Založ si blog

IDE O „DOBRÚ POVESŤ“ SUDCOV – AJ MINISTRA SPRAVODLIVOSTI !

          Dobre sa to počúvalo.  Minister spravodlivosti JUDr. Gábor Gál v televíznej téme dňa dnes večer /21. 10./ prezentoval výstupy zo sedenia zainteresovaných zvolaného premiérom tak, že skutočne by sa ľady v súdnictve a prokuratúre mohli pohnúť. Do parlamentu urýchlene smerujú návrhy, ktoré umožnia ministrovi a Súdnej rade klepnúť po prstoch nehodným ctihodnostiam.  Veľa hovoril o „dobrej povesti“. každého sudcu. Aj z pohľadu do minulosti.

Ibaže, ak opozícia  neverí, vie prečo. Vie to aj pán minister Gál.  V nedávnej minulosti dostal na stôl otvorené listy z Novozámockého okresu, kam sa na okresný súd dostal z Pezinka  /bližšie k manželke, ktorá tiež súdi/ sudca JUDr. Peter Rajňák. Ministrami, vrátane Žitňanskou,   to vôbec nepohlo, ani generálnymi prokurátormi.

Odhliadnuc od toho, že Okresný súd Bratislava 1 až po 12  /!/ rokoch právoplatne oslobodil novinára spod nezmyselnej obžaloby o  údajnom ohováraní Rajňáka po vymenovaní tohto človeka za sudcu, v roku 2008,  iné je dôležité. V konaní pod č. j. 5T 9/2013, v ktorom o. i. sa hovorilo aj o možnom korupčnom vzťahu dozorujúceho prokurátora a oznamovateľa, teda Rajňáka, /NAKA mala aj záznam telefonátu/, súdna sieň počula  aj  nasledujúce prísažné svedectvá :

– Menovanému budúcemu sudcovi Rajňákovi v spojitosti s  kúpnou zmluvou na akcie  vo výške 10 miliónov korún, čo nebolo uhradené, darovali chatu v Bodíkoch pri vodnom diele Gabčíkovo  za podhodnotených 100 tisíc korún, ale nič nezaplatil ani on a ani jeho manželka, tiež sudkyňa. Že to potom predali za tuším deväťnásobok, je len čerešničkou na torte. 

– Skupina okolo budúceho sudcu presadzovala nezaplatenie kúpnej ceny za miliardový Elektrosvit .Fondu národného  majetku /FNM/.

 – Budúci sudca dostal pokyn od príbuzného, vysokého šéfa FNM, aby sa kúpna cena nezaplatila a miliardový majetok bol vytunelovaný. Presne tak sa stalo.

 – Za nezaplatenie bol zodpovedný tento neskorší sudca.

 – Je zvláštne, že ochrany pred ohováraním sa domáhal človek, ktorý spôsobil štátu škodu /aj v Českej republike/, vo výške stámiliónov.        

 Toto  sú len niektoré citáty zo zápisnice a z právoplatného rozsudku.Toto po prísahe v súdnej sieni tvrdili traja svedkovia.  Bývalý finančný riaditeľ Elektrosvitu, ďalší bývalý riaditeľ a televízny redaktor, ktorý odvysielal reporáž v relácii Reportéri. 

Na pojednávaní na súde, keď to v súdnej sieni šumelo od úžasu,  sedel aj dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava 1. S kamennou tvárou, rovnako ako  advokát sudcu JUDr. Vačok,  počúval otrasné vyjadrenia o miliardovej škode na úkor štátu a akcionátorov.   

 Nemal prokurátor vstať a zasiahnuť ? Buď svedkovia klamali a spáchali trestný  čin krivej výpovede alebo sudca označený – parafrázujem, ako možno vodca organizovanej zločineckej skupiny,  nielenže nemôže ostať sudcom, ale malo by mu hroziť  väzenie. Ani jedno, ani druhé sa nestalo. Sudca veselo súdi v Nových Zámkoch a neprekáža to ani predsedníčke súdu, ani sudcovskej rade. 

A čo „dobrá povesť“ tohto sudcu ?

A čo dobrá povesť ministra Gála ? Preverí súdny spis Okresného súdu Bratislava 1 č. j. 5T 9/13 a súdny spis odvolacieho Krajského súdu č. j. 2To 7/2019 z 28. marca 2019 ? 

Alebo sa to všetko zvezie len na Kočnera a zopár“ opičiek“?

 

Keď sa to nepreorie teraz, tak už nikdy !

28.10.2019

Neviem ako koho, ale z početných víkendových televíznych debát našich ctených politikov mňa najviac zaujala polemika o miske váh statočných a nestatočných sudcov. Alebo inak povedané, či viac »

KOMU VYHOVUJE KOČNERIÁDA alebo OSTATNÍ NEHODNÍ V ZÁVETRÍ

25.10.2019

Už je to jasné - Kočnerov mobil a esemesky s touto osobou sú pre niektorých sudcov naozaj vážnym kameňom úrazu. Podaktorí už utekajú z talára, iných to ešte možno čaká. Viacerí sudcovia viac »

ČUDÁ V POLITIKE A JUSTÍCII alebo LITER OLEJA V SUDE S VODOU

20.10.2019

Prvý víkendový deň tohto októbrového týždňa strávil štáb jednej z televízií v novozámockom okrese. Nakrúcali, čo sa dalo - v areáli vytunelovaného Elektrosvitu, rozhovormi s poškodenými viac »

fondy, podielový, podielové, burza, akcie, investovanie, graf, kalkulačka

Ekonomike USA hrozí výrazne spomalenie

17.11.2019 21:52

Podľa dvoch prognóz pobočiek amerického Fed-u sa zvyšuje riziko, že rast americkej ekonomiky sa v záverečnom kvartáli tohto roka takmer zastaví.

SR november89 Biela vrana laureáti ocenenia odovzdávanie BAX

Odkaz Nežnej revolúcie zosobňujú aj tohtoroční laureáti Bielej vrany

17.11.2019 21:11

Sú nimi Mária Sisáková, Milan Hudák, Eduard Marek a Branislav Tvarožek.

Banska Bystrica1

November si ľudia pripomenuli mítingami na námestiach

17.11.2019 20:45

Tridsiate výročie nežnej revolúcie si významné osobnosti spoločenského života pripomenuli vo viacerých mestách.

caputova, zeman, cesky dom,

Prezident Zeman si v Bratislave splnil sen, chýba mu však "hospůdka"

17.11.2019 19:45

Český dom má priniesť možnosti ďalších aktivít krajanov i veľvyslanectva ČR na Slovensku.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 111227x
Priemerná čítanosť článkov: 3006x

Autor blogu

Kategórie