Založ si blog

IDE O „DOBRÚ POVESŤ“ SUDCOV – AJ MINISTRA SPRAVODLIVOSTI !

          Dobre sa to počúvalo.  Minister spravodlivosti JUDr. Gábor Gál v televíznej téme dňa dnes večer /21. 10./ prezentoval výstupy zo sedenia zainteresovaných zvolaného premiérom tak, že skutočne by sa ľady v súdnictve a prokuratúre mohli pohnúť. Do parlamentu urýchlene smerujú návrhy, ktoré umožnia ministrovi a Súdnej rade klepnúť po prstoch nehodným ctihodnostiam.  Veľa hovoril o „dobrej povesti“. každého sudcu. Aj z pohľadu do minulosti.

Ibaže, ak opozícia  neverí, vie prečo. Vie to aj pán minister Gál.  V nedávnej minulosti dostal na stôl otvorené listy z Novozámockého okresu, kam sa na okresný súd dostal z Pezinka  /bližšie k manželke, ktorá tiež súdi/ sudca JUDr. Peter Rajňák. Ministrami, vrátane Žitňanskou,   to vôbec nepohlo, ani generálnymi prokurátormi.

Odhliadnuc od toho, že Okresný súd Bratislava 1 až po 12  /!/ rokoch právoplatne oslobodil novinára spod nezmyselnej obžaloby o  údajnom ohováraní Rajňáka po vymenovaní tohto človeka za sudcu, v roku 2008,  iné je dôležité. V konaní pod č. j. 5T 9/2013, v ktorom o. i. sa hovorilo aj o možnom korupčnom vzťahu dozorujúceho prokurátora a oznamovateľa, teda Rajňáka, /NAKA mala aj záznam telefonátu/, súdna sieň počula  aj  nasledujúce prísažné svedectvá :

– Menovanému budúcemu sudcovi Rajňákovi v spojitosti s  kúpnou zmluvou na akcie  vo výške 10 miliónov korún, čo nebolo uhradené, darovali chatu v Bodíkoch pri vodnom diele Gabčíkovo  za podhodnotených 100 tisíc korún, ale nič nezaplatil ani on a ani jeho manželka, tiež sudkyňa. Že to potom predali za tuším deväťnásobok, je len čerešničkou na torte. 

– Skupina okolo budúceho sudcu presadzovala nezaplatenie kúpnej ceny za miliardový Elektrosvit .Fondu národného  majetku /FNM/.

 – Budúci sudca dostal pokyn od príbuzného, vysokého šéfa FNM, aby sa kúpna cena nezaplatila a miliardový majetok bol vytunelovaný. Presne tak sa stalo.

 – Za nezaplatenie bol zodpovedný tento neskorší sudca.

 – Je zvláštne, že ochrany pred ohováraním sa domáhal človek, ktorý spôsobil štátu škodu /aj v Českej republike/, vo výške stámiliónov.        

 Toto  sú len niektoré citáty zo zápisnice a z právoplatného rozsudku.Toto po prísahe v súdnej sieni tvrdili traja svedkovia.  Bývalý finančný riaditeľ Elektrosvitu, ďalší bývalý riaditeľ a televízny redaktor, ktorý odvysielal reporáž v relácii Reportéri. 

Na pojednávaní na súde, keď to v súdnej sieni šumelo od úžasu,  sedel aj dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava 1. S kamennou tvárou, rovnako ako  advokát sudcu JUDr. Vačok,  počúval otrasné vyjadrenia o miliardovej škode na úkor štátu a akcionátorov.   

 Nemal prokurátor vstať a zasiahnuť ? Buď svedkovia klamali a spáchali trestný  čin krivej výpovede alebo sudca označený – parafrázujem, ako možno vodca organizovanej zločineckej skupiny,  nielenže nemôže ostať sudcom, ale malo by mu hroziť  väzenie. Ani jedno, ani druhé sa nestalo. Sudca veselo súdi v Nových Zámkoch a neprekáža to ani predsedníčke súdu, ani sudcovskej rade. 

A čo „dobrá povesť“ tohto sudcu ?

A čo dobrá povesť ministra Gála ? Preverí súdny spis Okresného súdu Bratislava 1 č. j. 5T 9/13 a súdny spis odvolacieho Krajského súdu č. j. 2To 7/2019 z 28. marca 2019 ? 

Alebo sa to všetko zvezie len na Kočnera a zopár“ opičiek“?

 

Keď právoplatný rozsudok v Mene republiky spochybňuje „poškodený“ sudca

05.02.2020

Prednedávnom, 13. januára, verejnosť prekvapila relácia Reportéri v RTVS o čachroch s pozemkami vytunelovaného miliardového Elektrosvitu. Išlo o vynikajúci televízny počin a odvahu redaktora. viac »

„KONKURZY“ VO VÍNNYCH PIVNICIACH alebo NA ŤAHU JE PELLEGRINI

15.01.2020

Pravdepodobní tunelári miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách, ktorých aktivity podľa verejnej mienky sú zametané pod koberec už pomaly dvadsať rokov, majú opäť nepokojný spánok. viac »

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

14.01.2020

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na zaplakanie. V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale viac »

Británia Dennis búrka voda vietor počasie

Británia druhý deň čelí záplavám, búrka Dennis zasiahla aj Nemecko

17.02.2020 16:45

Pri dopravných nehodách spojených s extrémnym počasím utrpelo v Nemecku zranenia najmenej deväť ľudí.

počasie cibula

Na Slovensko sa valí studený front. Zrazí rekordné teploty?

17.02.2020 16:45

Bude sa naďalej otepľovať, alebo nás zasiahne studený front, ktorý sa k nám valí?

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska: Za videom o pozemkovom spore je človek blízky Smeru

17.02.2020 16:16

Kiska poskytne orgánom činným v trestnom konaní meno človeka, ktorý údajne stojí za videom o jeho pozemkovom spore.

za ľudí

Za ľudí upozorňuje na zlý stav internátov, ministerstvo pripomína investície

17.02.2020 15:34

Predstavitelia strany spolu so študentmi odovzdali na MŠ album s fotografiami, ktoré zobrazujú zlý stav niektorých internátov.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 135672x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie