Založ si blog

KTO OCHRAŇUJE PALÁRIKOVO alebo KOTLEBOVCI /zatiaľ/ AKO JEDINÍ

Duslo Šaľa je údajne najväčším znečisťovateľom životného prostredia na Slovensku. A vetry prinášajúce zdravotné nešťastia najčastejšie vejú smerom na Tvrdošovce, Palárikovo, Nové Zámky. Mimochodom, ktovie, či toto je známe aj majiteľovi Babišovi.

Odhliadnuc od toho, obyvatelia okolitých postihnutých miest a obcí, ktorí sa už roky nevedia brániť proti neviditeľnému zápachu, idú čeliť možno ešte výraznejšiemu a bezprostrednému problému.  Je ním veľkokapacitná farma ošípaných v chotári Palárikovo, ktorou dánsky majiteľ so sídlom v Senici nás chce obšťastniť desaťtisícami  inak milých prasiatok, prasníc, ošípaných alebo svíň – a močovkou a ďalšími sprievodnými javmi spolu s 1500 nákladnými autami po okresných a miestnych nepripravených cestách.

Každý čitateľ si zrejme kladie otázku, čo obec Palárikovo a obyvatelia, ktorým hrozí najväčši zápach. Bývalý starosta, ktorý údajne podpísal súhlas, sa nachádza akoby v ilegalite. Bývalá poslankyňa, ktorá s nadšením vítala príchod veľkofarmy, sa medzičasom postavila na čelo petičného výboru proti farme. Ľudia z okolitých obcí v počte dvoch – troch stoviek protestovali v Bratislave pred budovou životého prostredia, ale ako mnohí hovoria, zabudlo  sa  vziať so sebou zopár ošípaných, aby úradníci a obyvatelia hlavného mesta ovoňali to, o čo ide.

Nové vedenie obce sa údajne snaží dosiahnuiť, aby vrcholový orgán životného prostredia už schválený proces zastavil. Mohlo by si pomôcť aj miestnymi novinami, v ktorých by sa rozhorela kampaň a zvýšila informovanosť, ale už sa stalo, že ani skúsený novinár nemá šancu publikovať, lebo redakčná rada jednoducho nemá záujem. Novodobá cenzúra ?

A tak si obyvatelia Palárikova a ďalších dedín od Šale až po Nové Zámky všimli, že vlastne jediní politici, ktorí verejne kritrizujú,  že sa ignorujú  zákony a zabojovali, sú Kotlebovci. Ich poslanec Kecskéš v poslednej interpelácii členom vlády v NR SR sa tromi otázkami  poriadne obul do ministra životného prostredia. A chce vedieť, prečo farma pri Palárikove  má byť, keď sa obchádzajú zákony a keď obyvatelia sú už dostatočne postihnutí tým Duslom.

Takže vďaka. Len dúfať, že sa účinne pripoja aj iné politické sily, ktorých reprezentanti veselo chodia poľovať do najväčšej bažantnice možno v strednej Európe a radi sobášia svoje detičky v renovovanom palárikovskom  kaštieli  v prostredí nádherného anglického parku

Chodia – kým im nebude čosi poriadne smrdieť – alebo voňať…

 

 

Dr. Milan Španír, novinár

 

 

 

 

 

 

 

Keď právoplatný rozsudok v Mene republiky spochybňuje „poškodený“ sudca

05.02.2020

Prednedávnom, 13. januára, verejnosť prekvapila relácia Reportéri v RTVS o čachroch s pozemkami vytunelovaného miliardového Elektrosvitu. Išlo o vynikajúci televízny počin a odvahu redaktora. viac »

„KONKURZY“ VO VÍNNYCH PIVNICIACH alebo NA ŤAHU JE PELLEGRINI

15.01.2020

Pravdepodobní tunelári miliardového Elektrosvitu na Slovensku a v Čechách, ktorých aktivity podľa verejnej mienky sú zametané pod koberec už pomaly dvadsať rokov, majú opäť nepokojný spánok. viac »

KEĎ PREDSEDA VYLIEZA Z CHLIEVA alebo AJ KOČNER BY SA ČUDOVAL

14.01.2020

Bolo by to do popuku, keby to nebolo na zaplakanie. V prvom tohtoročnom vydaní relácie RTVS Reportéri to videlo celé Slovensko. Nevedno, kto a ako hodnotí televízne silvestrovské zábavy, ale viac »

Online / mobil / bezpečnosť /

Hamas sa nabúral do mobilov desiatok izraelských vojakov

17.02.2020 17:46

Hackeri sa vydávali za mladé ženy a nalákali vojakov, aby si stiahli škodlivý softvér.

Postavme sa nenávisti a extrémistom / PS/Spolu / ĽSNS /

Truban podal trestné oznámenie pre Mazurekove výroky o ňom a Rómoch

17.02.2020 17:30

Pre hanobenie rasy bol Mazurek už právoplatne odsúdený za jeho výroky v rádiu.

viktor orbán, maďarsko, fínsko, helsinky

Trump zavolal Orbánovi, hovorili aj o migrácii a ochrane hraníc

17.02.2020 17:20

Trump s Orbánom zdôraznili dôležitosť boja proti ilegálnej migrácii a ochrany hraníc.

Británia Dennis búrka voda vietor počasie

Británia druhý deň čelí záplavám, búrka Dennis zasiahla aj Nemecko

17.02.2020 16:45

Pri dopravných nehodách spojených s extrémnym počasím utrpelo v Nemecku zranenia najmenej deväť ľudí.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 135675x
Priemerná čítanosť článkov: 3230x

Autor blogu

Kategórie