Založ si blog

Novinári, ale nielen oni, hore hlavy !

Je viac ako isté, že už po Kuciakovi bolo treba poriadne zdvihnúť hlavy a vzbúriť sa. Nedovoliť, aby žurnalisti v tomto štáte boli handrami, ktorých ponižujú politici, sudcovia, mafiáni. Poníženie zažívajú aj občania. Mnohé predovšetkým  zahračničné firmy si z ľudí urobili doslova otrokov.  Vražda nášho novinárskeho  kolegu, ktorý sa smelo  podujal čo – to odkryť,  bola iba špičkou ľadovca. Toto memento malo zdvihnúť odpor. Aj sa to stalo na námestiach, ale záhadne sa prerušilo.

 

Koľkí z nás novinárov, lebo o tom mám bezprostredné informácie, naďalej  trpia rozličnými prenasledovaniami,  pričom je zaujímavé, že práve v novinárskej obci niet takmer žiadnej solidarity. A stačilo by kolektívne a  nemilosrdne páliť do všetkého, čo je protizákonné, neetické,  nemorálne, ,nemravné. Kto to má robiť, ak nie médiá ?

 

Proces s Kočnerom, ale nielen to, odhaľuje hĺbku dna, v ktorom sa nachádzame. Celý národ vychádza na posmech. Vraj Kočner mal svoju kanceláriu na generálnej prokuratúre. Ukazuje sa, že stav je takmer beznádejný. Jankovská vôbec nepresvedčila, ani Macejková ako kandidátka. A vyzerá to tak, že niektoré okresné súdy sú akoby zabetónovanými stredovekými hradbami. O našich politikoch ani nehovoriac.

 

Asi by to boli romány na nekonečné pokračovanie pri odhaľovaní každodenných trápení bežných ľudí.

 

Takže aspoň o novinároch. Jeden z nich od roku 2008 bol obžalovaný na Okresnom súde Bratislava 1  Za údajné ohováranie vymenovaného sudcu, ktorý ešte ďalších päť rokov podnilkal. Právoplatne sa rozhodlo o zbavení viny až v marci tohto roku. Už má pokoj ? Kdeže ! Na Okresnom súde Levice pod č. j. 14C 5/2004 práve odročili /chorá sudkyňa/ ďalšie pojednávanie na december tohto roku. Ako keby 15 rokov nestačilo. Žalovaný novinár sa má „iba“ ospravedlniť dvom žalobcom  v miliardovom tunelovaní. Jeho kolega ako žalovaný v 2. rade utrpel mozgovú porážku.

 

Na tom istom súde bol aj ďalší prípad pod č. j. 6C 18/2003. Toho istého novinára odsúdili najprv na 300 000.- korún nemajetkovej ujmy, potom na 9 999.- eur a potom to  Krajský súd Nitra  zamietol.  Tí istí dvaja žalobcovia z Nových Zámkov /Elektrosvit/ podali dovolanie na Najvyšší súd SR. A ten im vyhovel ! . Krajský súd Nitra sa znova zamyslel a zmenil názor. Odsúdil novoinára „len“ na 6 666.- eur. To ohováranie malo byť za informácie inému noviniárovi, ktorý to uverejnil a potom zomrel, Denník Národná obroda zanikol. 

 

Možno hlavným argumentom pre slovutných sudcov bol, prepytujem, orgazmus. Manželka  tunelára, lebo tým druhým bol jeho syn, po desiatich rokoch  od uverejnenia článku  si spomenula, že po prečítaní  bola tak veľmi otrasená, že nemala orgazmus.  A to je, uznajte, vážna vec.   

 

A už len záver – 15 a 16 rokov súdenia je dlho aj medzi bratmi. Platiť 6 666.- eur pri úbohom predčasnom dôchodku a nezaopatrených deťoch je likvidačné. Bolo by treba sa obrátiť na Ústavný súd SR alebo Štrasburg. Na jedno i druhé potrebujete advokáta. Centrum  právnej pomoci vám nepomôže, lebo vaša rodina poberá o 11, 23.- eur viac ako je limit.

 

Niekto by povedal – no čo, stáva sa. Lenže, ten novinár pripravoval články o miliardovom tunelovaní. Status obžaloby v trestnej veci a ďalšie žaloby multimilionárov v civilných veciach mu zavreli ústa.

 

A o to išlo. Aké jednoduché, však ?

Kriminalizácia ako zbraň

05.09.2019

V súvislosti so známym prípadom v Česku, keď obvinenou osobou je premiér Babiš a už štyri roky je potenciálnym obyvateľom väzenskej cely, sa u našich susedov najmä v odborných kruhoch debatuje, viac »

ČO BY NA TO POVEDAL SATINSKÝ alebo DVOJAKÝ METER CENTIER

27.08.2019

Šĺak ma ide trafiť - tak znie titul jednej z knižiek nebohého Jula Satinského. Škoda, že sa už nemôže vyjadriť k tomu, čo sa deje okolo nás, čomu sú každodenne vystavení občania dozvedajúci viac »

Štrasburg začal konať alebo Novinár sa /možno/ dožije spravodlivosti

17.08.2019

Okolo novinárov sa toho popísalo v poslednom čase viac ako dosť. Lustrácie žurnalistov a ich rodín v réžii štátnej moci, čo sa postupne vynára na povrch, ak sa to všetko potvrdí, bude katastrofickým viac »

fajčenie, elektronická cigareta,

Indická vláda schválila úplný zákaz elektronických cigariet

18.09.2019 22:49

Vláda vyjadrila znepokojenie nad ich rastúcou obľúbenosťou medzi mladými ľuďmi, ako aj výskytom ochorení.

cesta, cestárske auto, údržba ciest

Pri údržbe D1 neďaleko Prešova zomrel človek

18.09.2019 21:15

Pracovníka zasiahol signalizačný vozík, do ktorého v odstavnom pruhu narazilo osobné auto.

SaS / Sulík /

Saskári sa bijú o kandidátku. Podľa nespokojencov chce Sulík absolútne ovládnuť stranu

18.09.2019 21:04, aktualizované: 22:23

Podľa novej názorovej platformy Demokratické jadro SaS Sulík nechce byť na kandidátke s Jozefom Rajtárom ani Ľubomírom Galkom.

Dolár

Americká centrálna banka znížila základný úrok o 0,25 %

18.09.2019 20:51

Fed podľa očakávania znížil svoju základnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu do rozpätia 1,75 až 2,00 percenta.

vltava222

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 85282x
Priemerná čítanosť článkov: 2941x

Autor blogu

Kategórie