Založ si blog

KOMU VYHOVUJE KOČNERIÁDA alebo OSTATNÍ NEHODNÍ V ZÁVETRÍ

Už je to  jasné – Kočnerov mobil a esemesky s touto osobou sú pre niektorých sudcov naozaj vážnym kameňom úrazu. Podaktorí už utekajú z talára, iných to ešte možno čaká. Viacerí sudcovia ešte súdia, hoci by už nemali. A  nemusí to byť všetko, ak v hre bude aj trestnoprávna zodpovednosť.  Kritika Súdnej rady je tiež na programe dňa, lebo verejnosti sa nezdá, že sa koná dostatočne razantne. 

Ibaže, ono to je trochu zložitejšie. Kto sa pamätá, o koľkých  pozastaveniach  výkonu sudcovskej funkcie rozhodli disciplinárne senáty  v posledných rokoch ? Netreba si namáhať mozgové závity, aby odpoveď znela, že ani raz. Nehovoriac o definitívnom zbavení sudcu jeho funkcie. A tu je ten pes zakopaný. Nebyť Kočnera, sudcovia by naďalej boli nedotknuteľní ? Hovorí sa aj o tom, že Súdna rada koná pomaly, liknavo. A najmä, kedy Súdna rada rozhodovala o morálnej integrite sudcu a jeho etických hodnotách a  morálke ? O minulosti sudcu, ktorý pred vymenovaním nemal ďaleko k organizovanému zločinu, ba dokonca pravdepodobne bol jeho súčasťou ?

Sudcovskou spôsobilosťou naďalej disponuje aj istý  sudca, ktorý takmer 12 rokov tyranizoval novinára. Ten  musel  čeliť obžalobe za údajné ohováranie tejto ctihodnosti. Keď to žurnalista s podlomeným zdravím definitívne vyhral,   „ohováraný“ sudca sa posmešne verejne vyjadril,  že to mal len šťastie, lebo zákonný sudca Golian z OS BA 1 /mimochodom, medzitým sa stal predsedom súdu, nerozhodoval zákonne, ale s ohľadom na vyšší vek novinára ! Také isté úctivé sklony zrejme mali aj členovia odvolacieho senátu bratislavského krajského súdu.

Kde je tu úcta k majestátu rozsudku ? Ako si rozsudky majú vážiť občania, keď sudca na to zvysoka kašle ?

Dnešná predsedníčka Súdnej rady osobne dobre pozná nemenovaného sudcu, z Okresného súdu Pezinku, ktorý obaja viedli, aj s Lindtnerom. Minister  spravodlivosti Gál viac rokov nereaguje na otvorené listy z okresu Nové Zámky, v ktorých  sa občania odvolávali na stovky dôkazov o vytunelovaní  miliardového podniku s výdatnou účasťou neskoršieho sudcu. Svedkovia na Okresnom  súde BA 1 č. j. 5T 9/2013 prisahali, parafrázujerm, že ten neskorší sudca mohol byť aj vodcom organizovanej zločineckej skupiny. Prítomný dozorujúci prokurátor  z Okresnej prokuratúry BA 1 mlčal ako sfinga a prísažne vyjadrené svedectvá kompetentných ľudí v súdnej sieni ho nevzrušovali. Sudcovská rada súdu, v ktorom ten sudca spolu s manželkou súdi, si svojho človeka zastala a na ťahu je predsedníčka súdu.

Ozaj neviete ešte o nejakom telefonáte a esemeskách pána Kočnera ?  Sem – tam pôjde o nejakéhu sudcu, prokurátora a politika a všetci ostatní budú pokojne spávať. Aj keby vytunelovali pol republiky, či páchali /nadnesene/   hrdelné zločiny ?

Len či to nie je tak, že každý máme svojho sudcu alebo sudcov a až nás striasa, ako s tou nezávislosťou naložil sudcovský stav po novembri 1989.

Komu to vyhovuje ?

 

 

 

Keď právoplatný rozsudok v Mene republiky spochybňuje „poškodený“ sudca

05.02.2020

Prednedávnom, 13. januára, verejnosť prekvapila relácia Reportéri v RTVS o čachroch s pozemkami vytunelovaného miliardového Elektrosvitu. Išlo o vynikajúci televízny počin a odvahu redaktora. viac »

„KONKURZY“ VO VÍNNYCH PIVNICIACH alebo NA ŤAHU JE PELLEGRINI

15.01.2020

Pravdepodobní tunelári miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách, ktorých aktivity podľa verejnej mienky sú zametané pod koberec už pomaly dvadsať rokov, majú opäť nepokojný spánok. viac »

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

14.01.2020

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na zaplakanie. V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale viac »

za ľudí

Za ľudí upozorňuje na zlý stav internátov, ministerstvo pripomína investície

17.02.2020 15:34

Predstavitelia strany spolu so študentmi odovzdali na MŠ album s fotografiami, ktoré zobrazujú zlý stav niektorých internátov.

Burkina Faso, hotel, útok

Ozbrojenci zabili v Burkine Faso 24 ľudí, troch uniesli

17.02.2020 15:04

Násilie páchané extrémistami je v Burkine Faso na vzostupe. Vlani zomrelo pri cielených útokoch viac ako 1 300 civilistov

Boris Kollár

Sme rodina je ochotné podporiť mimoriadnu schôdzu, má dve podmienky

17.02.2020 14:40, aktualizované: 15:19

Podľa predsedu Sme rodina Borisa Kollára chýbajú Ficovi na otvorenie schôdze tri hlasy.

Hlohovec, knižnica

Spory okolo hlohovskej knižnice

17.02.2020 14:00

Mestská knižnica v Hlohovci bola kedysi pýchou. Dnes je najmä inštitúciou, na ktorú majú niektorí obyvatelia ťažké srdce. Dôvod? Výmena vedenia a vyradenie 24-tisíc kníh.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 135657x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie