Založ si blog

Novinári, ale nielen oni, hore hlavy !

Je viac ako isté, že už po Kuciakovi bolo treba poriadne zdvihnúť hlavy a vzbúriť sa. Nedovoliť, aby žurnalisti v tomto štáte boli handrami, ktorých ponižujú politici, sudcovia, mafiáni. Poníženie zažívajú aj občania. Mnohé predovšetkým  zahračničné firmy si z ľudí urobili doslova otrokov.  Vražda nášho novinárskeho  kolegu, ktorý sa smelo  podujal čo – to odkryť,  bola iba špičkou ľadovca. Toto memento malo zdvihnúť odpor. Aj sa to stalo na námestiach, ale záhadne sa prerušilo.

 

Koľkí z nás novinárov, lebo o tom mám bezprostredné informácie, naďalej  trpia rozličnými prenasledovaniami,  pričom je zaujímavé, že práve v novinárskej obci niet takmer žiadnej solidarity. A stačilo by kolektívne a  nemilosrdne páliť do všetkého, čo je protizákonné, neetické,  nemorálne, ,nemravné. Kto to má robiť, ak nie médiá ?

 

Proces s Kočnerom, ale nielen to, odhaľuje hĺbku dna, v ktorom sa nachádzame. Celý národ vychádza na posmech. Vraj Kočner mal svoju kanceláriu na generálnej prokuratúre. Ukazuje sa, že stav je takmer beznádejný. Jankovská vôbec nepresvedčila, ani Macejková ako kandidátka. A vyzerá to tak, že niektoré okresné súdy sú akoby zabetónovanými stredovekými hradbami. O našich politikoch ani nehovoriac.

 

Asi by to boli romány na nekonečné pokračovanie pri odhaľovaní každodenných trápení bežných ľudí.

 

Takže aspoň o novinároch. Jeden z nich od roku 2008 bol obžalovaný na Okresnom súde Bratislava 1  Za údajné ohováranie vymenovaného sudcu, ktorý ešte ďalších päť rokov podnilkal. Právoplatne sa rozhodlo o zbavení viny až v marci tohto roku. Už má pokoj ? Kdeže ! Na Okresnom súde Levice pod č. j. 14C 5/2004 práve odročili /chorá sudkyňa/ ďalšie pojednávanie na december tohto roku. Ako keby 15 rokov nestačilo. Žalovaný novinár sa má „iba“ ospravedlniť dvom žalobcom  v miliardovom tunelovaní. Jeho kolega ako žalovaný v 2. rade utrpel mozgovú porážku.

 

Na tom istom súde bol aj ďalší prípad pod č. j. 6C 18/2003. Toho istého novinára odsúdili najprv na 300 000.- korún nemajetkovej ujmy, potom na 9 999.- eur a potom to  Krajský súd Nitra  zamietol.  Tí istí dvaja žalobcovia z Nových Zámkov /Elektrosvit/ podali dovolanie na Najvyšší súd SR. A ten im vyhovel ! . Krajský súd Nitra sa znova zamyslel a zmenil názor. Odsúdil novoinára „len“ na 6 666.- eur. To ohováranie malo byť za informácie inému noviniárovi, ktorý to uverejnil a potom zomrel, Denník Národná obroda zanikol. 

 

Možno hlavným argumentom pre slovutných sudcov bol, prepytujem, orgazmus. Manželka  tunelára, lebo tým druhým bol jeho syn, po desiatich rokoch  od uverejnenia článku  si spomenula, že po prečítaní  bola tak veľmi otrasená, že nemala orgazmus.  A to je, uznajte, vážna vec.   

 

A už len záver – 15 a 16 rokov súdenia je dlho aj medzi bratmi. Platiť 6 666.- eur pri úbohom predčasnom dôchodku a nezaopatrených deťoch je likvidačné. Bolo by treba sa obrátiť na Ústavný súd SR alebo Štrasburg. Na jedno i druhé potrebujete advokáta. Centrum  právnej pomoci vám nepomôže, lebo vaša rodina poberá o 11, 23.- eur viac ako je limit.

 

Niekto by povedal – no čo, stáva sa. Lenže, ten novinár pripravoval články o miliardovom tunelovaní. Status obžaloby v trestnej veci a ďalšie žaloby multimilionárov v civilných veciach mu zavreli ústa.

 

A o to išlo. Aké jednoduché, však ?

Praženková zo Súdnej rady to už /určite/ nevybaví

23.06.2020

Na adresu novinára, ktorý sa spolu s ďalšími kolegami už dvadsať rokov zaoberá vytunelovaným miliardovým Elektrosvitom v SR a ČR, dorazil včera po vyše pol roku od podania podnetu na Súdnu radu SR 10-stranový list. Mal by sa týkať istého sudcu Okresného súdu Nové Zámky a predtým sudcu Okresného súdu Pezinok, ktorý v predsudcovskom období bol členom všetkých [...]

O „pekle“ ani chýru, ani slychu alebo Pán Matovič, načo ste vyhrali voľby ?

07.06.2020

Dosluhujúci generálny prokurátor po zákernej vražde novinára Kuciaka a jeho partnerky zrejme v spravodlivom rozhorčení verejne sľuboval peklo. Sľuby sa sľubujú… Ibaže, aj súčasný premiér Matovič akoby zabudol, aký bol hlavný dôvod, že s drvivou prevahou vyhral voľby. Áno, prišla pandémia, ale či pre túto pliagu musel ísť do úzadia sľubovaný predvolebný [...]

Pohotovosť ako pochybné vymáhanie, resp. vydieranie

03.06.2020

Je nemálo, až desaťtisíce občanov, ktorí sa museli uchýliť k osobnému bankrotu, lebo z komára sa stal slon, presnejšie, z požičanej stovky to sú zrazu pomaly tisíce. Ani ten bankrot nie je zadarmo. Advokáti pýtajú za podanie žiadosti, po schválení súdom treba platiť celých päť rokov konkurzného správcu. Vaše meno sa objaví v Obchodnom vestníku – a tých päť [...]

Loď

USA oficiálne odmietli nároky Číny v oblasti Juhočínskeho mora

13.07.2020 22:18

Šéf americkej diplomacie zároveň prisľúbil podporu spojencom a partnerom USA v regióne.

Afganistan Kábul Výbuch

Útok na sídlo tajnej služby v Afganistane si vyžiadal 11 mŕtvych a 63 zranených

13.07.2020 21:44

Útok odštartoval samovražedný atentátnik, ktorý pri vchode do komplexu odpálil auto naložené výbušninami.

STU, FIIT, Fakulta informatiky a informačných technológií STU

Akademický senát STU neodvolal dekana fakulty informatiky

13.07.2020 20:42

Za návrh odvolať dekana Ivana Kotuliaka bolo 18 členov senátu, proti 13 členov a traja sa zdržali. Na odvolanie bolo potrebných 23 hlasov.

zbraň, pištol

Česká vláda schválila návrh, ktorý do ústavy zavedie právo na zbraň

13.07.2020 20:10

Zbraňou môže byť podľa správy všetko, čo urobí zásah voči ľudskému telu dôraznejším.