Založ si blog

Beznádejné roky v tieni Gorily alebo Kočner babrákom

Otvorím dnes ráno internet – a do očí padol titulok o 39 – hodinovej pravej nahrávke, ktorou sa má preukázať aj  konverzácia istého predsedu /strany i vlády/ v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici. S oligarchom.  Okrem písaného textu aj zvuková podoba. O pití koly a iných veciach.

A naozaj, takmer hodinový rozhovor dvoch pánov je na svete. Rodina a deti  si zapchávali uši, toto nemôže byť pravda ! Kamarát, bývalý finančný riaditeľ vytunelovaného miliardového podniku, ktorého už na začiatku tunelovania vykopli, lebo sa na to nemohol pozerať, vzápätí zatelefonoval, že tých stratených dvadsať rokov nám už nik nevráti. Vraj, robili si z nás posmech na polícii, súde a prokuratúre, nielen tí hore, ale aj na okresnej úrovni.  A vraj všetko pokračuje ďalej tak ako predtým.

Najlepšie hovoriť o vlastných skúsenostiach. Za novinové  články  o vybrakovaní miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách som si svoje vytrpel. Dvanásť rokov súdenia v pozícii obžalovaného, za ohováranie sudcu Rajňáka,   kým neprišlo právoplatné oslobodenie spod obžaloby. Na  druhej strane ten blahobytný sudca, /aj jeho  manželka súdi na tom istom súde/, ktorý svoju kariériu začal ako podnikový právnik v Elektrosvite NOvé Zámky,  potom bol členom  všetkých predstavenstiev a dozorných rád a napokon aj členom akciovky ELSVIT, ktorý Elektrosvit kúpila a nezaplatila ani cent. Aj o tom sa niečo  publikovalo v Gorile, ale Bubeníkovej hlas  som ešte nepočul.

A trikrát mi „ktosi“ polial auto kyselinou, trikrát ma postupne zákerne napadli,  na polícii v Kolárove pri konfrontácii /úderom päsťou do hlavy, policajt práve kukal do počítača a policajtka do okna, takže ako to mohli vidieť… Privolaná lekárka najprv konštatovala zrejmý otras mozgu, zastavila konfrontáciu, nekôr svoj nález odvolala, vraj celkom zadarmo.   Úder päsťou do hlavy od toho istého120-kilového   privatizéra a dnes advokáta Šutku,  čuduj sa svete, sa  konal aj počas pojednávania  na Okresnom súde Nové Zámky.  Znova otras mozgu.  Tretí raz – a určite už naposledy –  lebo keď vás nikto nechráni a nepomáha, bráňte sa sám, boli ešte tri údery päsťou do hlavy od toho istého tunelára a dnes mladého supermilionára,  keď predsedu občianskeho združenia a stále novinára odviezla RZP na trojtýždňovú hospitalizáciu.

Všetko bolo zametené pod koberec. Kde boli a sú čestní ľudia na polícii, na súdoch a na prokuratúre ?  Osobne poznám iba jedného. Bývalého vyšetrovateľa a exšéfa Gorily pána Kyselicu. Jediný našiel odvahu obviniť toho, kto usporadúval ohňostroj pästných argumentov a lámal novinárske kosti. Avšak sudca v Komárne najprv naparil páchateľovi dva roky s podmienkou, aby záhadne zmenil názor a milostivo udelil  iba 400-eurový peňažný trest !

Nemá význam jatriť si rany. Miliardový podnik kúpila v roku 2006  na Cypre  sotva 20-ročná manželka pästiara – za jeden milión korún. Dnes je z toho ruina.  Keď sa jej na súde pýtali, či je to ten Cyprus alebo tá Cyprus, nevedela. Ani to, odkiaľ mala milión a kto jej kúpil letenku, ak naozaj letela. 

A Kočner alebo tí, ktorí vraždili ? Sú babráci. Načo hneď zabíjať ? Stačilo podať trestné oznámenie na novinára, že ohováral,  drzý žurnalista si ani neškrtol   a tucet rokov zo života má v keli. A Kočner ? Možno mohol byť, čo ja viem,  prokurátorom. Je to absurdita ? Ani nie, ďaleko od toho nebol.

Naozaj sa nachádzame na úplnom justičnom morálnom dne, ako to hovorí hlava štátu, politici, poslanci, naozaj  dokonca vrcholné orgány  prokuratúry boli alebo nebodaj aj sú v  takom marazme,  ako to už nielen čítame, ale aj počujeme ?

Čo nuž my starší, nejak to doklepeme.

 

 

 

 

Keď právoplatný rozsudok v Mene republiky spochybňuje „poškodený“ sudca

05.02.2020

Prednedávnom, 13. januára, verejnosť prekvapila relácia Reportéri v RTVS o čachroch s pozemkami vytunelovaného miliardového Elektrosvitu. Išlo o vynikajúci televízny počin a odvahu redaktora. viac »

„KONKURZY“ VO VÍNNYCH PIVNICIACH alebo NA ŤAHU JE PELLEGRINI

15.01.2020

Pravdepodobní tunelári miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách, ktorých aktivity podľa verejnej mienky sú zametané pod koberec už pomaly dvadsať rokov, majú opäť nepokojný spánok. viac »

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

14.01.2020

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na zaplakanie. V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale viac »

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska: Za videom o pozemkovom spore je človek blízky Smeru

17.02.2020 16:16

Kiska poskytne orgánom činným v trestnom konaní meno človeka, ktorý údajne stojí za videom o jeho pozemkovom spore.

za ľudí

Za ľudí upozorňuje na zlý stav internátov, ministerstvo pripomína investície

17.02.2020 15:34

Predstavitelia strany spolu so študentmi odovzdali na MŠ album s fotografiami, ktoré zobrazujú zlý stav niektorých internátov.

Burkina Faso, hotel, útok

Ozbrojenci zabili v Burkine Faso 24 ľudí, troch uniesli

17.02.2020 15:04

Násilie páchané extrémistami je v Burkine Faso na vzostupe. Vlani zomrelo pri cielených útokoch viac ako 1 300 civilistov

Boris Kollár

Sme rodina je ochotné podporiť mimoriadnu schôdzu, má dve podmienky

17.02.2020 14:40, aktualizované: 15:19

Podľa predsedu Sme rodina Borisa Kollára chýbajú Ficovi na otvorenie schôdze tri hlasy.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 135664x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie