nekompromisný. Policajta už vlastne odsúdil. Videlo to celé Slovensko na obrazovkách. Ten človek má tak alebo  onak  zničený život. Plnil si svoju zákonnú povinnosť v záujme občanov a spoločnosti.  Hádam si niekto nemyslí, že mal úmysel ublížiť niekomu na zdraví. Kto sa jemu ospravedlní za to, že si plnil povinnosť, hoci s rizikom a nešťastným výsledkom ? Že takto konal, lebo iní porušovali zákon a možno sa cítili byť hrdinami ?

Áno, každému je ľúto mladého života a tragédie  jeho rodičov.  Avšak ľúto nám musí byť aj tých, ktorí denno – denne sú pripravení nasadiť svoje  životy proti páchateľom, často nebezpečným a nevypočítateľným. . A takí rozhodne sedeli  aj v tom prenasledovanom aute.

Je vecou súdu, ako rozhodne. Ak však odsúdi policajta, koľko sa nájde takých,  ktorí si budú robiť žarty z policajtov a ich zbraní ?

Keď tí  budú musieť vystreliť, budú sa zabávať, veď to je iba ako počítačová hra.

Ako by to asi bolo v Amerike ? Tam si veru žarty z mužov zákona nerobia.

Zamyslime  sa nad tým.

 

Keď právoplatný rozsudok v Mene republiky spochybňuje „poškodený“ sudca

05.02.2020

Prednedávnom, 13. januára, verejnosť prekvapila relácia Reportéri v RTVS o čachroch s pozemkami vytunelovaného miliardového Elektrosvitu. Išlo o vynikajúci televízny počin a odvahu redaktora. viac »

„KONKURZY“ VO VÍNNYCH PIVNICIACH alebo NA ŤAHU JE PELLEGRINI

15.01.2020

Pravdepodobní tunelári miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách, ktorých aktivity podľa verejnej mienky sú zametané pod koberec už pomaly dvadsať rokov, majú opäť nepokojný spánok. viac »

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

14.01.2020

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na zaplakanie. V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale viac »

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska: Za videom o pozemkovom spore je človek blízky Smeru

17.02.2020 16:16

Kiska poskytne orgánom činným v trestnom konaní meno človeka, ktorý údajne stojí za videom o jeho pozemkovom spore.

za ľudí

Za ľudí upozorňuje na zlý stav internátov, ministerstvo pripomína investície

17.02.2020 15:34

Predstavitelia strany spolu so študentmi odovzdali na MŠ album s fotografiami, ktoré zobrazujú zlý stav niektorých internátov.

Burkina Faso, hotel, útok

Ozbrojenci zabili v Burkine Faso 24 ľudí, troch uniesli

17.02.2020 15:04

Násilie páchané extrémistami je v Burkine Faso na vzostupe. Vlani zomrelo pri cielených útokoch viac ako 1 300 civilistov

Boris Kollár

Sme rodina je ochotné podporiť mimoriadnu schôdzu, má dve podmienky

17.02.2020 14:40, aktualizované: 15:19

Podľa predsedu Sme rodina Borisa Kollára chýbajú Ficovi na otvorenie schôdze tri hlasy.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 135665x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie