Založ si blog

DOKEDY BUDZE HARABIN, BUDZEM I JA. . .

Slovné vyjadrenie v titulku pochádza z úst istého sudcu Okresného súdu Nové Zámky a predtým Okresného súdu v Pezinku. Menovať ho nebudem, pre istotu, lebo iba pred krátkym časom sa skončil môj 12-ročný status obžalovaného.  Listom Kancelárii prezidenta SR som vraj ako novinár  tohto sudcu ohováral. Jeho komentár k môjmu právoplatnému oslobodeniu spod obžaloby je veľmi svojrázny. Zákonný sudca, ktorý na Okresnom súde Bratislava 1  vyriekol oslobodzovací rozsudok, /medzitým sa stal predsedom súdu/, vraj podľahol súcitu a tomu, že obžalovaný má cez sedemdesiat. Preto vraj mal šťastie...

Či aj pán doktor Harabín  vie, ako a prečo sa jeho rodák prikrýval jeho menom, teda vtedy všemocným  justičným bohom,  nevedno. Skôr sa dá o tom pochybovať. Pravdou však je, že autor pozoruhodného výroku ďalej súdi, hoci na jednom z pojednávaní o vytunelovaní miliardového Elektrosvitu traja svedkovia pod prísahou tvrdili, parafrázujem, že ten nemenovaný sudca má veľmi temnú minulosť, že bol  možno vodcom organizovanej zločineckej skupiny. Prítomný dozorujúci prokurátor sa tváril, ako keby tie výroky ho nezaujímali, ani Žitňanskou a Gálom nepohli ani otvorené listy o sudcovi  a súčasná predsedníčka súdu v Nových Zámkoch akosi tiež nemá čas reagovať na reálne podnety.

Ten sudca by nestál za reč, keby verejnosť nemala dôvod pochybovať o polícii, jednotlivých sudcoch a súdoch,  a prokuratúre. Vyzerá to na najhlbšie morálne dno, ktoré si žiada nemilosrdný rez.  Hlava štátu sa ostro vyjadrila na margo nových otrasných zistení, ktoré sa valia z každej strany, možno z toho ochorela, predseda vlády je znechutený, opozícia žiada tvrdé okamžité riešenia.

A  čo my, občania znásilňovaného štátu ? Čo máme veriť a najmä komu máme veriť a dôverovať ? Áno, určite sú aj statoční policajti, sudcovia a prokurátori. Ibaže, ktorí to sú ? Občan  si nemôže vyberať tých „dobrých“, lebo väčšinou o tom rozhoduje náhodnýnm výberom počítač.

Najbližšie chcem podať žalobu o náhradu škody a   nemajetkovej ujmy proti spoločnosti O2, ktorá ma vodila za nos. Asi sa na to, s prepáčením, vykašlem. Čo keď mi nevyžrebujú „dobrého“ sudcu ? 

A na záver – bývalý najvyšší sudca nám cez obrazovky odkázal, že  žijeme v krajine, kde nám vládnu alebo majú vládnuť pedofili, feťáci a kanibali. No  zbohom. Len prečo sudca Harabín počas 40 ročnej kariéry v talári ešte  neodsúdil ani jedného takého.  Zrejme už ani neodsúdi. 

Alebo, nech radšej “ budze“, lebo inak nebudeme vedieť,  či sa báť alebo smiať..

Keď sa to nepreorie teraz, tak už nikdy !

28.10.2019

Neviem ako koho, ale z početných víkendových televíznych debát našich ctených politikov mňa najviac zaujala polemika o miske váh statočných a nestatočných sudcov. Alebo inak povedané, či viac »

KOMU VYHOVUJE KOČNERIÁDA alebo OSTATNÍ NEHODNÍ V ZÁVETRÍ

25.10.2019

Už je to jasné - Kočnerov mobil a esemesky s touto osobou sú pre niektorých sudcov naozaj vážnym kameňom úrazu. Podaktorí už utekajú z talára, iných to ešte možno čaká. Viacerí sudcovia viac »

IDE O „DOBRÚ POVESŤ“ SUDCOV – AJ MINISTRA SPRAVODLIVOSTI !

21.10.2019

Dobre sa to počúvalo. Minister spravodlivosti JUDr. Gábor Gál v televíznej téme dňa dnes večer /21. 10./ prezentoval výstupy zo sedenia zainteresovaných zvolaného premiérom tak, že skutočne viac »

fondy, podielový, podielové, burza, akcie, investovanie, graf, kalkulačka

Ekonomike USA hrozí výrazne spomalenie

17.11.2019 21:52

Podľa dvoch prognóz pobočiek amerického Fed-u sa zvyšuje riziko, že rast americkej ekonomiky sa v záverečnom kvartáli tohto roka takmer zastaví.

SR november89 Biela vrana laureáti ocenenia odovzdávanie BAX

Odkaz Nežnej revolúcie zosobňujú aj tohtoroční laureáti Bielej vrany

17.11.2019 21:11

Sú nimi Mária Sisáková, Milan Hudák, Eduard Marek a Branislav Tvarožek.

Banska Bystrica1

November si ľudia pripomenuli mítingami na námestiach

17.11.2019 20:45

Tridsiate výročie nežnej revolúcie si významné osobnosti spoločenského života pripomenuli vo viacerých mestách.

caputova, zeman, cesky dom,

Prezident Zeman si v Bratislave splnil sen, chýba mu však "hospůdka"

17.11.2019 19:45

Český dom má priniesť možnosti ďalších aktivít krajanov i veľvyslanectva ČR na Slovensku.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 111229x
Priemerná čítanosť článkov: 3006x

Autor blogu

Kategórie